زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توضیح یک مساله با استفاده از توزیع رایلی

ارسال:

انرژی مثبت پرسیده:

سلام

راستش این سوال دقیقا سوال امار نیست. یه سوال درسی هست که به توزیع گوسین و نرمال و این موارد مربوط می شه. سوال هست و جوابشم هم هست ولی من هر چی می خونمش نمی فهممشUndecided
ممنون می شم اگر دوستان می تونن یه توضیحی بدن. دو تا فایل ضمیمه می کنم. سوال همون قسمت رنگی صفحه ۷ توی فایل ۹ صفحه ای هست. اسلایدی هم که از این قسمت دارم که بهمون تدریس شده رو هم میذارم.

ممنون می شم اگر دوستان توضیحی بدن بهم.

فایل‌(های) پیوست شده
goldsmith-wireless+communications-2005.73-81.pdf
اندازه فایل: ۲۷۷/۹۲ KB
MobNet-03.52.pdf
اندازه فایل: ۱۴۹/۸۹ KB
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

توضیح یک مساله حل شده با استفاده از توزیع گوسین

در واقع منظورتان اینه که چرا وقتیX و Y دو متغیر تصادفی با میانگین صفر و واریانس مساوی باشند ،متغیر تصادفی Z دارای توزیع رایلی و متغیر ۲^Z دارای توزیع نمایی است.؟
اگه سوالتون اینه که گفتم اثباتش یه کم نوشتنش سخته ولی مثال کتاب درس فرآیندهای اتفاقی یعنی کتاب پاپولیس هست.
من ویرایش چهارمش را دارم. البته زبان اصلی:مثال۱۵-۶ (و البته ۱۴-۶)توضیح داده . اسکنر دم دست ندارم ولی کتاب را بچه های ارشد هوش دارند.

اگه اشکالی تو حلش هست بگید توضیح بدهم.

ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

RE: توضیح یک مساله حل شده با استفاده از توزیع گوسین

(۲۴ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  در واقع منظورتان اینه که چرا وقتیX و Y دو متغیر تصادفی با میانگین صفر و واریانس مساوی باشند ،متغیر تصادفی Z دارای توزیع رایلی و متغیر ۲^Z دارای توزیع نمایی است.؟
اگه سوالتون اینه که گفتم اثباتش یه کم نوشتنش سخته ولی مثال کتاب درس فرآیندهای اتفاقی یعنی کتاب پاپولیس هست.
من ویرایش چهارمش را دارم. البته زبان اصلی:مثال۱۵-۶ (و البته ۱۴-۶)توضیح داده . اسکنر دم دست ندارم ولی کتاب را بچه های ارشد هوش دارند.

اگه اشکالی تو حلش هست بگید توضیح بدهم.

ممنون
بله مثل این که صورت سوال همین هست. البته جوابش در ادامه همون سوال اومده ولی نمی فهمیدمش. حالا این مثالی رو که گفتید پیدا می کنم می خونم. متوجه نشدم می پرسم باز.
ممنون Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

من نمی تونم ویرایش ۴ام این کتاب رو پیدا کنم Sad ویرایش سومش هست که مثال ۶-۱۵ نداره! البته یه مثالش به نظر میاد مرتبط باشه با این وجود فکر می کنم اسلاید ۸ این ادرس به این سوال ربط داره!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی اثباتش رو که نمی فهمم هیچی ! نمی دونم از کجا شروع می شه چون همش رفرنس داده به فرمولهای قبلی Undecided خب الان در حدی که تمرینی تحویل بدم چی رو باید بنویسم ؟ Tongue (البته کلا از این کارا نمی کنم ولی خدایی هیچی ازش نمی فهمم!)

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

سه تا مثال پشت هم هست . بذارید تو نت ببینم اگه نبود تایپ میکنم

ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

RE: توضیح یک مساله با استفاده از توزیع رایلی

(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سه تا مثال پشت هم هست . بذارید تو نت ببینم اگه نبود تایپ میکنم
اگر تو نت بود یا همون اسلایدی که دادم مربوط بود بفرمایید ولی تایپ لازم نیست چون امشب باید تمرین رو تحویل بدمTongue و این قدر مهم نیست که بخواید تایپ کنید.
بازم ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

مثال ۱۳-۶:
فرض کنید :[tex]z=x^{2} y^{2}[/tex]
[tex]f_{z}(z)[/tex] را محاسبه کنید.

[tex]F_{z}(z)=P\left \{ x^{2} y^{2}\leq z \right \} \Rightarrow \int \int _{x^{2} y^{2}\leq z}f_{xy}(x,y)dxdy[/tex]

از طرفی رابطه :[tex]x^{2} y^{2}\leq z[/tex]
بیان میکند که سطح دایره ای بشعاع [tex]\sqrt{z}[/tex]میباشد و بنابراین میتونیم انتگرال بالا را بصورت زیر بنویسیمSadانتگرال سطح یه دایره است بشعاع رادیکال z):
[tex]F_{z}(z)=\int_{y=-\sqrt{z}}^{y=\sqrt{z}}\int_{x=-\sqrt{z-x^{2}}}^{\sqrt{z-y^{2}}}f_{xy}(x,y)dxdy[/tex]
در نتیجه با مشتقگیری نسبت به z داریم :
[tex]f_{z}(z)=\int_{-\sqrt{z}}^{\sqrt{z}}\frac{1}{2\sqrt{z-y^{2}}}\left \{ f_{xy}(\sqrt{z-y^{2}},y) f_{xy}(-\sqrt{z-y^{2}},y) \right \}dy[/tex]
(باید مشتقگیری برحسب z را بصورت مشتق جزئی نسبت به x بعلاوه مشتق جزئی نسبت به y)
[tex]f_{z}(z)=\int_{-\sqrt{z}}^{\sqrt{z}}\frac{1}{2\sqrt{z-y^{2}}}\left \{ f_{xy}(\sqrt{z-y^{2}},y) f_{xy}(-\sqrt{z-y^{2}},y) \right \}dy[/tex]
این مثال ۶-۱۳ بود.

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

مثال ۶-۱۴:
اگر x,y متغیرهای مستقل با توزیع نرمال باشند با میانگین صفر و واریانس [tex]\sigma^{2}[/tex]
تابع توزیع [tex]f_{z}(z) ,z=x^{2} y^{2}[/tex] :
از رابطه آخر مثال قبل جاگذاری کنید داریم:
[tex]f_{z}(z)=\int_{-\sqrt{z}}^{\sqrt{z}}\frac{1}{2\sqrt{z-y^{2}}}(2.\frac{1}{2\pi \sigma ^{2}}e^\frac{{z-y^{2} y^{2}}}{2\sigma ^{2}})dy[/tex]
پس:

[tex]f_{z}(z)=\frac{e^{-\frac{z}{2\sigma ^{2}}}}{\pi\sigma ^{2} }\int_{0}^{\sqrt{z}}\frac{1}{\sqrt{z-y^{2}}}dy=\frac{e^{-\frac{z}{2\sigma ^{2}}}}{\pi\sigma ^{2}}\int_{0}^{\frac{\pi }{2} }\frac{\sqrt{z}cos\Theta} {\sqrt{z}sin\Theta}d\theta =\frac{1}{2\sigma ^{2}}e^{\frac{-z}{2\sigma ^{2}}}U(z)[/tex]
که البته از این جایگذاری استفاده کرده ایم که :
[tex]y=\sqrt{z}sin\theta[/tex]

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

نه دوربین مناسبی در دسترس هست نه اسکنر.Smile

آخریش هم اینه که توزیع [tex]z=\sqrt{x^{2} y^2}[/tex]
را بدست بیاریم.

۰
ارسال: #۱۰

Fardad-A پاسخ داده:

برای این کافیه در فرمول مثال اول ، مسئله را بجای دایراه ای بشعاع zبرای مسئله ای بشعاع z^2 حل کنیم.
در اینصورت همه جا بجای z، مربع z را بگذارید اون ۲ در مخرج رابطه آخر مثال ۶-۱۳ ا ز بین میره و تمام z ها به z^2 و رادیکال z به z تبدیل میشه.
بقیه اش هم مثال قبلیه که در نهایت به توزیع رایلی میرسه(عین همان مثال قبلی است.

۰
ارسال: #۱۱

انرژی مثبت پاسخ داده:

خیلی ممنون
خیلی لطف کردید. خدا خیرتون بده Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۷ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۴۰۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۱۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۰۹ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۷۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۵۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close