زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست سیستم عامل- کنکور سراسری ۸۸

ارسال:

narges_r پرسیده:

تست سیستم عامل- کنکور سراسری ۸۸

این تست در کتاب سیستم عامل پارسه عنوان شده ولی جوابش برام مبهمه و وقتی با روشهایی که برای حل این دست تستها استفاده میشه حل میکنم به جواب درست نمیرسم! لطفا راهنمایی کنید.

فرض کنید دو فرایند p1 و p2 در لحظه ۰ اماده زمانبندی در یک سیستم توسط الگوریتم زمانبندی چرخشی (RR) با برش زمانی q=2 با فرض اینکه هرکدام از فرایندها دارای نخ هایی به شرح زیر باشد:
فرایند p1‌: نخ T11 با زمان اجرای ۱/۵ و نخ T12 با زمان اجرای ۱/۵
فرایند p2‌: نخ T21 با زمان اجرای ۲/۵ و نخ T22 با زمان اجرای ۲
اگر الگوریتم زمانبندی نخهای هر فرایند (به صورت Theard-level)و (last come first served) و preemptive باشد و نخ اول هر فرایند در لحظه اغاز اجرای ان و نخ دوم ان فرایند پس از یک واحد زمانی از لحظه اغاز به کار ان فرایند به سیستم وارد شوند، متوسط زمان کل نخهای فرایند های p1 و p2 چقدر است؟

جواب هم ۴/۲۵ و ۴/۲۵ است.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mamat پاسخ داده:

RE: سوال کنکور سراسری ۸۸

ببخشین یکم دیر شد راستش یادم رفته بود وقتی داشتم سیستم عامل میخوندم یادم افتادBig GrinTongue
باز اگه مشکلی بود بگینSmile

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mamat پاسخ داده:

سوال کنکور سراسری ۸۸

واسه این سوال میتونین با استفاده از یک محور(نمودار گانت) زمانبندی فرآیند و داخل محدوده فرآیندها زمانبندی نخ های مربوط به خودشان رو رسم کنید و از روی آن میانگیم زمان کامل شدن اونهارو بدست بیارید
من این سوال رو حل کردم و مشکلی هم نداشت اگه بخوایین(توضیحات کامل نباشه) جوابمو اسکن کنم براتون

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

سوال کنکور سراسری ۸۸

اگر این کارو بکنید و جوابو اسکن کنید ممنون میشم چون من با این روش حل میکنم و به نتیجه نمیرسم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۳۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۳۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۰۲۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۰۷۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۵۵۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close