زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سئوال ۶۴ کنکور ۸۶ مهندسی - PLA

ارسال:

iman_n21 پرسیده:

سئوال ۶۴ کنکور ۸۶ مهندسی - PLA

سلام

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

RE: سئوال ۶۴ کنکور ۸۶ مهندسی - PLA

من شکل مدار رو یه جور دیگه رسم کردم که واضح تر باشه براتون و میذارمش توی پیوست (ببخشید کیفیتش بده!).

اگه دقت کنید در طبقه اول دو قسمت دارید که یکی شامل سه تا nmos (همون شکل سه پایه که اقا فرداد توضیح دادن)و یکی شامل دو تا nmos هست و اینا از بالا از طریق مقاومت به منبع تغذیه وصلن. حالا خروجی هر بخش بالا و پایین می شه nor اون گیت ها. دلیل این که که چرا nor می شه رو واسه یه مدار دو ورودی تو شکل بعدی گذاشتم و توضیحش هم توی جدول توی word هست .

حالا دوباره خروجی اینا می شه ورودی دو تا mosfet دیگه. بعد دوباره اونا هم nor می شن و در نهایت یه not داریم تهش. که اگر خروجی های اول رو هر کدوم nor کنیم بعد دوباره اینا رو با هم nor کنیم و دوباره not همون گزینه ۳ بدست می اد.

(احتمالا اقا فرداد اون not تهش رو در نظر نگرفتن واسه این جواب ۳ براشون درست نشده.)

باز واضح نبود بگید کامل تر می نویسم.

فایل‌(های) پیوست شده

mostet.docx
اندازه فایل: ۱۲/۸۶ KB

ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

(۱۳ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  من شکل مدار رو یه جور دیگه رسم کردم که واضح تر باشه براتون و میذارمش توی پیوست (ببخشید کیفیتش بده!).

اگه دقت کنید در طبقه اول دو قسمت دارید که یکی شامل سه تا nmos (همون شکل سه پایه که اقا فرداد توضیح دادن)و یکی شامل دو تا nmos هست و اینا از بالا از طریق مقاومت به منبع تغذیه وصلن. حالا خروجی هر بخش بالا و پایین می شه nor اون گیت ها. دلیل این که که چرا nor می شه رو واسه یه مدار دو ورودی تو شکل بعدی گذاشتم و توضیحش هم توی جدول توی word هست .

حالا دوباره خروجی اینا می شه ورودی دو تا mosfet دیگه. بعد دوباره اونا هم nor می شن و در نهایت یه not داریم تهش. که اگر خروجی های اول رو هر کدوم nor کنیم بعد دوباره اینا رو با هم nor کنیم و دوباره not همون گزینه ۳ بدست می اد.

(احتمالا اقا فرداد اون not تهش رو در نظر نگرفتن واسه این جواب ۳ براشون درست نشده.)

باز واضح نبود بگید کامل تر می نویسم.
بله درست میگویند. ۳ درسته.من پاسخم را ویرایش کردم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

۱-۱ پاسخ داده:

از برو بچ این سوالو کی می تونه حل کنه؟

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

گزینه۳
خط افقی بالا :[tex]\bar{a}bc[/tex]
خط افقی پایین:[tex]a\bar{c}[/tex]
شما کافیست اون قطعه الکترونیک که اسمش mosfetهست را مثل سوئیچ بگیرید که سه پایه داره. اون پایه که نقطه پررنگ در محل اتصالش (اسم پایه گیت هست)زده اگه یک بشه اون دو پایه دیگه به هم وصل میشوند. حالا اون پایه که فلش داره منطق صفر هست. یعنی اگه سوییچ وصل بشه خط را صفر میکنه.

ارسال:

۱-۱ پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  گزینه۳
خط افقی بالا :[tex]\bar{a}bc[/tex]
خط افقی پایین:[tex]a\bar{c}[/tex]
شما کافیست اون قطعه الکترونیک که اسمش mosfetهست را مثل سوئیچ بگیرید که سه پایه داره. اون پایه که نقطه پررنگ در محل اتصالش (اسم پایه گیت هست)زده اگه یک بشه اون دو پایه دیگه به هم وصل میشوند. حالا اون پایه که فلش داره منطق صفر هست. یعنی اگه سوییچ وصل بشه خط را صفر میکنه.
یه خورده واضح تر توضیح میدید!Blush
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

AEM4949 پاسخ داده:

سلام
به احتمال زیاد آقا فرداد درست میگن ، ولی مدرسان زده گزینه۳/
در تحلیلش هم گفته در این شکل سه گیت NOR داریم.Undecided

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

من هم اول ۳ را گفتم درسته ولی بعد ۴ اش کردم.
الآن شما a=1بگیرید بدون اینکه بقیه چی باشند خروجی wیک خواهد شد. یه کم فکر میکنم نیاز به دقت بیشتری داره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع کنکور شبکه و رایانش امن shahryar711 ۱ ۳,۰۷۸ ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۷۳۹ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  داوطلب کنکور ارشدی که معلم شد edward71 ۳ ۲,۶۱۰ ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mzha
  دو سئوال طراحی الگوریتم java50 ۱ ۱,۵۳۹ ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: alireza01
  سئوال از (CLR(1 iCanDoIt ۱ ۱,۶۹۵ ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  جمع بندی درصد های احتمالی کنکور مهندسی نرم افزار ۹۵ roodantnt ۳۳ ۱۵,۳۵۹ ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: سمیه ۴۰۷۱
Information سه سئوال آمار و احتمالات مهندسی ۸۷۰۱۸۳۲۹۵ ۱ ۱,۶۸۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  سوال ۹۰ کنکور ارشد۹۴ shinagh ۰ ۱,۴۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: shinagh
  چند سئوال از از میلی و مور iCanDoIt ۴ ۴,۱۰۴ ۰۸ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  سئوال معماری سال ۸۷-واحد پردازش مرکزی iCanDoIt ۱ ۱,۶۵۱ ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close