زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یکسان سازی

ارسال:

joyebright پرسیده:

یکسان سازی

جواب تست الف هستش ،
روش تشخیص unification؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Hamzeh.S پاسخ داده:

RE: یکسان سازی

سلام.قطعا جواب گزینه ۱ هست.اگرکتاب راهیان روخوانده باشید سه اصل درمورد یکسان سازی گفته که دراین سوال به کارمیاد.
درگزینه ۲ ظاهرشدن x درهردوطرف علامت / قابل قبول نیست.
درگزینه ۳ نمی توان y را بادوموردمتفاوت یکسان سازی کرد.
درگزینه ۴ همانطورکه گفتم متغیری که یکبار درسمت چپ / قراربگیرد دیگرنمیتواند درسمت راست قراربگیرد.

۱
ارسال:

ƊƦЄƛM پاسخ داده:

درسته یکسان بودن متغیرها در هر دو عبارت باعث میشه که ما بتونیم از تغییرمتغیر استفاده کنیم، خب من از این موضوع این برداشتو کردم که لزوما که نباید ترمها برابر باشن که، گفته متغیر یکسان. نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه!!!
مثلا ما نمیتونیم (x/f(x چون دو طرف متغیر یکسان داریم، خب ولی اگه قبلش اسم x یکیشونو عوض کنیم چی؟ یعنی نمیشه؟؟؟

ارسال:

archer22 پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۹ ب.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  درسته یکسان بودن متغیرها در هر دو عبارت باعث میشه که ما بتونیم از تغییرمتغیر استفاده کنیم، خب من از این موضوع این برداشتو کردم که لزوما که نباید ترمها برابر باشن که، گفته متغیر یکسان. نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه!!!
مثلا ما نمیتونیم (x/f(x چون دو طرف متغیر یکسان داریم، خب ولی اگه قبلش اسم x یکیشونو عوض کنیم چی؟ یعنی نمیشه؟؟؟

منم قبلا به همچین سوالی برخورد کرده بودم.منتها تو این سوال میبینید گزینه ی ۱ بدون همچین کاری ،یکسان سازی میشه.
پس شاید بهتر باشه بگیم هر دو گزینه درست هستن و گزینه ی ۱ درست تر.
باز هم کاملا مطمئن نیستم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Hamzeh.S پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۹ ب.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  درسته یکسان بودن متغیرها در هر دو عبارت باعث میشه که ما بتونیم از تغییرمتغیر استفاده کنیم، خب من از این موضوع این برداشتو کردم که لزوما که نباید ترمها برابر باشن که، گفته متغیر یکسان. نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه!!!

شایدمن نتونستم خوب توضیح بدم.ببخشیدولی من یکم توی توضیح دادن مسائل بی استعدادم.Blush
درقسمت قبل هم نوشتم که نمی تونیم هرجا دلمون خواست تغییرمتغیربدیم.اگه این طوری بودکه خیلی راحت خیلی ازعبارات باعبارتهای دیگه یکسان سازی می شدن.باید درهردوعبارت متغیرمون به یک صورت ظاهرشده باشه تابتونیم این کار روبکنیم(والبته بایداین کار روبکنیم).
بازم ببخشیداگه نتونستم منظورم رو خوب برسونم.

ارسال:

ƊƦЄƛM پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۵۸ ب.ظ)King2 نوشته شده توسط:  
(17 دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۹ ب.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  درسته یکسان بودن متغیرها در هر دو عبارت باعث میشه که ما بتونیم از تغییرمتغیر استفاده کنیم، خب من از این موضوع این برداشتو کردم که لزوما که نباید ترمها برابر باشن که، گفته متغیر یکسان. نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه!!!

شایدمن نتونستم خوب توضیح بدم.ببخشیدولی من یکم توی توضیح دادن مسائل بی استعدادم.Blush
درقسمت قبل هم نوشتم که نمی تونیم هرجا دلمون خواست تغییرمتغیربدیم.اگه این طوری بودکه خیلی راحت خیلی ازعبارات باعبارتهای دیگه یکسان سازی می شدن.باید درهردوعبارت متغیرمون به یک صورت ظاهرشده باشه تابتونیم این کار روبکنیم(والبته بایداین کار روبکنیم).
بازم ببخشیداگه نتونستم منظورم رو خوب برسونم.
نه خوب بود، خیلی ممنون

۰
ارسال:

ƊƦЄƛM پاسخ داده:

سلام
ببخشید ی سوال برام پیش اومده: توی گزینه ۲ نمیشه اسم متغیر x رو مثلا تو عبارت دوم y بذاریم بعد از یکسان ساز (y/f(x استفاده کنیم؟

ارسال:

Hamzeh.S پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ق.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید ی سوال برام پیش اومده: توی گزینه ۲ نمیشه اسم متغیر x رو مثلا تو عبارت دوم y بذاریم بعد از یکسان ساز (y/f(x استفاده کنیم؟

سلام
درموردگزینه ۲ نه.فکرنمی کنم بتونیم.چون مشکل اینه که x درآرگومان f هم وجود داره.

ارسال:

ƊƦЄƛM پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ق.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  سلام

سلام
شما مطمئنید! آخه من دقیقا نمیدونم از این تغییر متغیر کی استفاده کنم!!؟؟؟ سوال کامپیوتر۸۴ هم راهیان از این روش رفته به نظرم اومد شبیه این باشهHuh

ارسال: #۱۰

Hamzeh.S پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵ ب.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ق.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  سلام

سلام
شما مطمئنید! آخه من دقیقا نمیدونم از این تغییر متغیر کی استفاده کنم!!؟؟؟ سوال کامپیوتر۸۴ هم راهیان از این روش رفته به نظرم اومد شبیه این باشهHuh

من درموردش تحقیق کردم.تا اونجایی که فهمیدم یکسان بودن متغیرها دردوعبارت صحیح نیست.به عبارتی طبق تعریف،این متغیرها به ازای همه مقادیر صحیح هستند(علامت سورحذف شده).بنابراین یکسان بودن متغیرها دردوعبارت مختلف به معنی اضافه کردن این معنی اضافه است که متغیرموردنظرما علاوه بردرستی به ازای همه مقادیربایددر این دوعبارت هم یکسان باشه.
البته درموردسوال داده شده دراین بخش حرف بالا صدق نمی کنه.چون x درهردو عبارت به یک صورت ظاهرنشده.امادرموردسوال ۸۴ کامپیوتر این حرف صدق می کنه.
اگردرموردحرفی که زدم نظری دارید خوشحال میشم بگید چون من خودم هم دراین مفهوم مشکل داشتم.

ارسال: #۱۱

shamim_70 پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ق.ظ)Bahar_sh نوشته شده توسط:  سلام

سلام
اگه بخوایم روش خودتونو در پیش بگیرید بازم نمیشه!!
دلیلشم اینه که شما وقتی میاین بجای Xمتغیرyرو قرار میدی به چ معنی هست؟؟یعنی هرجا Xبود جاشYبشینه!!!
ولی استدلال شما اینه ک فقط عبارت دومه یکی از Xهاش بشه Y!!و این اشتباهه!چرا؟چون تو عمل یکسان سازی باید اینجور تصور کنی که اگ داری جای Xمتغیرyرو میزاری همزمانهمه متغیرهای Xباید بشن Y!َشاید ذهن ادمی بتونه اینو از نظر زمانی تفکیک کنه والگوریتم یکسان ساز نه!!
پس:شما اگخ اینجا y هم بزاری عملا هیچ کااااری رو انجام ندادی چون به این شکل درمیاد:
p(f(y),f(y))
p(y,y)
ببخشید هرکار کردم نتونستم تو textبنویسم شکلک میشد!)
پس تو یکسان سازی همیشه این نکته رو درنظر بگیر وقتی داری جانشینی انجام میدی هرچی متغیر هست همزمان همون مقدارو میگیرن!!
من اینو امتحان کردم اکثر جاها درست دراومده!

ارسال: #۱۲

masoomeh_s پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۲ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  جواب تست الف هستش ،
روش تشخیص unification؟

سلام

این تست برای آزمون موسساته یا کنکور؟
جواب گزینه ۴ میشه فکر کنم .

ارسال: #۱۳

joyebright پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱ ب.ظ)masoomeh_s نوشته شده توسط:  
(15 دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۲ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  جواب تست الف هستش ،
روش تشخیص unification؟

سلام

جواب که گزینه ۱ هست ، تستم تالیفیه

ارسال: #۱۴

am1r.n پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱ ب.ظ)masoomeh_s نوشته شده توسط:  
(15 دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۲ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  جواب تست الف هستش ،
روش تشخیص unification؟

سلام

نه گزینه ی ۴ غلط می شود ، گزینه ی ۱ درسته . این تست از کتاب رامین رهنمون انتخاب شده ؛ صفحه ی ۲۰۵

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۳ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۸۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۴ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۱۷ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  برگ برگ سازی Sanazzz ۱ ۱,۹۰۲ ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۲,۹۸۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  ابزار شبیه سازی پروتکل های امنیت شبکه - ابزار اسکایتر mavin1200 ۰ ۲,۱۲۷ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200
  بهینه سازی چند هدفه فازی استوارژنتیک alighasemi ۰ ۱,۸۹۹ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: alighasemi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close