زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

وقوع بن بست قطعی و غیر قطعی چه تفاوتی دارد؟

ارسال:

LALEH پرسیده:

ببینید درست برداشت کردم؟
اگه توسط الگوریتم بانکداران یه ترتیب امن برای اجرای p1.p2,....,pn پیدا شد میگیم احتمال وقوع بن بست صفر است
اگر از همون اول منظور از شروع Available ما اونقدر کم بود که نتونیم به هیچ منبعی اختصاص دهیم میگیم سیستم نامن است و احتمال وقوع بن بست هست امانه۱۰۰%
اگه تا وسطای کار تونستیم به یک سری ازpها اختصاص بدیم و از یه جایی به بعد نشد میگیم سیستم ناامن است و وقوع بن بست قطعی است ۱۰۰%
آیا درست فهمیدم؟
اگه کسی شک داره گیجم نکنه
مرسی

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

اگر available به گونه‌ای باشد که بتوانیم تعدادی از فرایندها را پیش رفت (به صورت فرضی) ولی در ادامه منابع به حد کافی نباشد که تمامی فرایندها را بتوانیم به اتمام برسانیم میگوییم که سیستم ناامن است . (ممکن است که در ابتدا چند فرایند را بتوانیم اجرا کنیم ولی در ادامه بقیه فرایندها را نشود اجرا کرد)
اما اگر در همان اول کار یا زمانی که سیستم ناامن است نتوانیم فرایندی را برای اجرا انتخاب کنیم و فرایند درخواست منبع کند به بن بست خوردیم.

ارسال:

ROZA پاسخ داده:

RE: وقوع بن بست قطعی و غیر قطعی چه تفاوتی دارد؟

(۱۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۱۲ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  اگر available به گونه‌ای باشد که بتوانیم تعدادی از فرایندها را پیش رفت (به صورت فرضی) ولی در ادامه منابع به حد کافی نباشد که تمامی فرایندها را بتوانیم به اتمام برسانیم میگوییم که سیستم ناامن است . (ممکن است که در ابتدا چند فرایند را بتوانیم اجرا کنیم ولی در ادامه بقیه فرایندها را نشود اجرا کرد)
اما اگر در همان اول کار یا زمانی که سیستم ناامن است نتوانیم فرایندی را برای اجرا انتخاب کنیم و فرایند درخواست منبع کند به بن بست خوردیم.

در وسط کار اگه نتونست منبع تخصیص بده این درخواست رو نادیده میگیره یعنی اصلا بن بست نیست درسته؟
مثل تست سال ۸۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

LALEH پاسخ داده:

نه من از حل تست‌ها به این نتیجه رسیدم که بالا نوشتم
حرف شما بر عکس حرف من هست
اگه از همون تول نتونیم avalaible را اخنصاص بدیم فقط میتونم بگم نا امنه اما درمورد بن بست نمیشه مطمون بود

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

این تست کنکوره البته نمیدونم برای چه سالی هست ولی باب سواله شماست
چون میشه p4 را اجرا کرد ولی بقیه را نمیشه اجرا کرد پس سیستم ناامنه اما اگر به درخواستهای دیگر جواب بخواهیم بدیم به بن بست میخوریم
میبینید که اینجا مطمئنا میگه بن بست داریم چون درخواست داریم

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

hsh88 پاسخ داده:

مننننننننننن نمیفهمم این چه عکسیه آخه جناب حاتمی!Sad

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

چیزیش نیست که فقط به طور خودکار خودش افکت سیاه داده‌، محیطم برای عکس تاریک بوده .مطلبو بچسب عکسو بیخیال Big Grin

۰
ارسال:

hsh88 پاسخ داده:

این از کدو کتابه ؟مقسمی؟پوران؟پارسه؟آدرس بدین!
راستی شما توی غار درس میخونی؟تاریککککک:دی!

۰
ارسال:

zr2358 پاسخ داده:

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

۰
ارسال: #۱۰

hatami پاسخ داده:

پارسه است . بابا شما امسال جز رتبه‌های برتر میشی(Big Grin) . از کجا فهمیدی من دارم تو غار درس میخونم ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

۰
ارسال: #۱۱

LALEH پاسخ داده:

مرسی اما من بازم فکر میکنم تحلیل خودم درسته!

۰
ارسال: #۱۲

hatami پاسخ داده:

هر جور راحترید. اما من این را کاملاً مطمئن هستم که اگه در حالت نا امن باشید و بعد درخواست منبع بدهید آنگاه حتماً بن بست حتمی است وگرنه اگر درخواست نداشته باشید فقط میتونید بگید ناامن است.
موفق باشید

ارسال: #۱۳

zr2358 پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۴ ق.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  هر جور راحترید. اما من این را کاملاً مطمئن هستم که اگه در حالت نا امن باشید و بعد درخواست منبع بدهید آنگاه حتماً بن بست حتمی است وگرنه اگر درخواست نداشته باشید فقط میتونید بگید ناامن است.
موفق باشید

درسته
منم موافقم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۴

hatami پاسخ داده:

نه دیگه برعکس این چیزی که میگید اگه در وسط کار نتونست تخصیص بده بن بست میشه این سوال هم تو صورتش گفته که کدوم منجر به بن بست میشه که گزینه ۲ چواب است چرا که اگه این درخواستهای موجود در گزینه ۲ را بر آورده بکنه دیگه نمیتونه هیچکدوم از فرایندها را اجرا کنه
حتی اگه چندتا از فرایندها هم میتونست اجرا کنه ولی مثلاً در آخر p0 باقی میموند بازم بن بست میشود

۰
ارسال: #۱۵

ROZA پاسخ داده:

منظور من گزینه ۴ هستش.فرض کنید گزینه به این شکل بود که درخواستهای p4 قابل اجرا نباشن.(اگر p4کلیه منابع موردنیازش را درخواست کند؟)

اونوقت طبق حرف شما بن بسته نه؟

۰
ارسال: #۱۶

hatami پاسخ داده:

بله بن بست میشه

۰
ارسال: #۱۷

maryam_ak پاسخ داده:

منم توی این مورد که چطور میشه تشخیص داد که حالتی ۱/ بن بست هست و ۲/ ناامن هست ولی بن بست نیست ایراد دارم. توی کتاب استالینگز اینطور گفته که اگه فرآیندی تمام سطرهای Allocation ش ۰ بود اون سطرو علامت می زنیم و همینطور اگه فرآیندی رو تونستیم با منابع موجود جواب بدیم اونو هم علامت می زنیم و در پایان فرآیندهای علامت نخورده فرآیندهایی هستند که در بن بست هستند. حالا این سیستم ناامن هم هست خوب این چطور میشه؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۳۶ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  شخصیت شناسی اناگرام چیست وچه تاثیری در زندگی ما دارد؟ samaneh_fathi ۰ ۱,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: samaneh_fathi
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۵۹۵ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۸۲۴ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۸۴۸ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۷۳ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۹۲ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  آیا رتبه ۲۹۱ نرم افزار شانس قبولی در روزانه دانشگاه تبریز دارد؟ لیلاجون ۶ ۴,۱۹۰ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  بن بست کامپیوتر ۹۵ Hopegod ۱۶ ۱۲,۸۰۸ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close