تالار گفتمان مانشت
ساختمان‍‏‏های گسسته - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸
RE: حل تمرین گریمالدی - Ravi - 01 تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ

(۰۴ آذر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷ ب.ظ)daneshju-arshad-manesht نوشته شده توسط:  میخواستم بپرسم آیا کسی میتونه راهنمایی کنه حل المسایل فارسی گریمالدی مال کی خوبه ؟

من ترجمه رضوانی انتشارات فاطمی دارم راضی ام.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - SarahArshad - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۴۵ ق.ظ

سلام دوستان من چون خیلی وقت پیش گسسته پاس کردم چیزی ازش یادم نیس .راستش می خواستم حذفش کنم می بینم لگه حتی یه سوال هم جواب بدم از هیچی بهتره .میشه من رو راهنمایی کنید چه کنم ؟فعلا پوران رو دارم .ولی یه فصلش رو خوندم البته اول هاشو حس کردم خنگ می زنم .به نظر تون برای منی پایه ندارم برم از گریمالدی شروع کنم ؟خوبه ؟ گریمالدی همش رو بخونم ؟

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - **sara** - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۱۶ ق.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۴۵ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  سلام دوستان من چون خیلی وقت پیش گسسته پاس کردم چیزی ازش یادم نیس .راستش می خواستم حذفش کنم می بینم لگه حتی یه سوال هم جواب بدم از هیچی بهتره .میشه من رو راهنمایی کنید چه کنم ؟فعلا پوران رو دارم .ولی یه فصلش رو خوندم البته اول هاشو حس کردم خنگ می زنم .به نظر تون برای منی پایه ندارم برم از گریمالدی شروع کنم ؟خوبه ؟ گریمالدی همش رو بخونم ؟

به نظر من voice کلاس آقای یوسفی رو گوش کنید. کتاب پوران رو بخونید و مبحث هایی رو که مشکل دارین از روی کتاب گریمالدی بخونید.

ساختمان‍‏‏های گسسته - blackhalo1989 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ق.ظ

فک می‌کنم اگه گسسته پیش دانشگاهی رو خوب بلد باشید میتونید نصف سوالای ارشد رو جواب بدید. اگه اون موقع قوی بودید با یه مرور شاید خیلی‌ چیزا یادتون بیاد.

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - fatima1537 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۷ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فک می‌کنم اگه گسسته پیش دانشگاهی رو خوب بلد باشید میتونید نصف سوالای ارشد رو جواب بدید. اگه اون موقع قوی بودید با یه مرور شاید خیلی‌ چیزا یادتون بیاد.
به نظرمن که سوالات گسسته ارشد خیلی بالاتر از پیش دانشگاهیه

ساختمان‍‏‏های گسسته - ahmad8726 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ ب.ظ

حذف کردنش که مسخرس اخه هیچکی آسونترین درس ریاضی رو حذف نمی کنه . من بدون هیچ پایه ای فقط کتاب پوران رو خوندم واقعا عالیه البته چند تا از فصلهاشو باید حذف کرد آخه غیر ممکنه که ازشون سوال بیاد

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - blackhalo1989 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فک می‌کنم اگه گسسته پیش دانشگاهی رو خوب بلد باشید میتونید نصف سوالای ارشد رو جواب بدید. اگه اون موقع قوی بودید با یه مرور شاید خیلی‌ چیزا یادتون بیاد.
به نظرمن که سوالات گسسته ارشد خیلی بالاتر از پیش دانشگاهیه
نه اینطوری نیست. مثلا اون سوال "۱۰۰۰ ساعت بعد چه روزی چه ساعتی‌ می‌شه؟" رو یه بچه پیش به راحتی‌ میتونه حل کنه.

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - fatima1537 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۴ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  حذف کردنش که مسخرس اخه هیچکی آسونترین درس ریاضی رو حذف نمی کنه . من بدون هیچ پایه ای فقط کتاب پوران رو خوندم واقعا عالیه البته چند تا از فصلهاشو باید حذف کرد آخه غیر ممکنه که ازشون سوال بیاد
گسسته آسون نیست.وقتی از روی کتاب هادی یوسفی مباحثی مثلا گراف رو میخونی فکر میکنی چقدر آسونه من گراف‌ها رو کاملا بلد بودم ولی باید اونقدر مسلط باشی و دیدت بازباشه تا یه گراف رو ببینی بتونی حدس بزنی که مثلا چند تا دور همیلتونی داره و... . امسال یه تست هم نزدم با اینکه کتاب یوسفی خیلی خوب گفته بود.

ساختمان‍‏‏های گسسته - rouzeh_zi - 01 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ

من رو گسسته تسلط ندارم‌، خوشم هم نمیاد از ریاضیات‌، اگه جلد یک گریمالدی فاطمی رو بگیرم با کتاب پوران پژوهش آیا میشه امید به زدن ۳‌، ۴ تا تست داشته باشم ؟
راستی ۴ جلدش رو به صورت تکی هم می فروشن؟

ساختمان‍‏‏های گسسته - fatima1537 - 01 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۳ ب.ظ

اگه تسلط ندارید گریمالدی رو بخونید.چون توی کتاب یوسفی فقط نکات و قضایای اصلی رو ذکر کرده و شما مجبورید اونها رو حفظ کنید که خیلی هم زیادن.البته تمرینهای این کتاب (پوران:یوسفی)هم خوب و زیادند.

ساختمان‍‏‏های گسسته - shobair87 - 05 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۲ ق.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  من رو گسسته تسلط ندارم‌، خوشم هم نمیاد از ریاضیات‌، اگه جلد یک گریمالدی فاطمی رو بگیرم با کتاب پوران پژوهش آیا میشه امید به زدن ۳‌، ۴ تا تست داشته باشم ؟
راستی ۴ جلدش رو به صورت تکی هم می فروشن؟

کلا کتاب گریمالدی ۴ جلده و مشخص نیست که با خوندن فقط یه جلد بتونین ۴ تا تست رو جواب بدین، این کار ریسکش زیاده.
هر جلد رو جدا هم می تونین تهیه کنید.
دقیقا همین طوره بنظرم اگر بشه از کتابخونه ای جایی برد همه فهرستاشو دربیرارید و فصل هایی که لازم دارید رو بخرید وبخونید بهتره. من برای ترم گریمالدی رو خوندم خوب بود اما برا ارشد رفتم کتاب قلی زاده رو بخونم یه کم نتونستم بهاش راه بیام بنابریان اگر هم میخاید قلی زاده رو بخونید بنظرم اول سه یر به گریمالدی بزنید!

ساختمان‍‏‏های گسسته - ملیکا - ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ق.ظ

به نظر من لازم نیست کل مباحث گریمالدی رو بشینید بخونید‌، از روی گریمالدی فقط ۲ مبحث شمارش و درخت و گراف رو کامل بخونید و تمریناشو کامل حل کنید‌، مخصوصا فصل شمارش تمریناشو با دقت حل کنید تا براتون کاملا جا بیفته .
بقیه مباحث گسسته رو میشه از رو کتاب یوسفی هم خوند و تست زد.

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - fatima1537 - 05 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  به نظر من لازم نیست کل مباحث گریمالدی رو بشینید بخونید‌، از روی گریمالدی فقط ۲ مبحث شمارش و درخت و گراف رو کامل بخونید و تمریناشو کامل حل کنید‌، مخصوصا فصل شمارش تمریناشو با دقت حل کنید تا براتون کاملا جا بیفته .
بقیه مباحث گسسته رو میشه از رو کتاب یوسفی هم خوند و تست زد.
ممنون که فصلها را گفتید.چون من شمارش و گراف را از روی گریمالدی نخوانده بودم.بعضی مباحث دیگه را خوانده بودم که چیز خیلی خاصی نسبت به کتابهای دیگه نگفته بود

ساختمان‍‏‏های گسسته - ملیکا - ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۸ ب.ظ

خود درس کتاب هم خیلی بیشتر از کتاب های دیگه نگفته‌، مهمترین چیزی که گریمالدی داره‌، جلو رفتن از رو مثال‌ها و تمریناتشه , یعنی به همون ترتیبی که تمرینات نوشته شده بشینید وقت بذارید و حل کنید‌، تمریناتش کاملا هدف داره و شما رو ذره ذره جلو میبره ..

RE: ساختمان‍‏‏های گسسته - ehsan_nekooee - 12 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ ب.ظ

(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۷ ب.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  من کتاب پوران رو خوندم تقریبا یک دور‌، بعضی مباحث مثل مولد‌، مثل شمارش و ... رو خوب متوجه نشدم
می خوام کتاب گسسته انشتارات فاطمی گریمالدی رو بگیرم
این لینک رو دیدم همین کتابه ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فکر کنم فقط جلد یک و دو رو بخرم کفایت بکنه

مبحث گرافها تو جلد سوم گفته شده که خیلی مهمه. اگه با گراف های پوران مشکل نداری همون دو جلد اول گریمالدی کافیه.