زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حالات بی اهمیت در PI & EPI

ارسال:

d.KH پرسیده:

سلام دوستان
در تصویر به نظر شما دسته های مشخص شده در جدول کارنو می تونن PI ,EPI باشن(با وجود حالت بی اهمیت)؟

۱
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

به عنوان حسن ختام، اگر از روش کویین مک کلاسکی هم استفاده کنید می بینید که برای بدست اورده PIها لزوما نباید یه ۱ رو پوشش بده یعنی در مثال ۳ که در ارسال اول اورده شده ۲ تا PI وجود داره. پس PI دسته ای با تعدادی از توان ۲ شامل ۱ یا x هست (یا یعنی می تونه همش ۱ یا همش x یا ترکیبی از این دو باشه) ولی باید تا حد امکان بزرگترین دسته ای باشه که اونا رو پوشش می ده یعنی وقتی دسته ۴ تایی می شه درست کرد دسته دو تایی انتخاب نمی شه.

در مورد EPI هم همون طور که دوستان اشاره کردند، pi ی هست که حداقل یه دونه ۱ رو شامل بشه که در هیچ PI دیگری وجود نداشته باشه . پس هم باید حداقل یه ۱ داشته باشه و صرف داشتن X نمی تونه یه pi تبدیل به epi بشه و ثانیا این که باید این حداقل یه ۱ در هیچ pi دیگه ای قرار نگرفته باشه اگر هم باز از روش مک کلاسکی برید می بینیم که برای انتخاب epi ها فقط مینترم های داخل سیگما و نه don't care ها پایین نوشته می شه.

۰
ارسال:

Payam92 پاسخ داده:

اول یه نکته بگم برای محاسبه EPI ها نباید بی اهمیت هارو در نظر بگیری ولی برای PI بی اهمیت ها هم در نظر گرفته میشن.
پس توی شکل یک اون EPI نیست . ۲,۳ هر دو PI هستن.
البته من پیشنهادم اینه که برای این کار از الگوریتم مک کلانسی بری درصد خطا رو کاهش میده.

۰
ارسال:

d.KH پاسخ داده:

توی کتاب پوران مهندسی ۸۸ نرم :سوال ۱ پاسخش رو یه نگاه بنداز...
طبق پاسخ در جدول کارنو مینترم سطر دوم ،دو ستون وسط(دسته دوتایی) به عنوان PI انتخاب نشده! و اگه اون دسته هم انتخاب بشه همون یک EPI هم نداره و کلا جواب اشتباه میشه...
اگه ممکنه منبعتون رو بگید.

۰
ارسال:

Payam92 پاسخ داده:

RE: حالات بی اهمیت در PI & EPI

خب این احتیاج به یکم توضیح داره.
PI دسته هاییه که توی دسته دیگه جا نشه ، و تعداد خونه هاش توانی از ۲ (۱و۲و۴و۸و..) و به شکل مربع یا مستطیل انتخاب بشه ، ما باید تا اونجایی که را داره سعی کنیم دسته هارو بزرگ گیریم یعنی از حالات بی اهمیت هم برای این کار استفاده کنیم.
EPI اون PI هاین که شامل یه خونه یا بیشتر (۱ و نه بی اهمیت) که توسط PI دیگه گرفته نشده.

توی شکل زیر cube که با رنگ آبی مشخص کردم EPI ، چو شامل یه دونه یک (به رنگ قرمز) است که هیچ cube دیگه ای اون یک رو نگرفته .
و دقت کن اون x که با رنگ سبز مشخصه باعث EPI شدن نمیشه وتنها عامل EPI شدن یک قرمزه.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

d.KH پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  خب این احتیاج به یکم توضیح داره.
PI دسته هاییه که توی دسته دیگه جا نشه ، و تعداد خونه هاش توانی از ۲ (۱و۲و۴و۸و..) و به شکل مربع یا مستطیل انتخاب بشه ، ما باید تا اونجایی که را داره سعی کنیم دسته هارو بزرگ گیریم یعنی از حالات بی اهمیت هم برای این کار استفاده کنیم.
EPI اون PI هاین که شامل یه خونه یا بیشتر (۱ و نه بی اهمیت) که توسط PI دیگه گرفته نشده.

توی شکل زیر cube که با رنگ آبی مشخص کردم EPI ، چو شامل یه دونه یک (به رنگ قرمز) است که هیچ cube دیگه ای اون یک رو نگرفته .
و دقت کن اون x که با رنگ سبز مشخصه باعث EPI شدن نمیشه وتنها عامل EPI شدن یک قرمزه.

ببینید دوست عزیز منظور من این بود که طبق گفته شما ("برای PI بی اهمیت ها هم در نظر گرفته میشن،۲,۳ هر دو PI هستن..") باید این دسته دوتایی(در تصویر) هم انتخاب بشه که در پاسخ تست ۸۸ ترم (کتاب پوران) مشابه این دسته وجود داره که انتخاب نشده و اگه انتخاب بشه گزینه صحیحی دیگه وجود نداره.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Payam92 پاسخ داده:

پس مشکل جای دیگه س!!!
ببین سوال سال ۸۸ رو گذاشتم ، و خونه های که ۱ و x میشن هم مشخص کردم ، توی اون عکس هم که گذاشتی x سبز وجود خارجی نداره اگه هم پوران زده شاید اشتباه چاپی باشه ، شماره ها با رنگ قرمز هم شماره خونه هاس که کاملا مشخصه.
امید وارم مشکلت حل شده باشه..

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

d.KH پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۰ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  پس مشکل جای دیگه س!!!
ببین سوال سال ۸۸ رو گذاشتم ، و خونه های که ۱ و x میشن هم مشخص کردم ، توی اون عکس هم که گذاشتی x سبز وجود خارجی نداره اگه هم پوران زده شاید اشتباه چاپی باشه ، شماره ها با رنگ قرمز هم شماره خونه هاس که کاملا مشخصه.
امید وارم مشکلت حل شده باشه..

بله کتاب اشتباه چاپی داشت من متوجه نشده بودم.
ممنون.فقط اینکه EPI دسته انتخابی باید شامل حداقل یک مینترم باشه ونه حالت بی اهمیت اما PI میتونه.از کدوم منبع خوندی من توی کتاب پوران پیداش نکردم.

۰
ارسال:

svk7 پاسخ داده:

شکل ۱ دو تا EPI و شکله ۲ و ۳ یه دونه EPI دارن

البته یه تفاوتی وجود داره بین کتاب پوران با پاسخ تستایه ازمون پارسه تو این قسمت

۰
ارسال: #۱۰

csharpisatechnology پاسخ داده:

یه نکته خلاصه میگم یاد بگیر(اگه اشتباه کردم دوستان تصحیح بفرمایند):
اولا تمام دسته ها رو در میاری(توی هر دسته حداقل باید یک دونه "۱" باشه نه حداقل یه دونه X)
این دسته ها میشن PI
-----------
حالا از بین این دسته ها باید EPI ها رو در آریم:
EPI به دسته PI هایی میگیم که حداقل یک دونه "۱" داشته باشن(نه x) که توسط دسته PI های دیگه پوشش داده نشن.
----
یه عکس مثال گذاشتم از آزمون پارسه ببینش بد نیست
-----------
و اما عکس زیر رو که خودت گذاشتی :
[تصویر:  q11111.jpg]
شماره ی ۱ چون x هست EPI نمیشه
شماره ی ۲ مشخصه که PI هست.
شماره ی ۳ اصلا "۱" نداره پس PI نیست. چون PI نیست پس EPI هم نیست.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۱

d.KH پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ق.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط:  اولا تمام دسته ها رو در میاری(توی هر دسته حداقل باید یک دونه "۱" باشه نه حداقل یه دونه X)
این دسته ها میشن PI
-----------
حالا از بین این دسته ها باید EPI ها رو در آریم:
EPI به دسته PI هایی میگیم که حداقل یک دونه "۱" داشته باشن(نه x) که توسط دسته PI های دیگه پوشش داده نشن.
----
یه عکس مثال گذاشتم از آزمون پارسه ببینش بد نیست
=====

به نظر حود من هم دلیلی نداره دسته ای که حداقل یک مینترم هم نداره انتخاب بشه(این مورد رو می تونید به مبحث مخاطره هم ربط بدید!)
دوستان لطفا منبعتون رو بگید. از روی احتمال نگید که باعث این تناقض گویی ها بشه...(کتاب پوران هم در رابظه با حالات بی اهمیت چیز خاصی نگفته)

۰
ارسال: #۱۲

Payam92 پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ ق.ظ)d.KH نوشته شده توسط:  
(06 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۰ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  
بله کتاب اشتباه چاپی داشت من متوجه نشده بودم.
ممنون.فقط اینکه EPI دسته انتخابی باید شامل حداقل یک مینترم باشه ونه حالت بی اهمیت اما PI میتونه.از کدوم منبع خوندی من توی کتاب پوران پیداش نکردم.
چرا اتفاقا پوران هم اینو گفته فصل دو میشه اگه اشتباه نکنم.
(۰۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ق.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط:  شماره ی ۱ چون x هست EPI نمیشه
شماره ی ۲ مشخصه که PI هست.
شماره ی ۳ اصلا "۱" نداره پس PI نیست. چون PI نیست پس EPI هم نیست.
بالا گفتم که توی محاسبه PI ها dont care هم در نظر گرفته میشه پس شماره سه PI هست

۰
ارسال: #۱۳

Payam92 پاسخ داده:

دوست خوب من داریوش خان من که از خودم در نیاوردم
در ضمن کی از احتمال حرف زده
خودت که داری میگی کتاب پوران رو دارم برو فصل دوم صفحه ۳۷ پایین صفحه رو مطالعه کن.

۰
ارسال: #۱۴

csharpisatechnology پاسخ داده:

حالت بی اهمیت یا dont care ها وقتی انتخاب میشه که باعث ساده سازی دسته های دیگه بشه و به نظرم حتما باید به همراه حداقل یک '۱' باشن وگرنه خودشون به تنهایی نمی تونن برای PI ها در نظر گرفته بشن. اگه مثال نقض دارید از پوران یا کتب دیگه بیارید تا ما هم بدونیم.!!!!

۰
ارسال: #۱۵

Payam92 پاسخ داده:

دوست من برای چندمین باره میگم همون صفحه ۳۷ پوران یا همین سوال کنکور که داریوش خان گذاشته رو ببین میفهمی
نظر شماهم محترمه PI هر طور خواستی بگیر.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهمیت طراحی جلد کتاب یا مجله hora27 ۰ ۱,۷۹۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: hora27
  اهمیت طراحی سایت در کسب و کارهای مختلف moona70 ۲ ۳,۰۳۴ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mez1
  amp چیست azade1992 ۰ ۱,۶۶۳ ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: azade1992
  طراحی سایت و اهمیت دسترسی سایت sharmin555 ۰ ۱,۴۹۹ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sharmin555
  فصل ۷ کتاب دکتر اجلالی . تشخیص حالات بعدی - wskf ۰ ۸۰۸ ۳۰ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  میزان اهمیت هر فصل از دورس گرایش شبکه های کامپیوتری asal71 ۰ ۱,۳۹۸ ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: asal71
  میزان اهمیت هر فصل از دورس گرایش شبکه های کامپیوتری asal71 ۰ ۱,۴۹۹ ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: asal71
  اهمیت نقشه سایت XML در دوران پاندا nazkhatooon ۰ ۱,۵۴۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazkhatooon
  اهمیت امنیت در طراحی وب سایت SaraAnistion ۲ ۲,۰۶۵ ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: webcando
  ابهام در تشخیص pi . Epi برای حالات بی اهمیت sahabi2015 ۱ ۱,۸۱۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close