تالار گفتمان مانشت
چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶
RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - sahar_rostami2 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۵۰ ب.ظ

یعنی شما میگید نرم و دوباره کنکور بدم؟
[/quote]

اگر هدف دکتری خوندنه باید یه دانشگاه خیلی خوب قبول شید وگرنه فکر نمیکنم روزانه قبول شدن هر جایی به یک سال موندن بیارزه .
به نظر من تو این جامعه مهمتر از درس کار گرفتنه (نظر شخصیمه) البته برای خانوما اوضاع کمی متفاوته
اگه هدفت حتما دکتری خوندن تو یه دانشگاه خوبه یه سال دیگه بمون که بری یه دانشگاه خیلی خوب وگرنه عمرتو هدر نده [من یک سال پشت کنکور کارشناسی بودم و یک سال واسه ارشد و میدونم عمرو هدر دادن یعنی چه Sad ]
در ضمن با مدرک غیرانتفاعی دکتری گرفتن تو غیر انتفاعی یا آزاد نباید خیلی سخت باشه هر چند که دولتی یه رزومه ی توپ می خواد
راستی غیرانتفاعی مانع کنکور دادن نمیشه شما میتونید سال دیگه هم شرکت کنید و ان شا ا... جای بهتر قبول شید Smile
[/quote]

به اینم که هم برم هم کنکور بدم فکر کردم اما سنجش میگه موقع ثبت نام کنکور نباید دانشجو ارشد باشید! کار که پیدا نمیشه! راستش من هدفم دکتری بوده و دلم میخواد یه دانشگاه خوب قبول شم اما میترسم پشت کنکور بمونم و اتفاقاتی بیفته نتونم خوب بدرسم! شما کجا قبول شدین؟

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  اگر هدفتون دکتری است، غیرانتفاعی نخونید
چون توی مصاحبه رد میشین
ولی اگه هدفتون چیزای دیگه باشه فرقی نمیکنه

بعضی از دوستان میگن که تاثیری نداره که! الان شما میگین رد میشم؟! مطمئنین؟ Confused

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - codin - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۵۶ ب.ظ

سلام
شما گفتین هدفتون خوندن دکترا هست اما سوال مهمتری که پیش میاد هدفتون از خوندن دکترا چیه؟
اگر هدف مثلا عضویت در هیئت علمی باشه تا جایی که بنده اطلاع دارم دانشگاه های لیسانس و مخصوصا ارشد اهمیت دارن بنابر این از همین اول بهتره پایه کارتون رو با قبول شدن در یک دانشگاه قوی محکم کنید.اما اگر هدفتون از دکترا علم و دانش و سایر مسائل شخصی هست به نظرم ارشدتون رو توی همین غیر انتفاعی بگیرید برای دکترا هم اگر خدایی نکرده در دانشگاه دولتی نشدید اونم در دانشگاه آزاد ادامه بدید.
یه نکته ای رو اضافه کنم علت این که بیشتر افرادی که ارشدشون از دانشگاه آزاد هست موفق به قبولی در دکترا دانشگاه خیلی تاپ سراسری نمیشن دانشگاهشون نیست بلکه در واقع خودشون هستن.شما اگر بتونید یک فرد دانشگاه آزادی پیدا کنید که چندین مثاله IEEE در کنفرانس های معتبر داشته و دکترا جایی نگرفته باشنش اون وقت حق با شماست.در واقع چون بیشتر بچه های دانشگاه آزاد (با کمال احترامی که برای همشون قائلم) چندان فعال نبوده و مقاله های موثری ندارن این نتیجه گیری اشتباه برای خیلی از ما مشتبه میشه

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - ahoo_vahshi93 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۰۰ ب.ظ

۷۰ درصد مصاحبه
قطعا تاثیر مستقیم بسیاری داره

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - explorer - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۰۴ ب.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  من سخت دو دلم که چیکار کنم بالاخره،برم یا دوباره بخونم،همش میترسم دوباره بخونم و همینم قبول نشم چی،از طرفی هم نتیجه زحمت پارسالم غیر انتفاعی نبود .... Undecided

نتیجه زحمت خیلی ها اون چیزی که باید باشه، نبود.
ببین اگه میتونی خودتو از لحاظ روحی و روانی جم و جور کنی ، که بشین ۴-۵ ماه دیگه بخون مطمئنا پارسال یه سری اشکالات داشتی که نتیجه اونی که باید بشه ، نشده.اونا رو رفع کن و ادامه بده. بازم خودت بهترین قاضی هستی واسه خودت.

در آخر هم بگم به نظرمن درس خوندن توی غیرانتفاعی به درد کسایی میخوره که به مدرکش احتیاج دارن مثه کارمند ها در غیر این صورت عمر تلف کردنه.

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - sahar_rostami2 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ ب.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۵۶ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  سلام
شما گفتین هدفتون خوندن دکترا هست اما سوال مهمتری که پیش میاد هدفتون از خوندن دکترا چیه؟
اگر هدف مثلا عضویت در هیئت علمی باشه تا جایی که بنده اطلاع دارم دانشگاه های لیسانس و مخصوصا ارشد اهمیت دارن بنابر این از همین اول بهتره پایه کارتون رو با قبول شدن در یک دانشگاه قوی محکم کنید.اما اگر هدفتون از دکترا علم و دانش و سایر مسائل شخصی هست به نظرم ارشدتون رو توی همین غیر انتفاعی بگیرید برای دکترا هم اگر خدایی نکرده در دانشگاه دولتی نشدید اونم در دانشگاه آزاد ادامه بدید.
یه نکته ای رو اضافه کنم علت این که بیشتر افرادی که ارشدشون از دانشگاه آزاد هست موفق به قبولی در دکترا دانشگاه خیلی تاپ سراسری نمیشن دانشگاهشون نیست بلکه در واقع خودشون هستن.شما اگر بتونید یک فرد دانشگاه آزادی پیدا کنید که چندین مثاله IEEE در کنفرانس های معتبر داشته و دکترا جایی نگرفته باشنش اون وقت حق با شماست.در واقع چون بیشتر بچه های دانشگاه آزاد (با کمال احترامی که برای همشون قائلم) چندان فعال نبوده و مقاله های موثری ندارن این نتیجه گیری اشتباه برای خیلی از ما مشتبه میشه

ممنون،دقیقا هدم همون عضویت در هیئت علمیه،پس باید دوباره کنکور بدم و یه دانشگاه خوب قبول شم؟!

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۰۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  من سخت دو دلم که چیکار کنم بالاخره،برم یا دوباره بخونم،همش میترسم دوباره بخونم و همینم قبول نشم چی،از طرفی هم نتیجه زحمت پارسالم غیر انتفاعی نبود .... Undecided

نتیجه زحمت خیلی ها اون چیزی که باید باشه، نبود.
ببین اگه میتونی خودتو از لحاظ روحی و روانی جم و جور کنی ، که بشین ۴-۵ ماه دیگه بخون مطمئنا پارسال یه سری اشکالات داشتی که نتیجه اونی که باید بشه ، نشده.اونا رو رفع کن و ادامه بده. بازم خودت بهترین قاضی هستی واسه خودت.

در آخر هم بگم به نظرمن درس خوندن توی غیرانتفاعی به درد کسایی میخوره که به مدرکش احتیاج دارن مثه کارمند ها در غیر این صورت عمر تلف کردنه.

آخه منم همینجوری پشت کنکور بمونم یه جورایی عمر تلف کردنه دیگه،شما کجا قبول شدین؟

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - Good! - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۳۲ ب.ظ

دوستان دیگه یه نیم نگاهی هم به تاپیک من میندازید؟؟ممنون میشم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - Mohammad.K - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۴ ب.ظ

نقل قول: من سخت دو دلم که چیکار کنم بالاخره،برم یا دوباره بخونم،همش میترسم دوباره بخونم و همینم قبول نشم چی،از طرفی هم نتیجه زحمت پارسالم غیر انتفاعی نبود ....

منم دقیقا مثل شما هستم. موسسه غیرانتفاعی نورطوبی تهران قبول شدم ولی چون فکر دکترا هم هستم اونم از طریق پذیرش واسه همین واسم خیلی مهمه کجا درس بخونم.

نقل قول: راستی غیرانتفاعی مانع کنکور دادن نمیشه شما میتونید سال دیگه هم شرکت کنید و ان شا ا... جای بهتر قبول شید

ینی واسه من که مجازیه اگه بخونم و دوباره کنکور بدم میتونم در صورت قبولی تغییر دانشگاه بدم؟

نقل قول: واسه اپلی دکترا خارج ایران فقط براشون ریز نمرات,مقاله و اینکه دانشگاهتون از نظر وزارت علوم تایید می شه یا نه مهمه!البته دانشگاه هایی مثه شریف خوب اولویت محسوب می شه براشون ولی بقیه دانشگاه ها نه! مثلا فرقی واسشون نداره روزانه خوندین یا شبانه کدوم شهرستان!

انقدر حرفهای متفاوت وجود داره که آدم میمونه تو شک که واقعا راه درست کدومه! کاش جناب دکتر یا آقای فرداد بودن یه راهنمایی جامع میکردن!Sad

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - sahar_rostami2 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ

به نظرتون میتونم غیر انتفاعی ثبت نام کنم و ترم یک مرخصی بگیرم بخونم برای کنکور و اگر نتیجه خوب شد از دانشگاه انصراف بدم؟شدنیه؟

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - n268 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ

من با اساتید دانشگاهمون مشورت کردم (دقیقا مشکل شما رو دارم )

از نظر کاری فوق لیسانس به تنهایی به هیچ دردی نمیخوره.یا باید لیسانس باشی یا دکترا

غیر انتفاعی و ازاد رو اکثرا برای مصاحبه ی دکترا رد میکنن.حتی اگه ازمونتو عالی داده باشی و مقاله های زیادی هم داشته باشی
پس اگر غیر انتفاعی یا ازاد میرید ، فقط در صورتی که بتونید دکتری هم ازاد شرکت کنید و از پس مخارج خیلی زیادش بر بیاید فایده داره

-از طرفی یکسال درس خوندن هم فشار و بار روحی و روانی زیادی داره.بچه های سال اولی استرس ندارن اغلب سر کنکور ، ولی سال دومی ها با وجود اینکه امادگی خیلی بیشتری نسبت به سال قبل دارن خیلی هاشون خراب میکنن کنکورو

اگه روحیات قوی دارید و میتونید این فشار دوباره درس خوندنو تحمل کنید و پشتکار دارید که بیشتر از پارسال بخونید به نظر من غیر انتفاعی به هیچ وجه نرید

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - sahar_rostami2 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴ ب.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ)n268 نوشته شده توسط:  من با اساتید دانشگاهمون مشورت کردم (دقیقا مشکل شما رو دارم )

از نظر کاری فوق لیسانس به تنهایی به هیچ دردی نمیخوره.یا باید لیسانس باشی یا دکترا

غیر انتفاعی و ازاد رو اکثرا برای مصاحبه ی دکترا رد میکنن.حتی اگه ازمونتو عالی داده باشی و مقاله های زیادی هم داشته باشی
پس اگر غیر انتفاعی یا ازاد میرید ، فقط در صورتی که بتونید دکتری هم ازاد شرکت کنید و از پس مخارج خیلی زیادش بر بیاید فایده داره

-از طرفی یکسال درس خوندن هم فشار و بار روحی و روانی زیادی داره.بچه های سال اولی استرس ندارن اغلب سر کنکور ، ولی سال دومی ها با وجود اینکه امادگی خیلی بیشتری نسبت به سال قبل دارن خیلی هاشون خراب میکنن کنکورو

اگه روحیات قوی دارید و میتونید این فشار دوباره درس خوندنو تحمل کنید و پشتکار دارید که بیشتر از پارسال بخونید به نظر من غیر انتفاعی به هیچ وجه نرید

به نظرتون میتونم از غیر انتفاعی یه ترم مرخصی بگیرم و بخونم برای کنکور که اگه کنکورم خوب نشد اینجا رو از دست ندم؟!

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - n268 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۶ ب.ظ

والا خودمم همین مشکلو دارم.نمی دونم میشه یا نمیشه

اگر امکان مرخصی گرفتن باشه قطعا همین کارو میکنم

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - teraktor2003 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ب.ظ

خب جوابتون واضحه به نظر من
اگه دکتری می خواین داخل ایران بخونین نه به کارتون نمیاد به نظر شخصی من
اگه می خواین دکتری خارج ایران بخونین از نظر اونا فرقی نداره شما ازاد خوندین یا شبانه کاشمر!
البته اینا همه شنیده ها از بقیه س و حرف های دیگران...اگه می خواین مطمئن شین باید با دانشگاه دکتری مقصد مکاتبه کنین و اینهمه لقمه رو دور دهنتون نچرخونین!
امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشین Smile

چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - Mohammad.K - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ب.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  اگه می خواین مطمئن شین باید با دانشگاه دکتری مقصد مکاتبه کنین و اینهمه لقمه رو دور دهنتون نچرخونین!

خب از الان چطور بدونم کدوم دانشگاه قراره اپلای کنم؟

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - teraktor2003 - 04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰ ب.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۰۶ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  واسه اپلی دکترا خارج ایران فقط براشون ریز نمرات,مقاله و اینکه دانشگاهتون از نظر وزارت علوم تایید می شه یا نه مهمه!البته دانشگاه هایی مثه شریف خوب اولویت محسوب می شه براشون ولی بقیه دانشگاه ها نه! مثلا فرقی واسشون نداره روزانه خوندین یا شبانه کدوم شهرستان!
پس نگران نباشین...

من سخت دو دلم که چیکار کنم بالاخره،برم یا دوباره بخونم،همش میترسم دوباره بخونم و همینم قبول نشم چی،از طرفی هم نتیجه زحمت پارسالم غیر انتفاعی نبود .... Undecided

(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۰ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  اگه می خواین مطمئن شین باید با دانشگاه دکتری مقصد مکاتبه کنین و اینهمه لقمه رو دور دهنتون نچرخونین!

خب از الان چطور بدونم کدوم دانشگاه قراره اپلای کنم؟

هر کشوری یه سری دانشگاه معتبر داره می تونین با اونا در تماس باشین...
اگه هم نه که باید از صحبت های همه به جمع بندی کلی برسین...

RE: چرا اگر ارشد غیر انتفاعی بخونم ، قبولی دکتری سخت یا غیر ممکن میشه؟! - نازین - ۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ ب.ظ

یعنی شما میگید نرم و دوباره کنکور بدم؟
[/quote]

اگر هدف دکتری خوندنه باید یه دانشگاه خیلی خوب قبول شید وگرنه فکر نمیکنم روزانه قبول شدن هر جایی به یک سال موندن بیارزه .
به نظر من تو این جامعه مهمتر از درس کار گرفتنه (نظر شخصیمه) البته برای خانوما اوضاع کمی متفاوته
اگه هدفت حتما دکتری خوندن تو یه دانشگاه خوبه یه سال دیگه بمون که بری یه دانشگاه خیلی خوب وگرنه عمرتو هدر نده [من یک سال پشت کنکور کارشناسی بودم و یک سال واسه ارشد و میدونم عمرو هدر دادن یعنی چه Sad ]
در ضمن با مدرک غیرانتفاعی دکتری گرفتن تو غیر انتفاعی یا آزاد نباید خیلی سخت باشه هر چند که دولتی یه رزومه ی توپ می خواد
راستی غیرانتفاعی مانع کنکور دادن نمیشه شما میتونید سال دیگه هم شرکت کنید و ان شا ا... جای بهتر قبول شید Smile
[/quot

بنظرشما مدرک غیرانتفاعی با سراسری یکیه؟

هم کلاسی من آمریکا می خونه .همین که فهمید من کجا (روزانه ام)قبول شدم فاتحه آیندمو خوند.حالا مال من روزانه است.یعنی می گه خارجی ها فقط شریف رو قبول دارن دانشگاههای ایران هم که تهران هارو .بشین دوباره بخون لطفا پشت کنکوری سخته اما به اینکه به جای خوب قبول بشین می ارزه.من اگه شبانه بودم دوباره میموندم.چون هم اطلاعاتم کافیه و هم پارسال همه درسارو خوندم .نیاز به مرور و تمرین بیشتر دارم.