تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - yaser_ilam_com - 14 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ

به نظر من طراحی بیشتر وقت میبره اما پایگاه داده کلا هم زمان کمتری میبره هم گلابیترین درس ارشد محسوب میشه البته بجز امسال

گروه ارشد ۱۳۹۲ - Hamed92 - 15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ

مرسی عزیز.

نظرتون کلا راجع به درس خوندن گروهی چیه ؟
من یک موقعیت خوب برام پیش اومده که خونه ی یکی از آشنایان دراختیارمه.
دوتا از دوستام هم که میخوان برق و کامپیوتر(معماری) شرکت کنن با من میخونن.
البته اونا هنوز درسشون تموم نشده و من هم خودم یک تک درس مونده که تموم کنم !(آمار۲)
تو این ۱۰ روزی که باهم میخوندیم به نظرم خیلی خوب بود.اولا تو درسا به هم کمک میکردیم ثانیا با روحیه بهتری میخوندیم.
هرچند بعضی وقتا هم زیادی با هم میحرفیم ولی درکل از تو خونه که کامپیوتر و... حواس آدمو پرت میکنه خیلی بهتر بوده.
یه فکرایی هم راجع به اینکه مثلا هرکس ۱فصلی رو بخونه و بعد به هم درس بدیم دارم ...
امیدوارم کار کنه

گروه ارشد ۱۳۹۲ - yaser_ilam_com - 15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ ق.ظ

گروهی درس خوندن اگه واقعا همه بخوان درس بخونن عالیه هر چند من خودم اصلا با این روش نمی تونم درس بخونم
فقط همون بخش پرحرفی رو باید کنار بذارید تا به اپیدمی تبدیل نشه .حالا من توصیه دارم همه با هم یه رو درس بخونید و موقع مرور یا حل تست با هم سوالات رو تحلیل کنید و اینکه یکی بخونه و درس بده رو من به شخصه فقط واسه موارد خاص قبول دارم

گروه ارشد ۱۳۹۲ - bahar62 - 15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۴ ق.ظ

سلام دوستان
خیلی وقته میام سر می زنم به این تاپیک اما نه که دست و دلم به خوندن نمی رفت نمی تونستم نظری بدم
خیلی امیدوار بودم که زودتر بتونم شروع کنم اما نشد
می خوام فقط واسه IT بخونم راستش هیچ علاقه ای به نرم افزار ندارم
امیدوارم با کمک دوستان و راهنمایی شون بتونم موفق بشم یعنی باید موفق بشم
می خواستم بپرسم اگه مهر قبول بشیم و مثلا ۲-۳ واحدمون مونده باشه چکار می کنن؟؟؟؟؟؟

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۴ ق.ظ)bahar62 نوشته شده توسط:  می خواستم بپرسم اگه مهر قبول بشیم و مثلا ۲-۳ واحدمون مونده باشه چکار می کنن؟؟؟؟؟؟
گه معرفی استاد بگیری باید تعهد بدی که پاس میکنی...مطمئن نیستم...ولی مثل اینکه شدنیه...

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - n.mehr - 17 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ

جلد۱ clrs کافیه؟یا توی جلد۲ هم مباحثی هست که باید بخونم؟

گروه ارشد ۱۳۹۲ - Hamed92 - 25 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ

۱هفتس این سوالو تو تاپیک گسسته مطرح کردم جواب نگرفتم:

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ق.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  کتاب ۴جلدی فاطمی برای گسسته بهتره یا این کتاب :
ریاضیات گسسته و ترکیباتی ؛ رالف گریمالدی، علی اکبر عالم زاده (مترجم)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم چون میخوام بخرم شروع کنم

گروه ارشد ۱۳۹۲ - fatima1537 - 26 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  هفتس این سوالو تو تاپیک گسسته مطرح کردم جواب نگرفتم:

نقل قول: کتاب ۴جلدی فاطمی برای گسسته بهتره یا این کتاب :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ببخشید من ندیدم(نمیدونم چرا حواسم نبودهSad) ولی من ۴ جلدی داشتم و خیلی خوب بود.ترجمه اش هم خوب بود و قابل فهم . بعضی دیگه از دوستان هم همین رو تایید کردن که ۴ جلدی خوبه
یک خوبی دیگه هم که داره اینه که اگر توی مباحث یکی از جلدها مهارت داشتید نیاز نیست اونو تهیه کنید
مباحث هر جلد رو هم دوستان قبلا پرسیده بودند و توی تاپیکها بهشون گفته شد
اگر این کتابی که شما لینکش رو گذاشتید یه خلاصه ای از "گریمالدی " باشه که به نظرم همون ۴ جلدی رو تهیه کنید
این هم لینکهای سرفصل هر جلد

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - blackhalo1989 - 26 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ق.ظ

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  ۱هفتس این سوالو تو تاپیک گسسته مطرح کردم جواب نگرفتم:

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ق.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  کتاب ۴جلدی فاطمی برای گسسته بهتره یا این کتاب :

اگه وقت دارید و میتونید خودتون مقداری(مثلا یه فصل مشابه از هر دو) رو خیلی بهتره. خیلی وقت ها ممکنه کتابی که بقیه پیشنهاد کردن به دلتون نشینه و بالعکس.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Hamed92 - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ ب.ظ

ممنون از دوستان عزیز که در مورد گسسته راهنمایی فرمودن.

من بیشتر با توجه به این کامنت دوستمون فکر کردم عالم زاده بهتر باشه :

نقل قول: اگه کتاب گریمالدی میخوای بگیری اصلاً کتاب ۴ جلدی نگیر چون اولاً خیلی بد ترجمه کرده و مهمتر از اون ویراست دوم کتابه (خیلی قدیمیه)
من ترجمه عالم زاده رو معرفی می کنم که حداقل ویراست چهارمه و ترجمه بهتری داره / تمرینات بیشتر و جدیدتری داره (مثلاً تو ویراست دوم قسمت شمارش، اعداد کاتالانو نداشت اما تو ویراست چهارم اضافه شده و تمریناتش هم گذاشته که از همین تمرینها این چند سال چندتا تست اومده)/ جلدش هم آبی و قرمزه

بهتره هردو کتاب رو بررسی بکنم و بعد طبق فرمایش blackhalo عزیز یکی رو انتخاب کنم

ظاهرا دکمه سپاس هم از کار افتادهTongue

گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ

دوستان! اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید:
من واسه کنکور ۹۱ بیشتر درسها رو خوندم ولی خوب کنکور رو خوب ندادم و میخوام مجددا شروع کنم
برای کنکور ۹۱ من ساختمان داده, محاسبات, آمار و زبان رو اصلا نخوندم.
پیشنهادتون برای اینکه از کدام درسها شروع کنم و چند درس رو در ابتدا بخونم چی هست؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Masoud05 - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  دوستان! اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید:
من واسه کنکور ۹۱ بیشتر درسها رو خوندم ولی خوب کنکور رو خوب ندادم و میخوام مجددا شروع کنم
برای کنکور ۹۱ من ساختمان داده, محاسبات, آمار و زبان رو اصلا نخوندم.
پیشنهادتون برای اینکه از کدام درسها شروع کنم و چند درس رو در ابتدا بخونم چی هست؟

تابستان: نظریه لینز + تقویت زبان + آمار یا ریاضی مهندسی + clrs
اینا چیزای مهمی هستن که خیلی هم وقت گیره پس بهتره تابستان خونده بشه .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Bache Mosbat - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷ ب.ظ

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  تابستان: نظریه لینز + تقویت زبان + آمار یا ریاضی مهندسی + clrs
اینا چیزای مهمی هستن که خیلی هم وقت گیره پس بهتره تابستان خونده بشه .

دقیقا . بعضی کتابا مثل لینز و clrs واجبه خوندنشون . ولی وقتی دم کنکور می شه واقعا وقت نیست. ریاضی مهندسی هم احتیاج به وقت گذاشتن داره.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ

منم می خوام از ۱ خرداد شرو کنم.

من برنامه نویسی پرات ترجمه سالخورده دارم تمام فصلاش که نیس شما می دونین کجاهاس. و یه کتاب تست و کنکور واسش معرفی کنین؟ در کنارش که فصلا و مهماشو از روش بخونم بعد برم سراغ پرات .

و اینکه من ساختمان داده مقسمی دارم با ی جزوه پارسه که از نت گرفتمش کفایت می کنن؟ بدونclrs ؟

و همین طور سیستم عامل پوران دارم(موسوی) با ی جزوه خلاصه حقیقت ۲۰۰ صفحه ای .کافیه؟ یا برم از پارسه کتاب سیستمشو تکی میدن و می گن عالیه تهیه کنم؟

و کامپایلر aho و پیام نور دارم. ی کتاب تست و کنکورم بگین. میگن راهیان! پوران! پارسه!
بچه ها جوابای مناسبو اگه مطمئنین بگین . تا از سردرگمی ۱ هفته ای منابع راحت شم و ۱ خرداد برم سمتشون.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ ب.ظ

masoud و bache mosbat مرسی از راهنماییتون.
پس همین کا رو میکنم.
فقط یک سوال دیگه اینکه چقدر زمان بذارم برای خوندن اینها (مثلا ۲ ماه, ۳ماه ,چقدر؟)که بعد بقیه درسهارو شروع کنم.