زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست سیستم عامل- IT 86

ارسال:

ahmadi_development پرسیده:

تست سیستم عامل- IT 86

کسی از دوستان می دونه جواب این سوال چیه:
مدیریت منابع حافظه ای زیر با کدام عامل است؟
ثبات‌ها
حافظه نهان
حافظه اصلی
فضای دیسک
ادوستان این تست it86 است استاد حقیقت به ترتیب این جوری جواب داده
کامپایلر خودکار است(سخت افزاری) سیستم عامل سیستم عامل
اما در کتابش(پارسه) این جوری گفته
حافظه اصلی ورجیسترهای داخلی cpu تنها حافظه های هستند که مستقیما توسط برنامه نویسان وکامپایلر اداره می شوند(صفحه ۵)
یه سوال دیگه اینکه ایا نوشتن در psw یک دستور ممتاز است(اینو هم استاد حقیقت تو دو جا برعکس گفته یه جا گفته به طور کلی تغییر در ان ممتاز است در جای دیگر گفته نوشتن در psw هر برنامه چون مربوط به خودش می باشد ممتاز نیستHuh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

سیستم عامل :تست it86

این سوال از اون سوالات مبهم کنکور هست و هر کسی یه جوری جواب داده.
نظر من:
شما اگر برنامه نویسی به زبان اسمبلی یا C رو در نظر بگیری می بینی که خیلی راحت می تونید به رجیسترها(نه لزوما همه‌ی اونها) دسترسی داشته باشی و چون شما به عنوان برنامه نویس میتونی پس کامپایلر هم میتونه دسترسی داشته باشه.حافظه نهان که صد در صد خودکار یا همون سخت افزاریه.در مورد حافظه اصلی باید ببینید‌ آیا شما فرضا می تونید هر جایی از حافظه اصلی که خواستید حافظه بگیرید.که این عمل امکان نداره و اینکه کجا به شما حافظه داده بشه تحت کنترل سیستم عامل هستش .دیسک داستانی مثل سیستم عامل داره
در مورد PSW تا اونجا که من می دونم خوندن محتویاتش ممتاز نیست ولی تغییرش ممتازه

ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

RE: سیستم عامل :تست it86

(۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  این سوال از اون سوالات مبهم کنکور هست و هر کسی یه جوری جواب داده.
نظر من:
شما اگر برنامه نویسی به زبان اسمبلی یا C رو در نظر بگیری می بینی که خیلی راحت می تونید به رجیسترها(نه لزوما همه‌ی اونها) دسترسی داشته باشی و چون شما به عنوان برنامه نویس میتونی پس کامپایلر هم میتونه دسترسی داشته باشه.حافظه نهان که صد در صد خودکار یا همون سخت افزاریه.در مورد حافظه اصلی باید ببینید‌ آیا شما فرضا می تونید هر جایی از حافظه اصلی که خواستید حافظه بگیرید.که این عمل امکان نداره و اینکه کجا به شما حافظه داده بشه تحت کنترل سیستم عامل هستش .دیسک داستانی مثل سیستم عامل داره
در مورد PSW تا اونجا که من می دونم خوندن محتویاتش ممتاز نیست ولی تغییرش ممتازه
سلام به هم دانشگاهی عزیز واقعا از ته دل تبریک می گم امسال بچه‌ها‌ی دانشکده ما نتیجه بسیار عالی گرفتند
در موردجوابی که دادید ممنون من هم همچین نظری داشتم متاسفانه در بعضی از مسایل ریز توی منابع مختلف جواب های مختلفی می بینی به همین خاطر ادم گیج می شه با زم براتون ارزوی موفقیت می کنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

(۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  کسی از دوستان می دونه جواب این سوال چیه:
ثبات‌ها
حافظه نهان
حافظه اصلی
فضای دیسک
حافظه اصلی ورجیسترهای داخلی cpu تنها حافظه های هستند که مستقیما توسط برنامه نویسان وکامپایلر اداره می شوند(صفحه ۵)
یه سوال دیگه اینکه ایا نوشتن در psw یک دستور ممتاز است(اینو هم استاد حقیقت تو دو جا برعکس گفته یه جا گفته به طور کلی تغییر در ان ممتاز است در جای دیگر گفته نوشتن در psw هر برنامه چون مربوط به خودش می باشد ممتاز نیستHuh

ثبات‌ها‌: اگه کامپایلر خونده باشی میبینی که موقعه تولید کد نهایی ثبات‌ها خیلی به کار میاند و برای اینکه موقعه کامپایل سرعت زیاد باشه به ثبات‌ها دسترسی مستقیم دارید(رجیسترهای داخل cpu همون ثباتها هستند)
حافظه نهان‌: حافظه نهان سرعتش خیلی بالا است به خاطر اینکه این سرعت بالا در حین اجرا بتونه پایدار بمونه بهتره که یک قسمت سخت افزاری کنترل اون را بر عهده بگیره تا افت سرعت پیش نیاد
حافظه اصلی‌: فرایندها برای روشهایی مثل rondrobin نیاز هست که به حافظه بیاییند و طبق الگوریتم خاصی جابه جا بشوند حالا این جابه جای را کی انجام میده‌، خوب معلومه سیستم عامل پس مدیریت حافظه اصلی هم با سیستم عامل است
فضای دیسک‌: در مواقعی که نقص صفحه رخ میده شما نیاز دارید که برید و از داخل دیسک یک صفحه را بیارید حالا باید انتخاب کنید کدوم صفحه را ببرید داخل دیسک (در صورت جا نداشتن) خوب حالا الگوریتم های زیادی برای انتخاب صفحه ای که قراره بندازید بیرون هست . انتخاب الگوریتم به عهده سیستم عامل است . پس دیسک را هم سیستم عامل مدیریت باید بکنه

نوشتن در psw ممتاز نیست . فکر کنید که داریم یک برنامه اسمبلی مینویسید اونموقعه شما یک جا دو عدد را با هم جمع میکنید و carry میاره حالا باید توی psw بنویسه . پس دستور ممتازی نداریم

راستی سلام من رو به دکتر حقیقت برسونید. بگید موقعه درس دادنه ناحیه بحرانی بچه خوبی باشه

ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

(۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  
(27 تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  کسی از دوستان می دونه جواب این سوال چیه:
ثبات‌ها
حافظه نهان
حافظه اصلی
فضای دیسک

ثبات‌ها‌: اگه کامپایلر خونده باشی میبینی که موقعه تولید کد نهایی ثبات‌ها خیلی به کار میاند و برای اینکه موقعه کامپایل سرعت زیاد باشه به ثبات‌ها دسترسی مستقیم دارید(رجیسترهای داخل cpu همون ثباتها هستند)
حافظه نهان‌: حافظه نهان سرعتش خیلی بالا است به خاطر اینکه این سرعت بالا در حین اجرا بتونه پایدار بمونه بهتره که یک قسمت سخت افزاری کنترل اون را بر عهده بگیره تا افت سرعت پیش نیاد
حافظه اصلی‌: فرایندها برای روشهایی مثل rondrobin نیاز هست که به حافظه بیاییند و طبق الگوریتم خاصی جابه جا بشوند حالا این جابه جای را کی انجام میده‌، خوب معلومه سیستم عامل پس مدیریت حافظه اصلی هم با سیستم عامل است
فضای دیسک‌: در مواقعی که نقص صفحه رخ میده شما نیاز دارید که برید و از داخل دیسک یک صفحه را بیارید حالا باید انتخاب کنید کدوم صفحه را ببرید داخل دیسک (در صورت جا نداشتن) خوب حالا الگوریتم های زیادی برای انتخاب صفحه ای که قراره بندازید بیرون هست . انتخاب الگوریتم به عهده سیستم عامل است . پس دیسک را هم سیستم عامل مدیریت باید بکنه

نوشتن در psw ممتاز نیست . فکر کنید که داریم یک برنامه اسمبلی مینویسید اونموقعه شما یک جا دو عدد را با هم جمع میکنید و carry میاره حالا باید توی psw بنویسه . پس دستور ممتازی نداریم

راستی سلام من رو به دکتر حقیقت برسونید. بگید موقعه درس دادنه ناحیه بحرانی بچه خوبی باشه
سلام ممنون از پاسختون
در مورد جواب سوال اول واقعا کامل بود
ولی در مورد PSW اگه اشتباه نکنم PSW فقط شامل پرچم‌ها نمیشه که بتونیم در برنامه نویسی اونو تغییر بدهیم بلکه شامل سطح الویت پردازنده ،حالت پردازنده‌، کاربر یا ناظر بودن هم میشه که اینها ممتاز هستند همین طور که گفتم خود استاد حقیقت هم توی کتابش گفته به طور کلی ممتازه ولی در ویس‌ها سال۸۸ گفته نوشتن در psw هر برنامه چون مربوط به خودش می باشد ممتاز نیست
راستی شما سیستم عامل چی خوندید معلومه کتاب خوبی بودهBig Grin
اینم بگم که من با ایشون کلاس ندارم واز طریق ویس‌ها شون می خونم
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

سیستم عامل :تست it86

خیلی در مورد اجزای psw اطلاعی ندارم ولی فکر نکنم که سطح دسترسی های مختلف در یک مکان قرار داده بشه.

ممنون .من خودم تنن بام خوندم ولی پیشنهاد میکنم نکته های استالینگ به خصوص قسمت نخها را بخونید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۳۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۷۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۸۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۹۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۶۱ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۱۲۷ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۱۱۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۶۰۷ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close