زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کودا

ارسال:

irpersian20 پرسیده:

کودا

سلام
دوستان برای برنامه نویسی موازی در کودا ، باید فرد به چه زبانی مسلط باشه؟ چه پیش نیاز هایی اول باید بلد باشه تا بتونه کار کنه؟
چه چیزهایی کلا نیاز داره؟
راستش من اطلاعی ندارم . هیچی! Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Mahsash پاسخ داده:

RE: کودا

(۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان برای برنامه نویسی موازی در کودا ، باید فرد به چه زبانی مسلط باشه؟ چه پیش نیاز هایی اول باید بلد باشه تا بتونه کار کنه؟

اصلش زبان C و ++C هست. ولی خب مثلا PyCuda هم موجود هست که با زبان پایتون می‌شه واسش برنامه نوشت.
من خودم البته با PyCuda کار نکردم. چون در مورد کاربرد ما، به شدت سرعت رو می‌آورد پایین و ‌ما به سرعت بالا نیاز داشتیم و مجبور بودیم با C کد بزنیم.
نمی‌دونم دیگه برای چه زبان‌هایی لایبرریش موجود هست.

۰
ارسال:

irpersian20 پاسخ داده:

کودا

(۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام

اصلش زبان C و ++C هست. ولی خب مثلا PyCuda هم موجود هست که با زبان پایتون می‌شه واسش برنامه نوشت.
من خودم البته با PyCuda کار نکردم. چون در مورد کاربرد ما، به شدت سرعت رو می‌آورد پایین و ‌ما به سرعت بالا نیاز داشتیم و مجبور بودیم با C کد بزنیم.

ممنون ببخشید هدف از برنامه نویسی موازی با کودا چی هست؟
هدف داریم به چی برسیم؟ که وجود نداره؟ موازی سازی؟ چرا خود nvidia این کار نمیکنه و میده به برنامه نیوسان برای خودشون بزنن ؟
زبان c یا c++ در چه حد باید بلد بود؟
جز این ها چی؟ کارت گرافیک باید nvidia باشد؟>

ارسال:

Mahsash پاسخ داده:

RE: کودا

(۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام

ممنون ببخشید هدف از برنامه نویسی موازی با کودا چی هست؟
هدف داریم به چی برسیم؟ که وجود نداره؟ موازی سازی؟ چرا خود nvidia این کار نمیکنه و میده به برنامه نیوسان برای خودشون بزنن ؟
زبان c یا c++ در چه حد باید بلد بود؟
جز این ها چی؟ کارت گرافیک باید nvidia باشد؟>

یه شبیه‌ساز هست که اگر کارت گرافیکی nvidida نباشه هم باز می‌ذاره از cuda استفاده بکنیم. ولی ما هرکاااااری کردیم نتونستیم راهش بندازیم و خلاصه اینکه نتونستیم روی کامپیوتر با کارت گرافیک غیر nvidia باهاش کار کنیم. حتی remote هم نمی‌شه زد. یعنی مثلا نمی‌شه remote وصل بشید به یه کامپیوتر با کارت گرافیک nvidia و روش با cuda کار کنید. ما سعی داشتیم این کارو انجام بدیم ولی ارور می‌داد.
هدف هم که موازی‌سازیه دیگه. اینکه بشه یه کار محاسباتی رو تقسیم کرد بین core های مختلف GPU که اونا به صورت موازی کارشون رو انجام بدن. منظورتون رو نمی‌فهمم که چرا خود nvidia این کارو نکرده! مگه اون برنامه‌ی مارو داره که برامون این کارو انجام بده؟! :دی ما کارمون این بود که مسائل برنامه‌ریزی خطی رو که در تحقیق در عملیات مطرح می‌شن می‌خواستیم حل کنیم و این کارو با استفاده از موازی‌سازی به کمک GPU و با استفاده از cuda انجام دادیم و سرعت خیلی بالایی خروجی گرفتیم.
در حد کارهای عادی اصلا سخت نیست. شاید اگر کار پیچیده آدم بخواد بکنه سخت بشه. نمی‌دونم. ما از اول با خوندن ۲ تا tutorial و یه سری نمونه کد یاد گرفتیم و کارمون رو شروع کردیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک واسه نصب کودا hadis_67 ۲ ۱,۳۲۷ ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: hadis_67
  برنامه نویسی کودا در GPU saratoos ۲ ۳,۲۵۴ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saratoos

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close