زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مینیمال reduction کردن DFA

ارسال:

joyebright پرسیده:

مینیمال reduction کردن DFA

سلام خدمت دوستان ، یه تاپیک در این مورد بود اما خوب متوجه منظورش نشدم . یه مثال ضمیمه کردم اما تا یه جایی حلش می کنم اما بعدش سوال برام پیش اومده .
مثلا تو این مثال میام تمامی زوج مرتب های dfa رو تشکیل می دیم ، بعد اونایی که یه q به node آخر منتهی میشن و q دیگری به node غیر متناهیوصل میشنو حذف می کنیم ، که من اینکارو انجام دادم .
اما بعد مثلا زوج مرتب q1,q2 باقی مونده ، میام هم q1 رو با الفبا که a هست و هم q2 رو بررسی می کنم که با a به کجا میرن.(تو این مثال q3) اما دیگه نمی دونم چطوری باید زوج مرتبارو قبول کرد یا رد کرد و ایا نیاز این زوج مرتب دوباره با الفبا دیگه مثل b تو ایم مثال چک بشه .؟
ممنون میشم یکم توضیح بدید
با تشکر [تصویر:  374443_9899a6a9a1843ce5b7f650664f69b68f.jpg]

Sent from my SM-P601 using Tapatalk
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: مینیمال reduction کردن DFA

سلام. روشی که من یادمه با این روش متفاوته. اول فرض میکنیم مشابهن و بعد اونها رو جدا میکنیم.
نودها رو به دو دسته پایانی و غیرپایانی تقسیم میکنیم. یک دسته میشه [tex]\{q_1,q_2,q_3\}[/tex] و یک دسته هم میشه [tex]\{q_4,q_5\}[/tex]. اگه اعضای یک مجموعه با یه حرف از الفبا به دو مجموعه مجزا برن باید اونها رو جدا کنیم.
مثلاً به q4 و q5 دقت کنید که هر دوشون با a یا b به مجموعه خودشون میرن. پس میشه اونها رو باهم درنظر گرفت. q1 و q2 هم رفتار مشابه با هم و متفاوت با q3 دارن. پس نیازه که جدا بشن. یک دسته میشه [tex]\{q_1,q_2\}[/tex] و یک دسته هم [tex]\{q_3\}[/tex].
حالا باید دوباره رفتار هر سه دسته رو چک کنیم. میبینیم که اعضای تمام دسته ها رفتار مشابه با هم دارن. پس ماشین سه حالته میشه.

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۰۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. روشی که من یادمه با این روش متفاوته. اول فرض میکنیم مشابهن و بعد اونها رو جدا میکنیم.
نودها رو به دو دسته پایانی و غیرپایانی تقسیم میکنیم. یک دسته میشه [tex]\{q_1,q_2,q_3\}[/tex] و یک دسته هم میشه [tex]\{q_4,q_5\}[/tex]. اگه اعضای یک مجموعه با یه حرف از الفبا به دو مجموعه مجزا برن باید اونها رو جدا کنیم.
مثلاً به q4 و q5 دقت کنید که هر دوشون با a یا b به مجموعه خودشون میرن. پس میشه اونها رو باهم درنظر گرفت. q1 و q2 هم رفتار مشابه با هم و متفاوت با q3 دارن. پس نیازه که جدا بشن. یک دسته میشه [tex]\{q_1,q_2\}[/tex] و یک دسته هم [tex]\{q_3\}[/tex].
حالا باید دوباره رفتار هر سه دسته رو چک کنیم. میبینیم که اعضای تمام دسته ها رفتار مشابه با هم دارن. پس ماشین سه حالته میشه.

این روشی که می فرمایید کاملا درسته اما زمانی که state های اتومات زیاد باشه کار سخت میشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  این روشی که می فرمایید کاملا درسته اما زمانی که state های اتومات زیاد باشه کار سخت میشه

در مورد روشی که شما عنوان کردید اطلاعی ندارم. مزیت این روش وقتیه که تعداد زیادی state حذف بشن. احتمالاً روشی که شما عنوان کردید کاراییش وقتیه که تعداد کمی state حذف میشن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۶۵ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۷۳ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۵۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۹۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۱۴ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۷۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Wink معرفی سایت برای دانلود رام اندروید و یادگیری رایگان فلش کردن گوشی و تبلت famerom ۰ ۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: famerom
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۴۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
Sad پیدا کردن xای که حاصل جمع دو عدد Sanazzz ۳ ۳,۲۰۵ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۲۹۷ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close