تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  هیچ زنی بدش نمیاد بشینه تو خونه خانومی کنه و به خودش برسه. اگر هم زنی بخواد خودش رو مقید کنه به کار بخاطر درآمدش هست. در غیر اینصورت میشه سرگرمی که دیگه اسم کار و شغل رو نمیشه روش گذاشت. بعدشم زن که نمیخواد که با پولاش سرمایه گذاری واسه اون دنیاش! میخواد همون پول رو خرج خونه کنه.
اون وقتی که میخواد کار کنه وقت بچه و کارهای خانه است. مگر اینکه ۲۴ ساعت برای اون زن ۳۶ ساعت باشه!

من هم همین رو گفتم. یعنی اینکه اگر حقوق مردی به خرج خونه نرسید. خانومش سرکار میره و کمکش میکنه. در غیر اینصورت دلیلی نداره یه خانومی راضی بشه با حقوق ناچیزی که به زن ها میدن حاضر به کار تمام وقت بشه.
اصلا بحث کار نیس. بحث اینه که این شرایط ضمن عقد رو حداقل مرد واسه زن قائل باشه وگرنه میفهمیم کلا قراره سیستم مردسالاری اجرا بشه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۱ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  من هم همین رو گفتم. یعنی اینکه اگر حقوق مردی به خرج خونه نرسید. خانومش سرکار میره و کمکش میکنه. در غیر اینصورت دلیلی نداره یه خانومی راضی بشه با حقوق ناچیزی که به زن ها میدن حاضر به کار تمام وقت بشه.
اصلا بحث کار نیس. بحث اینه که این شرایط ضمن عقد رو حداقل مرد واسه زن قائل باشه وگرنه میفهمیم کلا قراره سیستم مردسالاری اجرا بشه.
من هم دقیقا فکر می کنم این شرایط برای دور زدن منه. با قبول تمام این شرایط رسما من حذف میشم از همه چیز. خلاصه این شرایط اینه که زن هرکاری خواست میتونه بدون قید و شرط انجام بده. پس رسما من این وسط هویجم دیگه.
بعد تا جایی که تو اطرافیان خودم دیدم حقوق مرد کفاف زندگی رو میده تا زمانی که زن خواسته هایی (که اغلبوشن تزیینیه و کاربردی نیست) نداشته باشه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  جای شما خالی خواهرم ترم اخر طراحی و دوختِ واسه یکی از درسهاشون دارن لباس عروس میدوزنTongue منم چند باری پوشیدم خیلی باحال بود کلی عکس هم انداختم باهاش که ارزو به دل نمونم Big Grinدر کل لباس عروس اماده س ولی عروس رفته گل بچینهBig Grin
فکرکنم ارزو به دل بمونم..Sad

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  من هم همین رو گفتم. یعنی اینکه اگر حقوق مردی به خرج خونه نرسید. خانومش سرکار میره و کمکش میکنه. در غیر اینصورت دلیلی نداره یه خانومی راضی بشه با حقوق ناچیزی که به زن ها میدن حاضر به کار تمام وقت بشه.
من هم دقیقا فکر می کنم این شرایط برای دور زدن منه. با قبول تمام این شرایط رسما من حذف میشم از همه چیز. خلاصه این شرایط اینه که زن هرکاری خواست میتونه بدون قید و شرط انجام بده. پس رسما من این وسط هویجم دیگه.
فقط میتونم بگم متاسفم واسه این طرز تفکر Smile
من دیگه حرفی ندارم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  اینکه زن خانواده‌دار (زین پس بجای لغت بی‌فایده خانه‌دار بگوییم خانواده‌دار) باشه یا نه بحثش به کنار، ولی از این مردایی که تو زندگی نقش سیب زمینی رو ایفا میکنن چندشم میشه! مرد بیعار !!!! نگو حالم بد شد ... او مای گاد
با لحن ارسطو : اوه یس Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  فقط میتونم بگم متاسفم واسه این طرز تفکر Smile
من دیگه حرفی ندارم.
با قبول این شرایط خانم از لحاظ قانون فقط حق داره نه وظیفه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  فقط میتونم بگم متاسفم واسه این طرز تفکر Smile
من دیگه حرفی ندارم.

بله دیگه دقیقا.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - NP-Cσмρℓєтє - ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ

یه نگاهی به ارسالا انداختم,خیلی زیاد بود همشون رو نخوندمولی احساس کردم این تاپیک در ذات خیلی تهاجمیه به مقوله ی ازدواج, فرق نداره ریز موضوع چی باشه, مهریه, خرج عروسی, شرط ضمن عقد و...

فکر کنم نباید اون لینک رو میذاشتم! Big Grin

خودم که اون موارد رو میخوندم حس بدی به من القا شد, مثلاً الان امضا بزن پای حرفت که میذاری من درس بخونم, الان امضا بزن من باید برم سرکار, اینم امضا کن من دارم میرم خارج از کشور به تو ربطی نداره کجا و به چه مدت!!! البته با این آخری خیلی مشکل داشتم!
نمیدونم نظر آقایون در مورد این شروط ضمن عقد چیه, دوست داشتم نظرشون رو بگن, ولی بیشتر خانوما مانور دادن Big Grin اگه از زاویه دید خانوما نگاه کنیم میگن این همه حق واسه آقایون هست, اینا رو دیگه ما از الان سفت و محکم بگیریم ۲ فردای دیگه بی کلاه نمونه سرمون , بعد هم میگن اگه میخواد صداقت خودش رو به ما ثابت کنه باید این شروط رو قبول کنه, نمیدونم ولی شاید ازون دست آقایون هم بگن اگه اعتماد داره و قبولم کرده نباید شرط بذاره....

راستی گویا راجع به شیربها صحبت نشده گفتم خاطر نشان کنم Big Grin Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۷ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  فقط میتونم بگم متاسفم واسه این طرز تفکر Smile
من دیگه حرفی ندارم.

بله دیگه دقیقا.
پس همون حکایت هویج و اینا میشه که گفتم.

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  خودم که اون موارد رو میخوندم حس بدی به من القا شد, مثلاً الان امضا بزن پای حرفت که میذاری من درس بخونم, الان امضا بزن من باید برم سرکار, اینم امضا کن من دارم میرم خارج از کشور به تو ربطی نداره کجا و به چه مدت!!! البته با این آخری خیلی مشکل داشتم!
انگار که طرف اشتباه کرده اومدی خاستگاری الانم دارن تعهد میگیرن ازش که یه موقع پررو نشه!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - diligent - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اون وقتی که میخواد کار کنه وقت بچه و کارهای خانه است. مگر اینکه ۲۴ ساعت برای اون زن ۳۶ ساعت باشه!
یه جوری میگین انگار همه خانمای شاغل، خونه زندگیشون شلخته اس و بچه هاشونم چرک و کثیفه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۱ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  بحث عوض شد. . .
عشق برتر است یا دوست داشتـــــــــن؟!Big Grin
غرق شدن بهتر است یا شنا کردن: Smile

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اون وقتی که میخواد کار کنه وقت بچه و کارهای خانه است. مگر اینکه ۲۴ ساعت برای اون زن ۳۶ ساعت باشه!
یه جوری میگین انگار همه خانمای شاغل، خونه زندگیشون شلخته اس و بچه هاشونم چرک و کثیفه
نه کی گفته خونه و زندگی خانمای شاغل بهم ریخته است، خیلی هم مرتبه و همشم به خاطر سلیقه آقایونهSmileBig Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sss - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵ ب.ظ

اینطورام نیست، مردا به صورت مستقیم شاید درگیر چشم و همچشمی نشن ولی غیر مستقیم چرا!
فکر کن یه نفر (آقا)هر دفعه که بیاد خونتون یه ایرادی پیدا کنه و پیگیرش بشه! چرا تلویزیون LED ندارین!؟چرا گازتون قدیمیه!؟چرا یخچالتون یخساز نداره!؟
عزیز هم هست نمیشه بگی نیا خونمون! بعد یه مدت برا نشنیدن اون غرغرا به هر بدبختی شده مجبوری بری مطابق سلیقه ایشون، تغییر بدی که دست از سر کچلت برداره!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۸ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  اینطورام نیست، مردا به صورت مستقیم شاید درگیر چشم و همچشمی نشن ولی غیر مستقیم چرا!
فکر کن یه نفر (آقا)هر دفعه که بیاد خونتون یه ایرادی پیدا کنه و پیگیرش بشه! چرا تلویزیون LED ندارین!؟چرا گازتون قدیمیه!؟چرا یخچالتون یخساز نداره!؟
عزیز هم هست نمیشه بگی نیا خونمون! بعد یه مدت برا نشنیدن اون غرغرا به هر بدبختی شده مجبوری بری مطابق سلیقه ایشون، تغییر بدی که دست از سر کچلت برداره!
این خودش یه پا بانوعه!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۸ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۱ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  بحث عوض شد. . .
عشق برتر است یا دوست داشتـــــــــن؟!Big Grin
غرق شدن بهتر است یا شنا کردن: Smile
نه خداییش "عشــق"، غرق شدن نیست دیگهTongue

این روزا خیلی از آقایون درگیر چشم و هم چشمی هستن ولی نه از نوع زنونه ش...

خانوما نهایتا چشم و هم چشمیشون واسه "مادیاته"...

ولی آقایونی رو دیدم که به محض دیدن یه خانوم که از نظر تیپ و قیافه و اندام، بهتر از خانوم خودشون هستن، فورا به خانومشون گیر میدن که فلانی رو ببین...از اون یاد بگیر...به این میگن زن!(انگار مثلا کور بوده و به زور این زنو بهش دادن!)

حالا مادیات رو میشه با هر بدبختی شده جور کرد...ولی مردی که واسه این چیزا چشم و هم چشمی میکنه و به زن خودش گیر میده، زنِ بیچاره باید چیکار کنه؟! خیلی چیزای خدادادی رو که نمیشه عوض کرد!

++لطفا نگین که از روز اول این چیزا مشخصه، که اصلا هم نیست...این موردایی که من دیدم، پسره شاید بیشتر از چند ماه رفته و امده تا تونسته بله رو بگیره!چند مدت اول هم خیلی زندگیشون اکی بوده!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - NP-Cσмρℓєтє - ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  یه جوری میگین انگار همه خانمای شاغل، خونه زندگیشون شلخته اس و بچه هاشونم چرک و کثیفه
دلیجنت Big Grin Big Grin
یاد یکی از هم اتاقیای خوابگاهمون افتادم, همیشه بهش میگفتیم بچه هات این شکلی میشن Big Grin Big Grin
(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۸ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ولی آقایونی رو دیدم که به محض دیدن یه خانوم که از نظر تیپ و قیافه و اندام، بهتر از خانوم خودشون هستن، فورا به خانومشون گیر میدن که فلانی رو ببین...از اون یاد بگیر...به این میگن زن!(انگار مثلا کور بوده و به زور این زنو بهش دادن!)
برادرم، نگاهت!