زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

master page in php

ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۲۵ ب.ظ
master page in php
سلام دوستان گل مانشتی امیدوارم ایام به کام همه تون باشه
من تازه php رو شروع کردم . میخام مستر پیچ برای اولین سایتی که میخام طراحی کنم بسازم به جز include کردن راه دیگه ای سراغ نداری؟
یه راه بهتر ...Huh
قبلا با asp به راحتی یه مستر درست میکردم . اما تو php باید انگار خودم دست به کار بشم . Dodgy
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیزShy
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
RE: master page in php
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  سلام دوستان گل مانشتی امیدوارم ایام به کام همه تون باشه
من تازه php رو شروع کردم . میخام مستر پیچ برای اولین سایتی که میخام طراحی کنم بسازم به جز include کردن راه دیگه ای سراغ نداری؟
یه راه بهتر ...Huh
قبلا با asp به راحتی یه مستر درست میکردم . اما تو php باید انگار خودم دست به کار بشم . Dodgy
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیزShy
می توانی از MVC Pattern استفاده کنی، و در آنجا امکاناتی را در بخش View ها برای ساخت MasterPage ایجاد کنی. در همه فریمورک ها این هست، اما به غیر این باید به همان شیوه سنتی include کردن مسئله را حل کنی البته راه حل بدی هم نیست! و در جای خودش خیلی هم مفیده.
نکته ای که هست شما وقتی از یک زبان به زبان دیگری Switch می کنی دلیلی ندارد به همان روش های قبلی مسائل را حل کنی، باید سعی کنی در پاردایم و چارچوب زبان جدید فکر کنی.
موفق باشی

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masume_ml
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ق.ظ
master page in php
شما در PHP بعد از یاد گرفتن Syntax زبان و مفاهیم باید برید سراغ کامپوننت ها و فریم ورک ها، مثلا Symfony یا CodeIgniter یا Zend و ...، تقریبا برای هر کاری در PHP چند تا کتابخونه خوب میتونی پیدا کنی، در همه زبان ها همین حالت رو داریم ، در ASP.NET مایکروسافت این فریم ورک و کامپوننت ها رو یک جا جمع کرده و به شکلی مشخص ارائه داده ، اما در PHP به خاطر باز متن بودن دستت بازه و باید خودت کامپوننت هایی که میخوای رو بزاری کنار هم و میتونی روش های مختلفی رو استفاده کنی.
اما در مورد Include در حال حاضر از Namespace ها و Autoloader (مثلا با استفاده از Composer) استفاده میشه و نیازی به Include فایل ها نیست.
موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masume_ml

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۹۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۶۰۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۵۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  نصب یک دیتابیس در php mysql fas ۱ ۲,۳۴۱ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: iranforums
  معرفی اموزشگاه برای کلاس های php saradehghani ۰ ۱,۹۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saradehghani
  سؤال در مورد چک باکس در PHP simorghsimorgh ۷ ۱۰,۱۴۴ ۲۴ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  فیلم فارسی آموزش upload در php sisili ۱ ۲,۲۴۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
  ASP.NET یا PHP؟؟ shamim_70 ۳ ۴,۱۳۳ ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sisili
  نحوه ی کار با ایمیل در PHP simorghsimorgh ۷ ۵,۷۳۱ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: axarsu
  دروه آنلاین برنامه نویسی وب از پایه با PHP 7 (پروژه محور ویژه آمادگی برای بازار کار) one hacker alone ۰ ۱,۷۱۹ ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close