زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیچیدگی زمانی IT 95

ارسال:

Hopegod پرسیده:

پیچیدگی زمانی IT 95

سلام دوستان طبق کلید اولیه گزینه ی سوم پاسخه یعنی سه تا از عبارات درستن کسی میتونه بگه کدوما غلطن و چرا غلطن. ممنون میشم.

به نظر خودم گزینه های دوم و چهارم غلطن درسته؟Cool

به نظر خودم عبارات دوم و چهارم غلطن درسته؟Cool
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

Iranian Wizard پاسخ داده:

RE: پیچیدگی زمانی IT 95

سلام.بنظر من گزینه ۲ جواب سوال میشه.
گزاره های ۲ و ۴ و ۵ نادرست اند.
گزینه ۲/مثال نقض: فرض کنید که f(n)=2 باشه،آنگاه [tex]n^{f(n)}\: =\: n^2\: \notin\: O(n)[/tex]
گزینه ۴/مثال نقض: فرض کنید که [tex]f(n)=g(n)=\: \frac{1}{n^2}[/tex] باشند،آنگاه [tex]f(g(n))\: =\: f(\frac{1}{n^2})\: =\: \frac{1}{(\frac{1}{n^2})^2}\: =\: \frac{1}{\frac{1}{n^4}}\: =\: n^4\: \notin\: O(n^3)[/tex]
گزینه ۵/مثال نقض:فرض کنید که [tex]f(n)=2\: \lg n[/tex] ، آنگاه [tex]2^{f(n)}\: =\: 2^{2\lg n}\: =\: (2^2)^{\lg n}=\: 4^{\lg n}\: =\: n^{\lg4}\: =\: n^2\: \notin O(n)[/tex]

ارسال:

alireza01 پاسخ داده:

(۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷ ق.ظ)Iranian Wizard نوشته شده توسط:  گزینه ۴/مثال نقض: فرض کنید که [tex]f(n)=g(n)=\: \frac{1}{n^2}[/tex] باشند،آنگاه [tex]f(g(n))\: =\: f(\frac{1}{n^2})\: =\: \frac{1}{(\frac{1}{n^2})^2}\: =\: \frac{1}{\frac{1}{n^4}}\: =\: n^4\: \notin\: O(n^3)[/tex]

سلام ، توی بررسی گزاره چهار ، ایا مجازیم [tex]g(n)=\frac{1}{n^2}[/tex] بگیریم ؟ اون وقت f هوز از مرتبه [tex]O(n)[/tex] که فرض این گزاره است ، هست همواره ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

سلام از پاسختون خیلی خیلی ممنونم. موفق باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۴۴ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۴۹۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۱۹,۶۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۶۰۷ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۵۰۰ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۵۹۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  مرتبه زمانی Sanazzz ۰ ۱,۸۷۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۸۷ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۹۵۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  نمودار زمانی مدار میلی! AEM4949 ۱۰ ۹,۲۵۰ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aminfaraji

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close