زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ردیابی توپ فوتبال در زمین بازی

ارسال:

zes zes zes پرسیده:

سلام
دوستان کسی هست در مورد ردیابی توپ فوتبال در زمین بازی اطلاعی داشته باشه؟
یا در مورد تشخیص هویت از طریق دستخط؟
اگر کسی میدونه لطفا کمک کنید
ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

اوه من این ردیابیو موقعی که مکا می خوندم می خواستم بردارم! اصلا طرفش نرین!

۰
ارسال:

Mansoureh پاسخ داده:

RE: ردیابی توپ فوتبال در زمین بازی

(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)zes zes zes نوشته شده توسط:  دوستان کسی هست در مورد ردیابی توپ فوتبال در زمین بازی اطلاعی داشته باشه؟

برای ردیابی توپ فوتبال راه های مختلفی هست... باید توجه داشته باشی عملا رد یابی توپ کار خیلی مشکلیه چون اولا یه جسم خیلی ریزیه، ثانیا سرعت زیادی داره در نتیجه تغییر شکل میده (یعنی همیشه گرد نیست!)، ثالثا مدام گم میشه (مثلا بین پای بازیکن میره که دیده نمیشه!)
یه راه استفاده از مجموعه ی آموزشی است که تمامی اشکال مختلف از توپ رو نگه میداره (توپ در سرعت زیاد، توپ در سایه، توپ با occlusion و ...)،حالا وقتی توپ رو داری ردیابی میکنی توی فریم بعد تمامیه اشیایی که ممکنه شبیه توپ باشن رو به عنوان توپ کاندید در نظر میگیری، بعد یه تراژکتوری از مسیر توپ ها بدست میاری و چون حرکت توپ یه حرکت منظمیه (منظورم اینه که توی هوا به هیچ عنوان امکان نداره چندین حرکت شکسته داشته باشه و یا حرکت افقی مداوم و موارد دیگه) مسیرهای غیر ممکن رو حذف میکنی... در نهایت ممکنه چند تا جواب داشته باشی ولی میتونی با فرضیات دیگه ای جواب اصلی رو پیدا کنی (فرضیاتی مثل اینکه دوربین معمولا به دنبال توپ هست، در نتیجه توپ در هر فریم باید یه جایی طرفای وسط فریم باشه، استفاده از اطلاعات سه بعدی و ...)

(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)zes zes zes نوشته شده توسط:  یا در مورد تشخیص هویت از طریق دستخط؟

کاش در این مورد بیشتر توضیح میدادید... اولا نیاز به ابزار لازم برای این کار دارید... در حالت حرفه ای برای دست خط نیاز به محاسبه ی حرکت افقی و عمودی روی صفحه (محاسبه ی سرعت)، فشار قلم روی صفحه است و حتی با نصب سنسور بر روی پشت قلم زاویه ی گرفتن قلم برای نوشتن را محاسبه می کنند.
حالا برای هر فرد یکسری کلمه ی خاص و یا حروف خاص به عنوان داده ی آموزشی در نظر گرفته می شود، هویت افراد برای این داده های آموزشی کاملا مشخص است... مثلا ویژگی سرعت، فشار و زاویه برای هر فرد ذخیره شده است... داده ی تست کافی است با این ها مقایسه و هویت فرد مشخص بشه...

این یه روش است که بیان شده، در این زمینه ها روش های خیلی زیادی مطرح شده است... کافی است کلمات کلیدی رو سرچ کنید تا مقاله های مربوطه رو پیدا کنید...

موفق باشید.

ارسال:

zes zes zes پاسخ داده:

سلامHeartHeartHeart
یه دنیا ممنون از راهنماییتون
کلی روحیه گرفتمBlush
راستش در مورد دستخط هدف اینه که با دریافت نمونه‌ای از دست‌خط یک فرد ناشناس و با فرض در اختیار داشتن نمونه‌هایی از دست‌خط افراد مختلف، بشه هویت فرد مورد نظر را شناسایی کرد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

ببینین ردیابی از نظر تئوری امکان پذیر هست گرچه کار سختیه. من این کارو میخواستم انجام بدم. مشکل ردیابی در بازی واقعی است. نحوه ی فیلم برداری و اینا خیلی دخیله و کلا این کار کار تجاری هست و نرم افزارش هست.
در مورد دستخط اقلا ابزار مورد نیاز در دسترسه. و کار هم روتین تره.

۰
ارسال:

rascal1364 پاسخ داده:

(۲۸ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)zes zes zes نوشته شده توسط:  سلام
دوستان کسی هست در مورد ردیابی توپ فوتبال در زمین بازی اطلاعی داشته باشه؟
یا در مورد تشخیص هویت از طریق دستخط؟
اگر کسی میدونه لطفا کمک کنید
ممنون

با سلام
من یک برنامه ساده در متلب نوشتم که یک توپ را در فایل چند ثانیه ای ردیابی میکنه البته فقط توپ متحرک هستش. بعد اینکه روشهای ساده هم داره برای این کار وجود داره (مثل تمرین من) فقط اینکه ممکنه به اندازه روش های پیچیده کاربرد و دقت نداشته باشه. اما تا یه حدودی یه دیدی به شما خواهد داد. بعد اینکه همین کد توی یه انیمیشن ساده که یک میمون داخلش حرکت میکنه اون میمون هم ردیابی میکنه و خیلی ساده است و بد نیست.
در مورد دست خط هم عرض کنم که دو گروه اصلی داره، یکی بصورت آنلاین (طوری که دوستمون اشاره کردن تجهیزات خاصی را نیاز داره) و گروه دوم بصورت آفلاین هستش که فقط نسخه های تصویر حاوی متن اسکن شده و مورد استفاده قرار میگیره. یک مقاله خوبی در این زمینه هست که من دیدم مال آقای مقدم هستش (برای متون فارسی) که یکی از دوستان بنده اونو بهبود هم بخشیده (از لحاظ زمان بندی ، چون دقتش را بالای ۹۹ اعلام کردن) و خودش ارسال کرده تا ببینیم که اکسپت میشه یا نه!
در کل در هر دو مسئله ای که فرمودین روند کار اینه که برید مقاله جدیدی را در اون زمینه پیدا کنید و پیاده سازی کنید و یه قسمت اونو بهبود بدین.
من کد متلب و گزارش تمرین توپ که عرض کردم را و مقاله آقای مقدم در زمینه دستخط را اگه لازم داشتین بهم ایمیل بزنید که در جواب براتون ارسال کنم. از همینجا اگه به من ایمیل بزنید من جواب را در اولین زمان ممکن ارسال میکنم.
موفق باشید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۳۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۷۷ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  آیا تصویر بازیافت پایان نامه دانشگاه درست است؟ H-Arshad ۰ ۱۵ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  گرایش طراحی بازی های رایانه ای bahman2000 ۲ ۲,۴۷۰ ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  دیتاست برای بازیابی اطلاعات مانند تصویر و متن در شبکه های اجتماعی minamm ۰ ۱,۸۹۵ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: minamm
  سوالات متداول در مورد کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس و لوازم جانبی ahmin ۰ ۲,۱۷۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ahmin
  موبایلت را زمین بگذار ; جمع بندی می کنیم Happiness.72 ۳ ۱,۸۵۴ ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: justlive93
  بازیابی فایل جایگزین لهمشد ۲ ۷,۵۱۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظریه بازی ها تولد آفتاب ۸ ۴,۸۳۵ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: تولد آفتاب

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close