زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

help me 3:منظم

ارسال:

silver پرسیده:

لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه ۲ نطر دهید؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: help me 3:منظم

(۲۴ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه ۲ نطر دهید؟

به نظر من گزینه‌ی ۲ درسته.
L1/L2 یک عبارت تقسیم راست در نظریه هست و مفهومش هم اینه که اگه یک رشته مثل xy در زبان L1 داشته باشی و یک رشته مثل y هم در زبان L2 اونموقع رشته‌ی x عضو زبان L1/L2 میشه.

حالا اینجا گفته که رشته‌ی تهی هم جزء زبان L2 هست پس اگه رشته‌ی xy رو بر لاندا تقسم راست کنیم خود رشته بدست میاد و تغییری نمیکنه.
پس هم تمام رشته های L1 جزء L1/L2 میشه و هم رشته هایی شبیه به x که اول گفتم چه جوری بدست میاد.
و نتیجه اینکه زبان L1 زیر مجموعه‌ی L1/L2 یشه

ارسال:

Ali-B پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  
(24 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ب.ظ)silver نوشته شده توسط:  لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه ۲ نطر دهید؟

به نظر من گزینه‌ی ۲ درسته.
L1/L2 یک عبارت تقسیم راست در نظریه هست و مفهومش هم اینه که اگه یک رشته مثل xy در زبان L1 داشته باشی و یک رشته مثل y هم در زبان L2 اونموقع رشته‌ی x عضو زبان L1/L2 میشه.

حالا اینجا گفته که رشته‌ی تهی هم جزء زبان L2 هست پس اگه رشته‌ی xy رو بر لاندا تقسم راست کنیم خود رشته بدست میاد و تغییری نمیکنه.
پس هم تمام رشته های L1 جزء L1/L2 میشه و هم رشته هایی شبیه به x که اول گفتم چه جوری بدست میاد.
و نتیجه اینکه زبان L1 زیر مجموعه‌ی L1/L2 یشه

منم با جوابتون موافقم،
فقط در مورد تقسیم راست زیاد نخودنم، توی یه کتابی نوشته نسبت راست یک رشته به با یک مجموعه و تعریفش هم اینطوریه‌: [tex]x\setminus A = \left \{ u~|~xu~ \epsilon ~A \right \}[/tex]‌، این همونیه که شما گفتید؟ آخه xی که شما نوشتید انتخاب میشه، سمت چپ رشته اول هست، نه سمت راستش، درست میگم یا فرقی نمیکنه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

ولی به نظر من گزینه ۲ غلطه چون اگر y از xy حذف بکنیم اونوقت xy دیگه زیر مجموعه x نمیشه
فکر نمیکنم ابسیلون تهی باشه چون از تهی بطور مجزا در گزینه ۳ استفاده شده پس وقتی L2 (حالا هر مقداری که میخواد باشه) از L1 برداریم دیگه L1 زیر مجموعه حاصل نباشه
نظرتون در مورد گزینه اول چیه؟ بنظر درست میاد

ارسال:

homa پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  ولی به نظر من گزینه ۲ غلطه چون اگر y از xy حذف بکنیم اونوقت xy دیگه زیر مجموعه x نمیشه
فکر نمیکنم ابسیلون تهی باشه چون از تهی بطور مجزا در گزینه ۳ استفاده شده پس وقتی L2 (حالا هر مقداری که میخواد باشه) از L1 برداریم دیگه L1 زیر مجموعه حاصل نباشه
نظرتون در مورد گزینه اول چیه؟ بنظر درست میاد
منظور من رشته‌ی تهی هست نه مجموعه تهی: [tex]\varepsilon \neq \varnothing[/tex]

در گزینه‌ی دو از [tex]\varepsilon[/tex] به جای [tex]\lambda[/tex] استفاده کرده یعنی یک رشته‌ی تهی
تو بعضی تستای دیگه هم استفاده از اون رو به جای لاندا دیدم.

[tex]\varepsilon =\lambda[/tex]

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ق.ظ)Ali-B نوشته شده توسط:  درسته،،، فکر کنم کتابی که گفتم اشتباه توضیح داده، شما از چه کتابی این مطلب خوندید؟ من تو کتاب لینز ترجمه سلیمی-پور محقق چیزی ندیدم.

اون چیزی که تو کتاب لینز نوشته اینجوریه:

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرامر منظم Sanazzz ۶ ۶,۱۶۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Photo ساده سازی عبارت منظم etedadi ۰ ۱,۸۰۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: etedadi
  عبارت منظم fsmtnc ۱ ۱,۹۱۸ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  گرامر منظم fsmtnc ۲ ۲,۷۱۵ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: fsmtnc
Question راهنمایی برای کتاب مبانی منطق و نظریه مجموعه ها (help me plz ) fimen ۳ ۸,۴۶۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  تعیین نوع زبان( مستقل از متن یا منظم) ازمون های آزمایشی AZ_AMIR ۲ ۳,۰۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR
  بررسی چندمثال از کتاب شاپوری درخصوص منظم بودن ص۱۸۹ mzha ۱ ۲,۰۴۶ ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  مثال ۴ -۱۶ کتاب شاپوری صفحه ۱۸۸ ( تعیین منظم و یا نامنظم بودن یک زبان) jionelmessi ۲ ۲,۱۲۴ ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  سوال در ارتباط با گرامر منظم jionelmessi ۵ ۵,۱۲۷ ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Exclamation متلب "PLZ help me" mary1234 ۱ ۱,۴۲۳ ۰۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: kingxerxes

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close