زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست مثال فوری از پیچیدگی ها

ارسال:

H-Arshad پرسیده:

درخواست مثال فوری از پیچیدگی ها

با درود
عزیزان من تو تحلیل الگوریتم های پیچیدگی ها مشکل دارم.
یعنی نه اینکه یک الکوریتم بده و حساب کنم
مشکلم در اصل ۲ تا O میده و کدام بزرگ تره؟ یا ۴ میده و به ترتیب سریعترین و کند ترین لیست کنم.
کتاب هم میخونم همش نشسته تعریف O و تتا و امگا رو گفته

الان من مثال لازم دارم با حل اون
خدا خیرتون بده..بی جواب نزارین
پاسخ هاش با دلیل باشه
. مثلا قضیه مستر.استرلینگ.هوپتال..تو فرض و این ها نباشه..باید حل کنم تا ثابت بشه کی از کی بزرگ تر هست
افسردگی گرفتم کمک کنید ممنون
Sad
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

sahabi2015 پاسخ داده:

RE: درخواست مثال فوری از پیچیدگی ها

سلام
خب باید سوال بزارید و برای حلش راهنمایی بگیرید

ارسال:

H-Arshad پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)sahabi2015 نوشته شده توسط:  سلام
خب باید سوال بزارید و برای حلش راهنمایی بگیرید

سلام خدمت شما

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من واقعا گیج هستم
لطفا کمک اساسی بهم بکنید. این همه رو چطور باید ثابت کرد که کی بزرگ تر از اون یکی هست؟
میگه فرض و حدس و تو هوا نوشتن ، به درد نمیخوره!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Iranian Wizard پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۳۴ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  سلام خدمت شما

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من واقعا گیج هستم
لطفا کمک اساسی بهم بکنید. این همه رو چطور باید ثابت کرد که کی بزرگ تر از اون یکی هست؟
میگه فرض و حدس و تو هوا نوشتن ، به درد نمیخوره!
سلام.اگه مثلا میخوای این ۲۰ تارو به ترتیب افزایش رشدشون بچینید،اولش یه نگاه کلی به این ۲۰تا بنداز.و اونایی که به ظاهر رشدشون معلومه رو بچین.مثلا رشد [tex]\frac{1}{n}[/tex] که معلومه از همه کوچکتره.بعدش رشد [tex]2^{100}[/tex] هستش که از درجه [tex]\theta(1)[/tex] هستش.بعدش میری سراغ لگاریتم ها.بعدش چندجمله ای ها.و بعدش توابع نمایی.
و اگه تابعی بود که نمیشد به راحتی تشخیص داد که از چه مرتبه ای هستش(که تو این ۲۰ مورد همشون به راحتی مرتبشون تشخیص داده میشه)،بایستی بیای با مواردی که شبیه اونن،مقایسشون کنی،تا بدونی رشدش کمتر از اونه،یا بیشتر.
با این توضیحات،ترتیب رشدشون بصورت زیر هستش:
[tex]\frac{1}{n}<2^{100}<\lg\lg n<\sqrt{\lg n}<\lg^2n<n^{0.01}<\lceil\sqrt{n}\rceil\sim3n^{0.5}<5n\sim2^{\lg n}<n\: lgn\sim6n\: lgn<\lfloor2n\: lg^2n\rfloor<4n^{\frac{3}{2}}<4^{\lg n}<n^2\lg n<n^3<2^n<4^n<2^{2^n}[/tex]
حالا فرض کن مثلا [tex](\lg n)^{\lg n}[/tex] هم هست.که نمیدونی کجای این ۲۰تا قرار میگیره.خب اگه سادش کنی،میبینی میشه [tex]n^{\lg\lg n}[/tex] که اگه به ۲۰تای بالا نگا کنی،میبینی رشدش میشه بین [tex]n^3[/tex] و [tex]2^n[/tex].
حالا مثلا اگه [tex]2^{n^2}[/tex] هم بود،خب معلومه که باید با [tex]2^{2^n}[/tex] مقایسه بشه،که رشدش کمتراز اونه،که در نتیجه رشدش میشه بین [tex]4^n[/tex] و [tex]2^{2^n}[/tex]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۵۹۸ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۶۴۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۱۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۷۱ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۴۰ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
Question Pointer C++ آرایه کمک فوری ... porseshgar ۰ ۱,۵۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۵۶۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  درخواست کتاب یا جزوه مدیریت شبکه های مخابراتی و کامپیوتری H.Mohammadi ۴ ۴,۳۸۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: negarin_

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close