تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمایی برای ارشد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
من دانشجوی ترم ۸سخت افزار دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم.درسم۹ ترمه تموم میشه البته ترم بعد۱۴ واحد اسون دارم
میخوام برای کنکور۹۲ درس بخونم هنوز شروع نکردم ولی تصمیم دارم منابع زیر را بخوانم و میخوام آی تی گرایش شبکه با امنیت اطلاعات بخونم
خوشحال میشم اگه دوستان مانشتی همه منو راهنمایی کنند.
خوب میرم سر سوالاتم
خوب من میخوام بهترین کتابها و کمترین کتابها رو بخونم یعنی اگه واسه شبکه ۲۰ کتاب خوب وجود داره ولی فکر میکنید ۲ تا کتابو واسه ارشد بخونم کافیه همون ۲ تارو بهم معرفی کنید
میخوام برم نمایشگاه اینارو بخرم
۱-اینا منابعی هستند که میخوام بخونم به نظرتون چطوره؟راستش خیلی از مصاحبه هایی که توی این سایت بود را خوانده ام اما نظرها خیلی متفاوت بوده و من کمی گیج شدم

زبان :۵۰۴+کتاب oxford english for infprmation technology این کتابی هست که سر درس زبان تخصصی به ما گفتن بخونیم خوب۲۵ درس در مورد کامیپوتر داره+ انگلیسی برای دانشجویان فنی مهندسی حقانی-پرویز مفتون-فلاحی-بیدهری این کتابو سر زبان عمومی میخوندیم+لغات این کتابها را با لایتنر حفظ میکنم +کتاب گرامر از دبیرستان تا دانشگاه

به نظرتون این منابع کافیه؟زیاده؟ مناسبه؟ ایا کتابه دیگه ای پیشنهاد میدید؟برای تست چه کتابی لازمه؟آیا کتابی هست که خوندن همون کتاب کافی باشه؟

گسسته : پوران پروهش
ایا برای این درس همین کتاب کافیه؟چه کتابی بهتر از این هست؟ایا لازمه کتاب مرجع بخونم؟ چه کتاب مرجعی؟پروران پروهش نویسنده های زیادی داره واسه گسسته کدام نویسنده خوبه؟

ساختمان داده : مقسمی+پارسه
اکثر رتبه های خوب گفتن پارسه هم استفاده کردم اما من متوجه نشدم پارسه کتابی در این زمینه داره؟یا اینکه جزو این درسو از پارسه خوندن؟آیا این ۲ منبع کافیه؟ایا باید کتاب مرجعی بخونم؟چه کتابی؟آیا کتاب های پارسه یا جزواتشو موسسه اش به صورت جداگانه میفروشه یا اینکه میگه همه کتابا ها رو باید بخرم؟

الگوریتم :مقسمی+جزو قلی زاده در پارسه (میگن تست زیاد داره)-البته من جلد اول کتاب clrs رو هم دارم
ایا کتاب مرجعclrs خوبه؟ایا در کنار این ۲ منبع حتماclrs بخونم یا خوندن مقسمی وجزو قلی زاده کفایت میکنه؟ آیا این منابعی که معرفی کردم کافی و مفید هستند؟ایا کتابی بهتر وجود داره؟

نرم افزار : کتاب مرجع پرسمن ترجمه سالخورده+ پوران پروهش
آیا این دو کافیه؟پوران کتاب تست خوبی برای ایم درس هست؟ایا کتاب دیگه ای لازمه؟کتاب بهتری وجود داره؟کدام نویسنده پوران واسه این درس بهتره؟
ترجمه سالخورده خوبه؟من این درسو تابه حال نخوانده ام خوب چون سخت افزارم

شبکه : پوران پروهش +پارسه+۳۰۰۰مسئله
پارسه میگن کتاب رامین رهنمون خوبه ایا کتاب یا جزو دیگه ای از پارسه به درد این درس میخوره؟این کتاب ۳۰۰۰ مسئله کتاب مرجعه؟یا تمرینه؟این کتاب ترجمه شده است؟اگه اره چه ترجمه ای را بگیرم؟ایا این منابع کافیه؟ایا کتاب بهتری هست که جای هر سه اینها بشه خوند؟پوران پروهش کدام نوسنده برای این درس خوبه؟من این درسو تا به حال نخوندم

پایگاه داده : مقسمی
اکثرا گقتن مقسمی خوبه آیا خوندم همین ی کتاب کافیه یا باید پوران پروهش و پارسه هم بخونم؟؟ایا باید کتاب مرجع بخونم؟ لازمه؟؟من تا به حال این درسو نخوندم

هوش :کتاب راسل ترجمه راحتی
آیا این ترجمه خوبه یا ترجمه جعفرنژاد بهتره؟ برای این درس نمیدونم چه کتاب تستی بخرم لطفا منابع پیشنهادی خودتونو برای این درس بگید ایا کتاب تستی هست که کامل باشه و با خوندن ان نیازی به کتاب مرجع نباشه؟من این درسو تا به حال نخوندم

سیستم عامل: مقسمی
برای این درس کتاب مقسمی کافیه؟کتاب مرجع باید بخونم؟چه کتابی؟چه منابع بهتری پیشنهاد میدید؟

معماری: مقسمی+موریس مانو
آیا خوندن این ۲ کتاب در کنار هم کافیه؟؟ایا منبع دیگه ای معرفی میکنید؟

۲-من میخوام ارشد تهران قبول شم هر درسی را حدود باید چند درصد بزنم؟
۳-من هوش -نرم۱-۲-شبکه۱-۲- پایگاه داده نخوندم به نظرتون خیلی شانسم واسه قیولی میاد پایینHuh
۴-من بهتره چه موسسه ای برم ثبتنام کنم؟اینجور که فهمیدم همه توصیه میکنند که در آزمون های آزمایشی شرکت کنم چه موسسه ای خوبه؟
۵-چه جوری برنامه ریزی کنم؟اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم؟ایا شرکت در آزمون های ازمایشی باعث میشه من برنامه ریزی داشته باشم؟به نظرتون اگه از الان شروع کنم میتونم تا اخر تابستون درسارو بخونم وبعد از آن تست بزنم؟ایا این کار درستیه؟
۶-کلا چند سوال از هر درس میاد و زمان پاسخ گویی واسه هر درس چقدره؟؟
۷-زمان امتحان کارشناسی ارشد کیه؟

پیشاپیش ممنونم از کسایی که منو راهنمایی میکنند و ببخشید اگه این همه حرف زدمShyShy
کتابهایی که معرفی کردی خوبن اینا به ذهن من میرسه دوست من !
برای گسسته حتمی گریملدی رو بخون مخصوصا برای آی تی چون لان هم وقت داری.
برای زبان 504 با کلمات تافل رو بخون.
برای داده در سطح آی تی همون مقسمی با پارسه خوبن .داده پوران هم عالیه .منظور همون کتاب پارسه هست که با آزمونها می دن.
برای هوش ترجمه راحتی خیلی بهتره من هر دو رو دارم اما راحتی بهتره .
برای معماری هم کتاب پترسون هم بعضی فصولش لازمه .
اینا رو من به ذهنم میرسید
(15 اردیبهشت 1391 03:46 ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]کتابهایی که معرفی کردی خوبن اینا به ذهن من میرسه دوست من !
برای زبان ۵۰۴ با کلمات تافل رو بخون.
برای داده در سطح آی تی همون مقسمی با پارسه خوبن .داده پوران هم عالیه .منظور همون کتاب پارسه هست که با آزمونها می دن.

من ممونم از اینکه منو راهنمایی کردید
آیا برای زبان۵۰۴+تافل کافیه؟
(15 اردیبهشت 1391 06:27 ب.ظ)n.mehr نوشته شده توسط: [ -> ]
(15 اردیبهشت 1391 03:46 ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]کتابهایی که معرفی کردی خوبن اینا به ذهن من میرسه دوست من !
برای زبان ۵۰۴ با کلمات تافل رو بخون.

من ممونم از اینکه منو راهنمایی کردید
آیا برای زبان۵۰۴+تافل کافیه؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام.کتابایی که گفتین همه خوبن
فقط بعضی ازبچه ها تاکید میکنن که برای شبکه جزوه دکتر حقیقت رو هم بخونیم
نمیدونم ازکجا میشه گیرآورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما تهرانید فکرکنم راحت تر بتونید گیربیارین
جزوه دکتر حقیقت حتما میرم دنبالش
ممنون از راهنماییتون
دوستان دیگه نظری ندارند
جزو دکتر حقیقتو پیدا نکردم ببینم کتابش خوبه بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان ارشدی دیگه من این همه سوال پرسیدم کسی نیست منو راهنمایی کنه؟
گسسته کتاب پورانش خیلی خوب و نکاتش زیادن به همین دلیل ادم یادش میره یا این قاتی پاتی میشن ولی گریمالدی من خوندم خیلی چیزا رو بهتر یاد گرفتن
پایگاه داده هم من توی کتاب های تست بهتر از مقسمی ندیدم
برنامه ریزی هم 1 تایپیک هست که دکتر در موردش توضیح دادن
و امتحان ارشدم که مشخص اخرین جمعه بهمن ماه که ازمون سراسری و اردیبهشت 92 هم ازمون دانشگاه ازاد
(16 اردیبهشت 1391 09:37 ق.ظ)najmehdj نوشته شده توسط: [ -> ]گسسته کتاب پورانش خیلی خوب و نکاتش زیادن به همین دلیل ادم یادش میره یا این قاتی پاتی میشن ولی گریمالدی من خوندم خیلی چیزا رو بهتر یاد گرفتن
پایگاه داده هم من توی کتاب های تست بهتر از مقسمی ندیدم
برنامه ریزی هم ۱ تایپیک هست که دکتر در موردش توضیح دادن
و امتحان ارشدم که مشخص اخرین جمعه بهمن ماه که ازمون سراسری و اردیبهشت ۹۲ هم ازمون دانشگاه ازاد

ممنون از راهنمایی مفیدتون
گریمالدی کتاب مرجع هست؟
این تایپیک برنامه ریزی کجاست؟
به نظرتون ایا فقط کتاب مقسمی رو برای پایگاه داده بخونم کافیه؟من چون سخت افزارم تا به حال این درسو نخوندم

خوشحال میشم بقیه دوستانم نظراتشونو بگن من آماده ام تا از راهنمایی هاتون استفاده کنمShy
(16 اردیبهشت 1391 09:13 ق.ظ)n.mehr نوشته شده توسط: [ -> ]جزو دکتر حقیقتو پیدا نکردم ببینم کتابش خوبه بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من کتاب شبکه دکتر حقیقت رو برای انتقال داده خوندم که البته برای انتقال 7 فصل اول کافی بود.
ولی کتاب خوبی هست.
ببینید دوست عزیز! من اگر قرار باشه شما رو راهنمایی کنم به شما توصیه میکنم برای هر درستون فقط یک مرجع انتخاب کنید
به خاطر اینکه وقتی تعداد کتاب ها و جزوه ها زیاد میشه شما وقت نمیکنید زیاد مروری روی اونها داشته باشید در صورتی که تکرار و تمرین برای کنکور مهم تر از خوندن هست چون باید تسلط پیدا کنید.
مثلا درسی مثل معماری شما اگه سر کلاس بهترین استاد دنیا هم بری تا تمرین نکنی نمیتونی سوالاتش رو جواب بدی.
ولی اگه می خواید همه این مراجع رو بخونید برای خودتون یه محدوده زمانی فقط برای مطالعه بذارید و از اون به بعد وقتتون رو روی تمرین و تست بذارید.
وقتتون رو بیش از اندازه روی دروسی مثل گسسته که سوالهاش بسیار سخت هست نذارید به هر درسی به اندازه ضریبش اهمیت بدید چون وقت بیش از اندازه گذاشتن روی درسی که ممکنه اصلا نتونید سوالهاشو جواب بدید باعث میشه از دروسی که میتونید بهتر روشون مانور بدید جا بمونید. یعنی در کل نه درسی رو کنار بذارید و نه بیش از حد روش وقت بذارید.
[url*[/url]
(16 اردیبهشت 1391 10:37 ق.ظ)n.mehr نوشته شده توسط: [ -> ]گریمالدی کتاب مرجع هست؟
این تایپیک برنامه ریزی کجاست؟

بله گریمالدی ۴ جلدی ومرجع هستش ولی فکرکنم فقط ۳ جلد اولش کافیه .( بازم اون سه جلد همش نیست )
اینم برنامه ریزی :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(16 اردیبهشت 1391 10:37 ق.ظ)n.mehr نوشته شده توسط: [ -> ]به نظرتون ایا فقط کتاب مقسمی رو برای پایگاه داده بخونم کافیه؟من چون سخت افزارم تا به حال این درسو نخوندم
مقسمی که کافیه...ولی اگه رانکوحی رو هم بخونی دیگه کسری نداری Big Grin
(16 اردیبهشت 1391 11:13 ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط: [ -> ]من کتاب شبکه دکتر حقیقت رو برای انتقال داده خوندم که البته برای انتقال ۷ فصل اول کافی بود.
ولی کتاب خوبی هست.
ببینید دوست عزیز! من اگر قرار باشه شما رو راهنمایی کنم به شما توصیه میکنم برای هر درستون فقط یک مرجع انتخاب کنید
به خاطر اینکه وقتی تعداد کتاب ها و جزوه ها زیاد میشه شما وقت نمیکنید زیاد مروری روی اونها داشته باشید در صورتی که تکرار و تمرین برای کنکور مهم تر از خوندن هست چون باید تسلط پیدا کنید.
مثلا درسی مثل معماری شما اگه سر کلاس بهترین استاد دنیا هم بری تا تمرین نکنی نمیتونی سوالاتش رو جواب بدی.
ولی اگه می خواید همه این مراجع رو بخونید برای خودتون یه محدوده زمانی فقط برای مطالعه بذارید و از اون به بعد وقتتون رو روی تمرین و تست بذارید.
وقتتون رو بیش از اندازه روی دروسی مثل گسسته که سوالهاش بسیار سخت هست نذارید به هر درسی به اندازه ضریبش اهمیت بدید چون وقت بیش از اندازه گذاشتن روی درسی که ممکنه اصلا نتونید سوالهاشو جواب بدید باعث میشه از دروسی که میتونید بهتر روشون مانور بدید جا بمونید. یعنی در کل نه درسی رو کنار بذارید و نه بیش از حد روش وقت بذارید.

من کاملا با حرفتون موافقم اتفاقا ترجیح میدم بهترین و کمترین منابع رو بخونم چون وقت خیلی کمه مثلا نمیدونم ایا واسه فلان درس خوندن ی کتاب تست کافیه؟ممکنه شما دوستان بگید نه حتما باید فلان کتاب مرجع رو هم بخونی یا بگید فقط این ۲ کتاب تستو بخونی عالی و کافیه اون وقت با خوندن این ۲ کتاب اکثر تستارو میتونی جواب بدی واسه همین این تاپیکو زدم که دقیقا بدونم باید چی بخونم وگرنه کاملا معلومه نمیشه تمام مراجع رو خوند
الان با توجه به صحبت های شما دوستان فهمیدم واسه پایگاه بادی مقسمی خوب بخونم +اگه اشکالی داشتم برم سراغ رانکوهی
حالا نظر شما در مورد منابع شبکه من چیه؟کدومشون کافیه کدومشون لازمه؟
ایا فقط کتاب دکتر حقیقتو بخونم با ی کتاب تست پوران کافی و عالیه؟
آیا پارسه ماهان مدرسان شریف و...... تست های تالیفی دارن؟ایا زدن تست های خود کنکور سالهای قبل کافیه؟
میخوام برم ی کتاب بگیرم که سوالای کنکور سالهای قبل it با جواب تشریحی خوب داشته باشه چه کتابی از چه انتشاراتی بگیرم
بسیار ممنون از راهنمایهاتون
(16 اردیبهشت 1391 02:08 ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط: [ -> ]مقسمی که کافیه...ولی اگه رانکوحی رو هم بخونی دیگه کسری نداری Big Grin

خیلی ممنون رانکوهی هم کتاب مرجعه؟
ایا از این کتابهای مرجع باید تمام فصل ها را بخوانم؟
به نظرتون میتونم تا آخر تابستون کل این درسهارو ی دور بخونم ؟فکر کنم لازمه هر کتاب تسنی را چند با بخونم تا ملکه ذهنم بشه
نظرتون در مورد آزمون موسسه ها چیه؟
ایا موسسه ها سوالات ازمون های سالهای قبلشونو میفروشن؟
ایا موسسه نصیر خوبه؟واسه ازموناش یا برم پارسه؟
راستش من آدمی هستم که حتما باید معلم بهم درس بده تا خوب بفهمم ولی من برای انتقال کلاس نرفتم و کتاب شبکه دکتر حقیقت رو خوندم. و تونستم سوالهای انتقال رو کامل جواب بدم.
به قول استاد سید جوادی میگفت: "وسواس جزوه نداشته باشید یه جزوه رو انتخاب کنید خوب بخونیدش ته توشو در بیارید."
کتاب شبکه استاد حقیقت هم به نظرم کتاب مفید و کاملیه ,بچه های آی تی رو هم که میشناختم برای شبکه همین کتاب رو می خوندن. ولی باید بگم کتابیه که باید زیرو روش و فهمیده باشی ,حتی قسمتهایی که به نظر مهم نمیاد ممکنه ازش سوال بیاد.البته فکر میکنم بچه ها میگفتن سوالهای شبکه از انتقال بهتره.ولی به نظرم همین کتاب و بخون ولی چند بار بخون.
انشالا که موفق میشی.
(16 اردیبهشت 1391 05:39 ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط: [ -> ]به قول استاد سید جوادی میگفت: "وسواس جزوه نداشته باشید یه جزوه رو انتخاب کنید خوب بخونیدش ته توشو در بیارید."
یعنی این حرفشو باید طلاکوب کرد گذاشت نوک قله مانشت...!!!
(16 اردیبهشت 1391 05:39 ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط: [ -> ]راستش من آدمی هستم که حتما باید معلم بهم درس بده تا خوب بفهمم ولی من برای انتقال کلاس نرفتم و کتاب شبکه دکتر حقیقت رو خوندم. و تونستم سوالهای انتقال رو کامل جواب بدم.
به قول استاد سید جوادی میگفت: "وسواس جزوه نداشته باشید یه جزوه رو انتخاب کنید خوب بخونیدش ته توشو در بیارید."
کتاب شبکه استاد حقیقت هم به نظرم کتاب مفید و کاملیه ,بچه های آی تی رو هم که میشناختم برای شبکه همین کتاب رو می خوندن. ولی باید بگم کتابیه که باید زیرو روش و فهمیده باشی ,حتی قسمتهایی که به نظر مهم نمیاد ممکنه ازش سوال بیاد.البته فکر میکنم بچه ها میگفتن سوالهای شبکه از انتقال بهتره.ولی به نظرم همین کتاب و بخون ولی چند بار بخون.
انشالا که موفق میشی.

خیلی ممنونم
به نظرتون واسه سیستم عامل هم کتاب حقیقت پارسه بخونم ایا این کتابه خوبیه؟کسی خونده؟

برای هوش مصنوعی خوندن کتاب مرجع کفایت میکنه؟کتاب تست چی خوبه؟
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع