زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه طراحی دستگاه اتوماتیک فروش آب ونوشابه

ارسال:

s@mi پرسیده:

نحوه طراحی دستگاه اتوماتیک فروش آب ونوشابه

سلام دوستان کمکم کنید.من یه سوال مدار منطقی دارم امیدوارم بتونین کمکم کنین.تورو خدا فقط سریعتر من خیلی زود نیاز به جواب دارم..
ممنون

یک دستگاه فروش آب ونوشابه اتوماتیک را با عملکرد زیر طراحی میکنیم قسمت آب ۵۰ تومان و نوشابه ۱۰۰تومان است در صورتی که سکه ی ۱۰۰ت درون دستگاه قرار گیرد و دکمه آب فشرده شود یک آب و یک سکه ۵۰ت تحویل داده میشود ودر صورتی که دکمه نوشابه فشرده شود فقط یک نوشابه داده میشود.در صورتی که سکه ۵۰ت درون دستگاه قرار بگیرد با فشار دکمه آب.آب داده میشود و با فشار دکمه نوشابه سکه برگردانده میشود(سایر حالت ها را به شکل منطقی و معقول پیاده سازی کنید)HuhConfused

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

RE: مدار منطقی

(۲۲ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ق.ظ)s@mi نوشته شده توسط:  سلام دوستان کمکم کنید.من یه سوال مدار منطقی دارم امیدوارم بتونین کمکم کنین.تورو خدا فقط سریعتر من خیلی زود نیاز به جواب دارم..
ممنون

یک دستگاه فروش آب ونوشابه اتوماتیک را با عملکرد زیر طراحی میکنیم قسمت آب ۵۰ تومان و نوشابه ۱۰۰تومان است در صورتی که سکه ی ۱۰۰ت درون دستگاه قرار گیرد و دکمه آب فشرده شود یک آب و یک سکه ۵۰ت تحویل داده میشود ودر صورتی که دکمه نوشابه فشرده شود فقط یک نوشابه داده میشود.در صورتی که سکه ۵۰ت درون دستگاه قرار بگیرد با فشار دکمه آب.آب داده میشود و با فشار دکمه نوشابه سکه برگردانده میشود(سایر حالت ها را به شکل منطقی و معقول پیاده سازی کنید)HuhConfused

سلام دوست عزیز.
برای حل اینگونه مسائل باید ابتدا ورودی ها و خروجی های مساله تعیین بشه.

ورودی این مساله بشرح زیر است:
۱ - ورودی سکه(توجه کن که سکه یا ۵۰ تومانی هست و یا ۱۰۰ تومانی). ------ متغیر money رو در نظر می گیریم
۲ -دکمه آب ------ متغییر water رو در نظر میگیریم.
۳ -دکمه نوشابه -------- متغییر soda رو در نظر میگیریم.
--------------------------------------
خروجی های مساله هم بشرح زیر خواهد بود:
۱ -خروجی سکه (در صورت باقیمانده بودن آن) -------- متغییر monery-output در نظر گرفته میشه.
۲ -خروجی بطری آب -------- متغییر water رو در نظر میگیریم.
۳ -خروجی بطری نوشابه -------- متغییر soda رو در نظر میگیریم.
--------------------------------------
پس تا اینجا روشن شد که مساله ۳ ورودی و ۳ خروجی دارد.
حالا باید جدول درستی مدار کشیده بشه، این جدول باید بر اساس فرضیه های صورت مساله پر بشه.
چون ۳ ورودی داده شده، پس ۳^۲ حالت برای مساله وجود دارد.
بر اساس فرضیه های صورت مساله خانه های جدول پر می شوند. توجه کن که برای تشخیص سکه که (یا ۵۰ تومان است و یا ۱۰۰ تومان) باید از یک مدار مقایسه کننده استفاده کنیم که سکه رو با یکی از اونا مقایسه کنه( اگه برابر نبود اونیکی دیگه رو بعنوان ورودی سکه در نظر می گیره).
جدول درستی رو تو یه فایل ورد می کشم.
توجه کن وقتایی پیش میاد که کاربری شیطونی کنه و با ورود سکه به داخل دستگاه هردو دکمه آب و نوشابه رو بزنه (بصورت همزمانBig Grin)، در این صورت بهتره که سکه برگردانده بشه به کاربر. (یا مثلا یک روش دیگه اینکه اگه سکه ۵۰ تومانی بود و کاربر هردو دکمه رو فشار داد یک آب بهش بده، و اگه ۱۰۰ تومانی بود یک نوشابه) اما برای راحتی کار روش اول رو بکار بردم.
حالا بر اساس جدول درستی و جاهایی که در خروجی یک شده (برای آب و نوشابه) و جاهایی که ۵۰ یا ۱۰۰تومانی شده(برای خروجی باقیمانده پول) باید تابع بولی اون کشیده بشه و در نهایت براش شکل تابع رسم بشه.
برای مثال خروجی نوشابه زمانی یک میشه که water=0 و soda=1 و money=100 باشه (در اینجا "و" بمعنای and می باشد.
برای خروجی های دیگه هم به همین شکل عمل میشه.
(رسم تابع ساده بوده و برای تمرین به خواننده واگذار میشودBig GrinBig Grin).
موفق باشی.

فایل‌(های) پیوست شده
example.docx
اندازه فایل: ۱۳/۴۸ KB

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۵۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۹۲ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  فروش انواع دستگیره دیجیتال و هوشمند آریالاک arialock ۰ ۸۸۰ ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arialock
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۷۷ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۷۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۸۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۵۳ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close