زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساده سازی با QM

ارسال:

RangiRangi پرسیده:

ساده سازی با QM

سلام
برای ساده سازی تابع به صورت sop و با روش QM یه اشکال دارم تو مرحله آخرش.
یعنی دقیقا اشکالم اینه که مثلا تو همین عکس پایینی تو جدول پوشش دقیقا چرا PI3 و PI4 انتخاب شدن؟ و عبارت ساده شده آخر چجوری نوشته میشه
ممنون میشم کمکم کنید.

تابع اینه :
(f(A,B,C,D)= sigma m ( 2,4,6,8,9,10,12,13,15
اینم عکس جدول:
[تصویر:  388976_userupload_2013_20434091571445930346.2297.jpg]

+اگه عکس لود نشد لطفا از این لینک عکس رو ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

RE: ساده سازی با QM

سلام .PI1 و PI7 به این دلیل EPI میشند چون دارای ستونی هستند که فقط یه بار علامت خورده .ببینید PI1 ستون ۹ فقط یه بار تیک خورده و PI7 هم ستون ۱۵
پس اینا جز خروجی میان ولی عبارت ساده شده باید شامل همه مینترم های ما بشه ( یعنی اینجا همه ستون ها رو شامل بشه ) پس PI3 و PI4 رو هم انتخاب میکنیم که عبارت ما همه مینتم ها رو شامل بشه

ارسال:

RangiRangi پاسخ داده:

(۰۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۴۳ ب.ظ)MiladCr7 نوشته شده توسط:  سلام .PI1 و PI7 به این دلیل EPI میشند چون دارای ستونی هستند که فقط یه بار علامت خورده .ببینید PI1 ستون ۹ فقط یه بار تیک خورده و PI7 هم ستون ۱۵
پس اینا جز خروجی میان ولی عبارت ساده شده باید شامل همه مینترم های ما بشه ( یعنی اینجا همه ستون ها رو شامل بشه ) پس PI3 و PI4 رو هم انتخاب میکنیم که عبارت ما همه مینتم ها رو شامل بشه
خیلی ممنونم از پاسختون و وقتی که گذاشتید برای جواب دادن به سوالم.
همین PI3 و PI4 سوالم بود. مثلا حالا تو این مثال خاص چرا به جای این دو تا PI2 و PI5 و PI6 انتخاب نمیشه؟ مگه هدف این نیست که همه ستون ها رو شامل بشه چه فرقی دارن این دو تا؟البته تو این مثال شاید فرق داشته باشن ولی من چند تا سوال هم دیدم که زیاد فرقی نداشتن و نمیدونم رو چه حسابی باید PIها رو انتخاب کنم. EPI یه دلیل واضح داره که چرا انتخاب میشه ولی دلیل انتخاب PIها رو من متوجه نمیشم اصلا.
ممنون میشم اگه این قسمت رو یه کم بیشتر توضیح بدید. شاید خیلی ساده ست به نظر بقیه ولی خب تو همین مفهوم ساده من به مشکل برخوردم. خیلی ممنون.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

سلام .گفتم که PI ها رو جوری انتخاب میکنیم که همه اون مینترم هایی که توی ستون هاست باید شامل باشه .اینو که میگم مطمئن نیستم ولی شاید PI ها رو جوری انتخاب میکنیم که بیشترین ستون رو شامل شه و با تعداد PIهای کمتری کلا همه مینترم ها رو به دست بیاریم .الان ان حالت شما میشه کلا ۵ تا PI در صورتی که با ۴ تا PI هم میشه به جواب رسید

ارسال:

RangiRangi پاسخ داده:

(۰۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۷:۳۴ ب.ظ)MiladCr7 نوشته شده توسط:  سلام .گفتم که PI ها رو جوری انتخاب میکنیم که همه اون مینترم هایی که توی ستون هاست باید شامل باشه .اینو که میگم مطمئن نیستم ولی شاید PI ها رو جوری انتخاب میکنیم که بیشترین ستون رو شامل شه و با تعداد PIهای کمتری کلا همه مینترم ها رو به دست بیاریم .الان ان حالت شما میشه کلا ۵ تا PI در صورتی که با ۴ تا PI هم میشه به جواب رسید

آهان
با این حساب بخوام این روش رو با کارنو مقایسه کنم این انتخاب EPI و PI ها دقیقا مثل حالتی میشه که تو جدول کارنو باید بزرگترین توان ۲ رو حساب کنیم تا ساده ترین شکل تابع رو به دست بیاد
پس اینحا هم باید با کمترین تعداد PI، همه ستون ها رو پوشش داد تا ساده ترین شکل تابع به دست بیاد
الان متوجه شدم. خیلی ممنونم از لطفتون.

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۰۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶ ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  الان متوجه شدم. خیلی ممنونم از لطفتون.
خواهش میکنم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۳۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۹۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۰۵ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۸۸۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۵ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۵۷ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۶۴ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  برگ برگ سازی Sanazzz ۱ ۱,۹۳۰ ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۱۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  ابزار شبیه سازی پروتکل های امنیت شبکه - ابزار اسکایتر mavin1200 ۰ ۲,۱۵۰ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close