زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره درس سیستم های توزیع شده

ارسال:

AH64D پرسیده:

درود دوستان عزیز و گرامی

طبق تغییراتی چارتی و درسی که برای دانشجویان مقطع ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش های مرتبط از (( ورودی ۹۴ )) به بعد تغییر کرده است

سوالی برای بند پیش اومده این که ایا درس سیستم های توزیع شده همان سیستم عامل پیشرفته می باشد یا خیر ؟

اخه داشتم دنبال جزوه ای می گشتم برای این درس (( سیستم های توزیع شده )) دیدم همه کتاب ترجمه دکتر حقیقت معرفی میکنند

بنده ترم گذشته این کتاب در قالب درس سیستم عامل پیشرفته پاس کردم .

بند این درس این ترم اخذ کردم میخواستم ببینم اگر یکی هستش حذف کنم یا نه؟

ممنون میشم دوستان توضیح بدند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

AH64D پاسخ داده:

دمتون گرم واقعا یعنی واقعا دمتون گرم

این همه بازدید کردند یک نفر نیستش یک جواب به من بده

خدایا.................

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. اگه منظورتون هوش مصنوعی توزیع شدست، این درس رو معمولاً با نام سیستم های چند عامله هم میشناسن.

۰
ارسال:

AH64D پاسخ داده:

نه خیر دوست عزیز

درس سیستم های توزیع شده در گرایش نرم افزار از سال ۹۴ جزء گرایش تمرکز سیستم هاست می خواستم ببینم با سیستم عامل پیشرفته تفاوتی دارد یا خیر.

۰
ارسال:

Riemann پاسخ داده:

ما درس سیستم های توضیع شده رو که پاس کردیم، از روی کتاب Lynch خوندیم، و بیشتر الگوریتم های توزیع شده بود

۰
ارسال:

ezra پاسخ داده:

بله دوست عزیز
یکی هستن (مطمئن باش )

اینم یکی از شاهکار های وزارت علوم هست !

که حتی بلد نیستن دروس رو درست نامگذاری کنن !!!

ما اصلاً چیزی به نام سیستم عامل پیشرفته نداریم ! (سیستم عامل چی هست که پیشرفتش چی باشه ! )
- البته بعضی از اساتید خلاقیت خرج دادن و سرخود چند تا سرفصل دیگه چسبوندن به این درس تا بلکه روی این افتضاح سرپوش بزارن !
این همون سیستم های توزیع شدست که نمی دونم کدوم انسان خوش ذوقی این اسم رو روش گذاشته !
و منبع اصلی هم کتاب تننباوم هست که جزوه ی دکتر پدرام تقریباً ترجمه ای از این کتاب هست !

علاوه بر این

درس الگوریتم موازی هم هست !

که خدا رو شکر , به دست توانمند دانشمندان این مرز و بوم , بعد از سالها تدریس کشف شد که اسم اصلی و درستش " پردازش " موازی هست و نه "الگوریتم موازی " !

اینها همگی نشانه ی مدرنیته بودن فضای علمی کشوره !

خلاصه نصیحت برادرانه ی من به شما اینه که در انتخاب واحد به شدت هشیار باشید (از مصرف داروهای خواب آور , قرص های روانگردان , مسکرات الکلی و .. قبل از انتخاب واحد خودداری کنید )

اتخاب واحد تو دانشگاه های ایران مثل بازی minesweeper میمونه که هر لحظه ممکنه بری رو مین !
مثلاً تو دانشگاه ما دو درس "مباحث ویژه " و " مهندسی نرم افزار " دقیقاً یکی هستن و در عین حال از هم جدا !
یعنی یه دانشجو اگه حواسش نباشه هردوتا رو برمیداره و آخر ترم متوجه میشه که هردو یکی بودن !

۰
ارسال:

AH64D پاسخ داده:

با سپاس از دوستان بزرگوار

دقیقا همین هستش شما می می فرمایید ezra، انقدر پیچیده کردن چارت های درسی برای رشته کامپیوتر دانشجوی اشتباه کنه یادش می ره که از کدوم تمرکز باید درس بردار یا مدیر گروهش تمرکزش کدوم درس هستش

من سیستم عامل پیشرفته پاس کردم از کتاب تننباوم ترجمه دکتر حقیقت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۰۷۷ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۰۰ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۵۷ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۵۰۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close