زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره:تغییر رشته....لطفا کمک کنید.

ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۰۴ ب.ظ
سلام دوستان
من ۲سال که دارم ارشد کامپیوتر شرکت میکنم ولی امسال از سال قبل رتبه ام خیلی بدتر شد.....من با حفظیات مشکلی ندارم،ریاضیات رو هم خودم میفهمم ولی نمیدونم چرا ریاضیات که توی تستهای ارشد میبینم زمین تا آسمون با مطالبی که من خوندم تفاوت داره، از طرفی من در برنامه نویسی و اینجور درسا زیاد قوی نیستم....حالا تصمیم گرفتم ارشد۹۳ یه رشته دیگه شرکت کنم چون دیگه واقعا کامپیوتر خسته ام کرده، ازتون میخوام راهنماییم کنید که چه رشته ای به دردم میخوره، یکی میگه حسابداری،یکی میگه مدیریت و...
خودم به رشته های هنر مخصوصا عکاسی علاقه دارم ولی میخوام رشته های که میرم هم مطالبش اونقدر سنگین نباشه که تو این زمان باقیمانده از پس خوندنشون بر نیام و دومین اینکه بازار کارش خوب باشه....
ممنون میشم راهنماییم کنید.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۵۶ ب.ظ
هیشکی هیچ نظری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ ق.ظ
Re: RE: مشاوره:تغییر رشته....لطفا کمک کنید.
(۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ ب.ظ)raha1392 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من ۲سال که دارم ارشد کامپیوتر شرکت میکنم ولی امسال از سال قبل رتبه ام خیلی بدتر شد.....من با حفظیات مشکلی ندارم،ریاضیات رو هم خودم میفهمم ولی نمیدونم چرا ریاضیات که توی تستهای ارشد میبینم زمین تا آسمون با مطالبی که من خوندم تفاوت داره، از طرفی من در برنامه نویسی و اینجور درسا زیاد قوی نیستم....حالا تصمیم گرفتم ارشد۹۳ یه رشته دیگه شرکت کنم چون دیگه واقعا کامپیوتر خسته ام کرده، ازتون میخوام راهنماییم کنید که چه رشته ای به دردم میخوره، یکی میگه حسابداری،یکی میگه مدیریت و...
خودم به رشته های هنر مخصوصا عکاسی علاقه دارم ولی میخوام رشته های که میرم هم مطالبش اونقدر سنگین نباشه که تو این زمان باقیمانده از پس خوندنشون بر نیام و دومین اینکه بازار کارش خوب باشه....
ممنون میشم راهنماییم کنید.

با سلام
به نظر من برو دنبال چیزی که بهش علاقه داری. من خودم رشتم کامپیوتر سخت افزاره. اصلا تو ارشد دوست نداشتم ادامش بدم. پارسال بنابر علاقه و پیش زمینه ای که داشتم زبان شرکت کردم ولی متاسفانه قبول نشدم. امسال با کلی مشورت تصمیم گرفتم نرم افزار قبول بشم ولی بعد اینکه نتیجه نهایی کنکور اومد , دوباره وسواسی شدم و رفتم کلی پرس و جو کردم. همه میگن آینده کاری نرم افزار با زبان قابل مقایسه نیست. ولی من زبان رو دوست دارم و الانم دارم میخونم واسه کنکور.
شما هم ببین به چی علاقه داری و احیانا پیش زمینه داری. اینکه مدیریت خوبه یا نیست رو بذار کنار. اگه عاشق هنری. برو دنبالش. من خودم کار هنری هم انجام میدم و میخواستم ارشد یه رشته هنری بخونم ولی پذیرشش در حد انگشتای یه دسته !!!!!
برو دنبال منابعش , اگه تو دوستات کسی لیسانسش عکاسی باشه که عالیه.
یه جا یه مشاور میگفت اگه بخوای آینده کاری رو در نظر بگیری ولی به رشته ات علاقه نداشته باشی هرگز موفق نمیشی.
براتون آرزوی موفقیت دارم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ق.ظ
RE: مشاوره:تغییر رشته....لطفا کمک کنید.
سلام؛

من تنها چیزی که شدیدا بهش علاقه دارم، همون بحث علاقه هست که دوستمون اشاره کردند، و همچنین باید توجه کنیم که تو ارشد اصلا چیزی برای حفظ نیست و کلا باید مطابق علاقت تحقیق کنی، یعنی قرار نیست که بریم و مثل کارشناسی ادبیات و یا حتی دروس تخصصی رو استاد بهمون با روش کنکوری (!) یاد بده، اما تنها کاری که می کنیم یادگیری تحقیق و شروع تحقیق در مبحث مورد علاقه مان (*) هست.

پس در اولین مرحله از نظر من ببینید اصلا به چه رشته ای علاقه دارید، و بعد باید ببینید که اصلا به رشته ای که می خوایید برید پیش زمینه دارید، یعنی پایتون قویه یا نه، اصلا تو این رشته مهارت دارید که مباحث جدید یاد بگیرید یا نه، فقط به خاطر موقعیت رشته بهش علاقه دارید!

(توی پرانتز میگم، راستش من دوران دبیرستان ریاضی به اجبار خوندم، چون تو ریاضیات قوی بودم و به اجبار پدر ریاضیات خودندم و دوم رو که تموم کردم به کامپیوتر فنی حرفه ای تغییر رشته دادم و همون سال هم هم تو المپیاد مقام آوردم که واقعا جای تعجب داشت برای اطرافیان، چون منو هیچوقت باور نداشتند، و هم سال اول با بهترین تراز از کنکور سراسری قبول شدم)

پس بهتره بگم که شما شاید برای کار یا رشته دیگه ای آفریده شده اید و باید بدونید که رشته یا مهارت شما در چی هستش تا انشالله که جزو موفق ترین ها در رشته خودتان باشید.

البته که برنامه ریزی و اگاهی هم در هر رشته ای که هستید باید رعایت بشه، شاید شما کامپیوتری هستید اما هنوز برنامه ای دقیق برای خود نریخته اید، و یا اینکه هدفتون هنور برای خودتون آشکار نیست.

البته می دونم مشاوره ای که کردم نمی تونه کامل باشه و ازتون امیدوار هستم که تنها از مطالبی که گفتم نکات مثبت را برداشت کنید و مطالب دیگه ای که احتمالا براتون مفید نیست رو نادیده بگیرید.

همچنین خوشحال می شوم دوستان مطلب بنده را کامل کنند تا من هم از مطالب شما دوستان عزیز استفاده کنم.

ورود به سایت ->
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

*** به زودی نرم‌افزار تحت وب برای تسهیل دانشجویان و افراد جویای علم رونمایی خواهد شد ***

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۸۱ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۴۹ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۲۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۵۴۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۴۳ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۹۰۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۵۸ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close