تالار گفتمان مانشت
چگونگی باید برای استخدام در دانشگاه اقدام کرد ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

چگونگی باید برای استخدام در دانشگاه اقدام کرد ؟ - someone - 21 شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ ب.ظ

من خیلی به تدریس علاقه دارم.میخواستم ببینم کسی میدونه چه جوری میشه اقدام کرد؟دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور و ایناش برام خیلی مهم نیست.پولش هم چندان اهمیتی نداره(چون میدونم پولش خوب نیست).من الان دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی تهرانم.میخوام ببینم اصلا میشه با اینکه دانشجو هستی حق التدریسی کار کنی یا نه!اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

استخدام در دانشگاه - mammad_asir - 21 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ ب.ظ

لطفا کسی راهنمایی کنی
به نظر من برای این کار باید حضورا بری و در همان دانشگاه صحبت کنی چون یکی از بچه‌ها دانشجوی کارشناسی ناپیوسته بود و درس میداد البته دانشگاه سما و بعضی درسا رو تو پیام نور و هنرستان فکر کنم

RE: استخدام در دانشگاه - Sunshine Off - 21 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ ب.ظ)someone نوشته شده توسط:  من خیلی به تدریس علاقه دارم.میخواستم ببینم کسی میدونه چه جوری میشه اقدام کرد؟دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور و ایناش برام خیلی مهم نیست.پولش هم چندان اهمیتی نداره(چون میدونم پولش خوب نیست).من الان دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی تهرانم.میخوام ببینم اصلا میشه با اینکه دانشجو هستی حق التدریسی کار کنی یا نه!اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

باسلام وآرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی.
برای تدریس در دانشگاهها بایدبه دانشگاهی که مد نظرتان می باشدرجوع کرده ودرخواست تدریس بدهید.بهتراست ازدانشگاه آزادوغیرانتفاعی شروع کنید.

استخدام در دانشگاه - پشتکار - ۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۱ ب.ظ

آره میشه مشکلی نداره
البته بسته به شهری که میخواهید برید تدریس کنید هم داره که کادر اساتیدشون کامل یا ناقص باشه

استخدام در دانشگاه - alireza3742 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ

دوست عزیز احتمالا با مدرک کارشناسی( دانشجوی کارشناسی ارشد )شما فعلا فقط میتونید مربی آزمایشگاه باشید و دروس آزمایشگاهی رو تدریس کنید . ولی با گذشت زمان و ارتقاء مدرکتون در آینده‌، میتونید با انتقال به سمت هیئت علمی رسمی یا پیمانی‌، در یکی از دانشگاهها مشغول بکار بشید.

استخدام در دانشگاه - mammad_asir - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ)alireza3742 نوشته شده توسط:  دوست عزیز احتمالا با مدرک کارشناسی( دانشجوی کارشناسی ارشد )شما فعلا فقط میتونید مربی آزمایشگاه باشید و دروس آزمایشگاهی رو تدریس کنید . ولی با گذشت زمان و ارتقاء مدرکتون در آینده‌، میتونید با انتقال به سمت هیئت علمی رسمی یا پیمانی‌، در یکی از دانشگاهها مشغول بکار بشید.
نه عزیزم این فقط در حد حرفه که وزارت علوم گفته اکثر استاد های پیام نور و آزاد و غیر انتفایی منطقه ما همه دانشجوی ارشد یا پشت کنکور ارشد هستند

RE: استخدام در دانشگاه - mosavat - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ

(۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ)alireza3742 نوشته شده توسط:  دوست عزیز احتمالا با مدرک کارشناسی( دانشجوی کارشناسی ارشد )شما فعلا فقط میتونید مربی آزمایشگاه باشید و دروس آزمایشگاهی رو تدریس کنید . ولی با گذشت زمان و ارتقاء مدرکتون در آینده‌، میتونید با انتقال به سمت هیئت علمی رسمی یا پیمانی‌، در یکی از دانشگاهها مشغول بکار بشید.
نه عزیزم این فقط در حد حرفه که وزارت علوم گفته اکثر استاد های پیام نور و آزاد و غیر انتفایی منطقه ما همه دانشجوی ارشد یا پشت کنکور ارشد هستند

جالبه Exclamation

پس حتما پارتی داشتند‌، بدون پارتی خیلی بعید به نظر میرسه که با این شرایط بشه تدریس کرد

استخدام در دانشگاه - mammad_asir - 26 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ

البته آشنا باید داشته باشند ولی بعضی‌ها ....
تازه چون تو شمال دانشگاه زیاده و استاد کم ... و اکثر اینهایی که گفتم دانشگاه آزادند

RE: استخدام در دانشگاه - پشتکار - ۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۴۰ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ)alireza3742 نوشته شده توسط:  دوست عزیز احتمالا با مدرک کارشناسی( دانشجوی کارشناسی ارشد )شما فعلا فقط میتونید مربی آزمایشگاه باشید و دروس آزمایشگاهی رو تدریس کنید . ولی با گذشت زمان و ارتقاء مدرکتون در آینده‌، میتونید با انتقال به سمت هیئت علمی رسمی یا پیمانی‌، در یکی از دانشگاهها مشغول بکار بشید.

درسته ولی بسته به محل هم ممکنه متفاوت باشه.
من دیدم جایی استادش کارشناسی داره و حتی دانشجوی ارشد هم نیست ولی داره تدریس می کنه و خوب هم درس میده.
ولی محلش از مناطق محرومهSmile

RE: استخدام در دانشگاه - diligent - 09 مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ ب.ظ

(۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)mosavat نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ)alireza3742 نوشته شده توسط:  دوست عزیز احتمالا با مدرک کارشناسی( دانشجوی کارشناسی ارشد )شما فعلا فقط میتونید مربی آزمایشگاه باشید و دروس آزمایشگاهی رو تدریس کنید . ولی با گذشت زمان و ارتقاء مدرکتون در آینده‌، میتونید با انتقال به سمت هیئت علمی رسمی یا پیمانی‌، در یکی از دانشگاهها مشغول بکار بشید.

جالبه Exclamation

پس حتما پارتی داشتند‌، بدون پارتی خیلی بعید به نظر میرسه که با این شرایط بشه تدریس کرد

نه پارتی هم نیاز نداره بستگی داره اون مرکز استاداشو سطح دانشگاهش در چه سطحی باشه؛ و چقدر به استاد نیاز داشته باشه ؟ غیر انتفاعی و به خصوص پیام نور این جوری میگیرن.

استخدام در دانشگاه - _maryam_ - 25 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ

توی تهران و اطراف تهران امکانش نیست
دانشگاه آزاد واحد های اطراف تهران(پرند، رباط کریم‌، شهریار ..) هم به سختی با مدرک ارشد حق التدریس میگیرن
ولی توی مناطق محروم و بعضا غیر محروم به هر حال در شهرستانها امکانش هست
بخش های جنوبی کشور من خودم کسی رو میشناسم ترم ۱ ارشد دانشگاه آزاد یه شهرستانی بود، رفته بود تدریس میکرد یه دانشگاه آزاد دیگه و وقتی ترم ۲ بود میخواست هیئت علمی هم بشه!!
یا تو شیراز کسی رو میشناسم به محض قبولی در مجازی علم وصنعت برای تدریس در علمی کاربردی شیراز اقدام کرد.
توی ترم اول انصراف داد!!! و الان سه ساله اونجا داره کماکان تدریس میکنه (با مدرک کارشناسی)

به هر حال امکانش هست ولی نه توی تهران

چگونگی باید برای استخدام در دانشگاه اقدام کرد ؟ - RESEARCHER - 22 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ق.ظ

آیا توی دانشگاه آزادهای تهران، مثلا تهران شمال میشه با مدرک ارشد دولتی و معدل بالا و سابقه پژوهشی خوب حق التدریس شد؟