زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ضرب کننده cla با چند سطح گیت پایه قابل پیاده سازی هست؟

ارسال:

zahra2012 پرسیده:

ضرب کننده cla با چند سطح گیت پایه قابل پیاده سازی هست؟

اگر برای پیاده سازی یک ضرب کننده آرایه ای ۴ بیتی از بلوک های cla چهار بیتی استفاده کنیم،تاخیر این ضرب کنده چقدر است؟(تاخیر گیت های پایه را ۱ واحد در نظر میگیریم)
۱)۱۲
۲)۱۶
۳)۱۸
۴)۲۴

جواب اینه که با ۶ گیت پایه و چون نیاز به سه تا cla هست پس میشه ۱۸ تا من مشکل دارم با این شش تا می تونید کمکم کنید؟ ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۵
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

RE: ضرب کننده cla با چند سطح گیت پایه قابل پیاده سازی هست؟

من فقط راه حل تستی میگم ، تشریحی اش باشه واسه ارشد که رفتید Big Grin
نکته اول:
تاخیر جمع کننده بلوک CLA فرمولش به این صورت هست که [tex](\frac{n}{4} 2)2t[/tex] که t زمان تاخیر گیت پایه محسوب میشه
نکته دوم:
برای ضرب آرایه ای دو عدد n*m بیتی به تعداد m-1 عدد جمع کننده n بیتی ، یا n-1 عدد ضرب کننده mبیتی نیاز است

خب حالا میریم سراغ سوال
گفته ضرب آرایه ای ۴ بیتی، یعنی ضرب آرایه ای ۴*۴ که با توجه به نکته ۲ یعنی ما به ۳ تا جمع کننده ۴ بیتی نیاز داریم

با توجه به نکته ۱ ، تاخیر جمع کننده cla که ۴ بیتی هست برابر میشه با ۶t که t در این سوال یک هست . پس تاخیر یک بلوک cla که ۴ بیتی باشه میشه ۶

خب حالا ما سه جمع کننده داریم که هر کدوم زمان تاخیر ۶ دارند

قسمت تشریحی اش مربوط میشه به شکل Cla و تعداد سطح گیت و اینجور چیزا که گفتنش از حوصله من خارجه Angel

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  من فقط راه حل تستی میگم ، تشریحی اش باشه واسه ارشد که رفتید Big Grin
نکته اول:
تاخیر جمع کننده بلوک CLA فرمولش به این صورت هست که [tex](\frac{n}{4} 2)2t[/tex] که t زمان تاخیر گیت پایه محسوب میشه
نکته دوم:
برای ضرب آرایه ای دو عدد n*m بیتی به تعداد m-1 عدد جمع کننده n بیتی ، یا n-1 عدد ضرب کننده mبیتی نیاز است

خب حالا میریم سراغ سوال
گفته ضرب آرایه ای ۴ بیتی، یعنی ضرب آرایه ای ۴*۴ که با توجه به نکته ۲ یعنی ما به ۳ تا جمع کننده ۴ بیتی نیاز داریم

با توجه به نکته ۱ ، تاخیر جمع کننده cla که ۴ بیتی هست برابر میشه با ۶t که t در این سوال یک هست . پس تاخیر یک بلوک cla که ۴ بیتی باشه میشه ۶

قسمت تشریحی اش مربوط میشه به شکل Cla و تعداد سطح گیت و اینجور چیزا که گفتنش از حوصله من خارجه Angel
اون فرمولی که گفتی ، اگه گیت های جمع کننده غیر ۴ بیتی باشند بازم همینه؟ دقیقا منظورم اون کسره ، چی میشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  اگر برای پیاده سازی یک ضرب کننده آرایه ای ۴ بیتی از بلوک های cla چهار بیتی استفاده کنیم،تاخیر این ضرب کنده چقدر است؟(تاخیر گیت های پایه را ۱ واحد در نظر میگیریم)
۱)۱۲
۲)۱۶
۳)۱۸
۴)۲۴

جواب اینه که با ۶ گیت پایه و چون نیاز به سه تا cla هست پس میشه ۱۸ تا من مشکل دارم با این شش تا می تونید کمکم کنید؟ ممنون

من خودم تسلط کافی رو این مبحث ندارم اما میدونم هر CLA تاخیرش ۶t میشه. ۴t تاخیر AND ها و ۲t تاخیر XOR که جمعا میشه ۶t حالا هر کدوم هم یک ۱ هست کلا میشه ۶ و از طرفی تو ضرب کننده آرایه ای m*n میدونیم به n-1 جمع کننده m بیتی نیاز داریم پس میشه ۳ تا جمع کننده ۴ بیتی. پس در کل میشه ۳ تا ۶t که میشه ۱۸ Smile

ازینکه جمله بندیم افتضاحِ عذرخواهی میکنم! Smile

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  من فقط راه حل تستی میگم ، تشریحی اش باشه واسه ارشد که رفتید Big Grin
نکته اول:
نکته دوم:

خب حالا میریم سراغ سوال

ای بابا تو همیشه باید زودتر جواب بدی؟Big Grin

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  ای بابا تو همیشه باید زودتر جواب بدی؟Big Grin
السابقون السابقون
کسایی که پیشتاز باشن، به رتبه های شریفی مقرب تر هستند

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  اگر برای پیاده سازی یک ضرب کننده آرایه ای ۴ بیتی از بلوک های cla چهار بیتی استفاده کنیم،تاخیر این ضرب کنده چقدر است؟(تاخیر گیت های پایه را ۱ واحد در نظر میگیریم)
۱)۱۲
۲)۱۶
۳)۱۸
۴)۲۴

من خودم تسلط کافی رو این مبحث ندارم اما میدونم هر CLA تاخیرش ۶t میشه. ۴t تاخیر AND ها و ۲t تاخیر XOR که جمعا میشه ۶t حالا هر کدوم هم یک ۱ هست کلا میشه ۶ و از طرفی تو ضرب کننده آرایه ای m*n میدونیم به n-1 جمع کننده m بیتی نیاز داریم پس میشه ۳ تا جمع کننده ۴ بیتی. پس در کل میشه ۳ تا ۶t که میشه ۱۸ Smile

ازینکه جمله بندیم افتضاحِ عذرخواهی میکنم! Smile

نکته اول:
نکته دوم:

خب حالا میریم سراغ سوال

ای بابا تو همیشه باید زودتر جواب بدی؟Big Grin

خیلی ممنون باز هم خوب گفتین ولی من فکر می کردم cla به تعداد بیت ها ربطی نداره و
۱ تاخیر برای محاسبه p , G لازمه
۱ ی هم برای S
۲ تا هم برای مولد نقلی من دارم اشتباه می کنم؟؟

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون باز هم خوب گفتین ولی من فکر می کردم cla به تعداد بیت ها ربطی نداره و
۱ ی هم برای S
Cla به تعداد بیت ربط داره. به ازای تعداد بیت بیشتر باید از بلوک های بیشتر استفاده کرد که تاخیر نقلی و اینجور چیزا بیشتر میشه
در مورد اون تاخیر ها یادم نیست چه جوری بود ولی اون فرمول که گفتم از روی همین چیزهایی که شما گفتی ساخته میشه

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون باز هم خوب گفتین ولی من فکر می کردم cla به تعداد بیت ها ربطی نداره و
۱ ی هم برای S
Cla به تعداد بیت ربط داره. به ازای تعداد بیت بیشتر باید از بلوک های بیشتر استفاده کرد که تاخیر نقلی و اینجور چیزا بیشتر میشه
در مورد اون تاخیر ها یادم نیست چه جوری بود ولی اون فرمول که گفتم از روی همین چیزهایی که شما گفتی ساخته میشه

خیلی ممنون من اصلن از این فرمول خبر نداشتم خیلی لطف کردین Shy

ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  ای بابا تو همیشه باید زودتر جواب بدی؟Big Grin
السابقون السابقون
کسایی که پیشتاز باشن، به رتبه های شریفی مقرب تر هستند

بترکه چشم حسود Smile ما که بخیل نیستیم Big Grin Heart

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۴۷ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۵۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۲۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۱۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۸۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۳۷۴ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۲۵ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  گیت های نوری mostafaheydar1370 ۳ ۳,۹۸۱ ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: morteza318
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۸۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۸۸ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close