زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اطلاعیه عجیب دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص استفاده از تسهیلات

ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۰۳:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ق.ظ، توسط Lonely Palm.)
اطلاعیه عجیب دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص استفاده از تسهیلات
سلام
امروز توی سایت دانشگاه فردوسی مشهد یه اطلاعیه عجیب رو دیدم، این اطلاعیه در خصوص استفاده از تسهیلات ممتازی برای پذیرش دانشجوی استعداد درخشان در دانشگاه فردوسی بود.
متن اطلاعیه این هست و در تاریخ ۲۱ آذر ۹۱ منتشر شده:

نقل قول: به اطلاع دانشجویان محترم می رساند:

«صرفا مقالات علمی-پژوهشی کامل حاصل از پایان نامه‌ها یا طرح‌های پژوهشی که در مجلات مورد تأیید وزارتین «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» یا در مجلات خارجی مورد تأیید معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد چاپ شده باشند قابل پذیرش می‌باشند.»

پایین اطلاعیه هم لینک فایل پی دی اف پذیرش استعداد درخشان وزارت علوم رو آورده بود ...
اما متن این اطلاعیه با مصوبه وزارت علوم یه تفاوت هایی داره، یکی اینکه این متن داره میگه مقاله باید حاصل از پایان نامه باشه، که حالا می تونیم بگیم چون بعدش گفته یا طرح های پژوهشی، پژوهش های خارج از پایان نامه رو هم دربر می گیره و یکی کامنت یک عضو هیات علمی این دانشگاه زیر این اطلاعیه بود در توضیح این اطلاعیه

نقل قول: سلام
مقاله کامل یعنی مقاله ای که فرایند داوری توسط ۲ یا ۳ داوری که هیات تحریریه آنها را انتخاب میکند انجام شود. به عبارتی مقالات کاملی که توسط همایش ها بعد قبولی در قالب مجموعه مقالات به شکل کامل منتشر میشود محاسبه نمیشود. مضاف بر این حسب ایین نامه داخلی گروه متبوع اینجانب در دانشگاه فردوسی برخی مقالات مورد تایید نیز بعد فیلتر شدن از کانال مجلات لیست سیاه حذف میشود.. به عبارتی صرف داشتن ۳ یا ۴ مقاله کامل مرتبط با تز هم ملاک نیست.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد
سوالی که اینجا برای من پیش اومده اینه که آیا واقعا از دید اساتید دانشگاه فردوسی و دیگر دانشگاه های بزرگ کشور، مقالاتی که مرتبط با تز نباشند بکلی محسوب نخواهند شد؟ با توجه به صحبت ایشون مقالات کنفرانسی کلا ارزشی ندارند انگار (قبلا در این رابطه زیاد در مانشت خوندم پست دوستان رو که مقالات کنفرانسی اهمیت بالایی نخواهند داشت) ... و اینکه کلا به نظر شما وقتمون رو پژوهش های خارج از تز کارشناسی ارشد بزاریم بالاخره یا نزاریم؟
منبع :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پ.ن : اگر پستم رو جای مناسبی نزدم پیشاپیش از مدیران عذرخواهی می کنم، خیلی دقت کردم تو این مسئله فکر کنم اینجا مرتبط ترین جایی بود که من پیدا کردم

The best defense against logic is ignorance
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ق.ظ
اگر این اطلاعیه هنوز زمان ثبت نامش نگذشته باشه یعنی امکان ثبت نام برای دوستان وجود داشته باشه خاصیت خبر بودنش رو داره وگرنه باید در یه بخش دیگه اورده بشه که ممنون می شم ذکر کنید تا در محل مناسب قرار بگیره.

ضمنا تا اونجایی که من می دونم مقالاتی که داده می شه ربطی نداره روی تز باشه یا نه! با این حساب شما باید تزتون رو هم زمان تحویل مدارک بدید که اساتید بررسی کنند که مقالات به تز شما مربوط می شه یا نه!!! تا اونجایی که می دونم توی شریف همچین چیزی نیست.

در مورد اعتبار مقالات کنفرانسی باید گفت که اعتبارشون از مقالات ژورنالی کمتره شاید بشه گفت یک سوم یا کمتر! ولی بسته به کنفرانس و اعتبارش متفاوته ضمن این که در مورد مقالات ژورنال هم همین طوره یعنی اونطور که من در جریانم مثلا مقاله در یه کنفرانس خوب و یه ژورنال خوب این نسبت امتیاز دهی رو داره.

البته از اونجایی که قوانینی که هر دانشگاه برای پذیرش استعداد درخشان داره متفاوته بهترین کار سوال از خود دانشگاه هست.

من متوجه نشدم منظور از مقاله کامل و این که گفته مقاله ای که در همایش ها منتشر می شه دقیقا چیه یعنی به هیچ وجه به مقالات کنفرانس ها نمره ای تعلق نمی گیره؟چون مقالات کنفرانس هم داوری می شن!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Lonely Palm
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۵۷ ب.ظ
سلام
چک کردم زمان ثبت نام الآن نیست، و این صرفا یه اطلاعیه است که در بخش اخبار سایت دانشگاه فردوسی اومده.
اینکه می فرمایین تو شریف همچین چیزی نیست آدمو امیدوار می کنه، خدا کنه این قوانین فقط محدود به دانشگاه فردوسی بمونه وگرنه عقلانی هم نیست، مگه یه پایان نامه چقدر نوآوری توشه که بشه دو تا مقاله ژورنالی در سطح خیلی بالا ازش درآورد ...البته نشد نداره ولی برای خیلی ها به تناسب موضوع ممکن نیست
البته مطابق با فرمایش شما، سوال از خود دانشگاه راهکار منطقی تریه ولی مشکل از اونجایی شروع میشه که گروه ها، طبق نقل قول آورده شده در بالا، برای خودشون آیین نامه داخلی داشته باشند که اغلب نه جایی نوشته میشه نه جایی درست گفته میشه

The best defense against logic is ignorance
۰
۰
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۴۴ ب.ظ
از اونجایی که خبر نیست به بخش مباحث تکمیلی منتقل میشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۳۲ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۲,۹۵۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۶۳ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۵۸۰ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۵۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاه فردوسی مشهد موج ۵۶ ۶۷,۵۸۷ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس سیستم عامل دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۶,۰۹۸ ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Sara_White

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close