تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - navid-p - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ ب.ظ

سلام
لطفا دوستان تجربیاتشون رو در مورد مطالعه این درس بیان کنند.
من خودم این درسو با ۱۰ پاس کردم وچیزی ازش یادم نیست و ضمنا انتگرال و مشتق هم سالهاست نخوندم.
میخوام دقیق و کامل بگید که از کجا شروع کنم؟چه پیش نیازهایی برای شروع این درس لازمه؟انتگرال؟مشتق؟و...
و ایا به نظرتون درسو شروع کنم و هر جا نیاز به برگشت به مطالعه مقدمات ریاضی داشت برم یاد بگیرم یا اول مقدماتو یاد بگیرم بعد برم سراغ درس؟
و مهمتر از همه یک یا چند کتاب جامع و روان برای افرادی که مثل من تو این درس ضعیف هستن معرفی کنید.

روش درست درس خوندن از صفر(ریاضی مهندسی) - hardware23 - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸ ب.ظ

واسه ریاضی مهندسی کتاب پارسه خیلی خوبه
من این درس رو دیر شروع کردم به خوندن،زیاد نتونستم تست کار کنم
شما که از الان میخواید شروع کنید(یا از تابستون)وقت دارید که بعد از خوندن هر فصل تست ها رو هم بزنید و حتما این کار رو بکنید

روش درست درس خوندن از صفر(ریاضی مهندسی) - fateme66 - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ

من برای این درس موقعی که تو دانشگاه واحدش رو میگذروندم از کتاب مرجع اروین یه فصلاییش رو خوندم و انصافا خیلی تو درک مطالب کمکم کرد.
برای کنکور، سال اول از کتاب پارسه شروع کردم به خوندن کتاب کاملیه اما نکات زیادی داره که به نظرم خیلی از این نکات رو لازم نیست خوند و اگه پایه ای این درس رو بلد باشین نیازی به این قدر توضیح و نکته نیست.
امسال از کتاب آقای کریمی انتشارات نصیر خوندم که راضی بودم،غیر از فصل مشتق جزیی که وقت نکردم بخونم انصافا بقیه فصلهاش رو خوب گفته.
البته کتاب پارسه تستای تالیفی خیلی خوبی داره.شما میتونید با مقایسه ای رو هر دو کتاب ببینید کدوم براتون مناسب تره.

روش درست درس خوندن از صفر(ریاضی مهندسی) - ali reza - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ

کتاب پوران واسه این درس چطوره؟

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - hamidkhl - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ب.ظ

کتاب مدرسان شریف هم خوبه، من خوندمش مطالبو خوب گفته، تست هاشم خوبه

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Parva - 02 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ)ali reza نوشته شده توسط:  کتاب پوران واسه این درس چطوره؟
اینجا در مورد کتب مربوط به ریاضی مهندسی بحث شده شاید کمکتون کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Shokoufe.S - 04 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ ب.ظ

من قصد داشتم کتاب پارسه معتقدی رو واسه ریاضی مهندسی بخرم ولی امروز یکی از بچه های برق نصیر و بهم پیشنهاد داد و گفت که خیلی بهتر از پارسه اس حالا نمیدونم چکار کنم . به نظرتون کدوم بهتره؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Parva - 05 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ب.ظ

(۰۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  من قصد داشتم کتاب پارسه معتقدی رو واسه ریاضی مهندسی بخرم ولی امروز یکی از بچه های برق نصیر و بهم پیشنهاد داد و گفت که خیلی بهتر از پارسه اس حالا نمیدونم چکار کنم . به نظرتون کدوم بهتره؟
کتاب ریاضی مهندسی موسسه نصیر اگه اشتباه نکنم برای مهندس کریمی هست و کتاب خیلی خوبی هستش،‌آقای kashir
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
جزوه و ویس کلاس‌های ایشون رو گذاشتن.

موفق باشین.

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - esisonic - 12 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ

یه سوأل...
برای این درس حتما ً باید دیفرانسیل بلد بود یا نه؟؟؟
من مشتق و انتگرال رو فولم...ولی دیفرانسیل رو اصلا ً نمیدونم چی هست؟؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Shiny - 12 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  یه سوأل...
برای این درس حتما ً باید دیفرانسیل بلد بود یا نه؟؟؟
من مشتق و انتگرال رو فولم...ولی دیفرانسیل رو اصلا ً نمیدونم چی هست؟؟
اتفاقا اینکه چه پیش نیازهایی برای ریاضی مهندسی لازمه سوال منم بود و دوستان جوابهای خوبی هم بهم دادن

فکر میکنم همون مشتق و انتگرال کفایت میکنه و نیازی به دیفرانسیل خوندن نباشه ، حالا باز اساتید جواب بدن بهتره ، ما که تازه کاریم Big Grin

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Pakzad - 12 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ب.ظ

یک کاربرد دیفرانسیل در ریاضی مهندسی در حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی با استفاده از روش جداسازی متغیرها،بعد از طی مراحلی به معادلات دیفرانسیل معمولی میرسیم که یا از طرفین انتگرال میگریم (ساده ترین حالت) یا به صورت معادله خطی مرتبه دو با ضرایب ثابت .
البته این موضوع در سوالات تشریحی هست .

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - esisonic - 15 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ

یه سوأل ...
پارسه (معتقدی) پایه ای تر گفته یا مدرسان شریف (نامی)؟؟
(من ریاضیم صفره)

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - Sunshine Off - 15 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  یه سوأل ...
پارسه (معتقدی) پایه ای تر گفته یا مدرسان شریف (نامی)؟؟
(من ریاضیم صفره)
مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.

روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - esisonic - 19 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ

(۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.
من امروز رفتم انقلاب و کتاب مدرسان رو یه نگاهی انداختم . جلد قرمز داره و خیلی خلاصه توضیح داده...!!!
مطمئنید مدرسان پایه ای تر هست؟؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ریاضی مهندسی) - fateme66 - 20 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ

(۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(15 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  مدرسان شریف پایه تر هست.اما به نظرمن اگه یک کتاب بخونی بهتره.پارسه فوق العاده هست.اگریکبارمبحثی را خوندی ومتوجه نشدی نگران نباش احتمالا برای باردوم به خیلی نکات پی میبری.
من امروز رفتم انقلاب و کتاب مدرسان رو یه نگاهی انداختم . جلد قرمز داره و خیلی خلاصه توضیح داده...!!!
مطمئنید مدرسان پایه ای تر هست؟؟

من هم کتاب پارسه رو دارم هم مدرسان هم نصیر، تقریبا یه مباحثی رو از هر کدوم خوندم نظرم و میگم امیدوارم به دردتون بخوره
۱/کتاب پارسه:
کامل و جامع اما زیادی نکته داره،مثلا تو مباحث نگاشت تقریبا هر چیزی رو نکته گفته،یکی از خوبیای این کتاب تستای تالیفی خوبی هست که داره اما عیبش اینه که وسط درس و نکته کمتر تست حل کرده تا مبحث جا بیوفته،برای من سال اول که میخوندم کتابش سنگین بود و چون بیشتر زمانم رو خوندن درسش میگرفت و تست ما بین درسش زیاد نبود به حل تست نمیرسیدم و مباحث برام جا نمیوفتاد.
۲/کتاب کریمی:
کتاب کامل و جامع،به نظرم نسبت به پارسه بیان ساده تر داره،از مزیتاش حل تست بعد از هر مبحث اما یکی از معایبش اینه که بعضی از راه حلاش خلاصه ست، و اینکه تستای آخر هر فصلش جواب تشریحی نداره،من به شخصه با این کتاب راحتتر پیش میبرم این درسو.
۳/ کتاب مدرسان:
به نظرم نسبت به این دو کتاب خلاصه تره،من از این کتاب به خاطر حل تستای کنکور سال قبل استفاده میکردم،در کنار کتاب مهندس کریمی،همونطور که گفتم چون این کتاب تستای آخر هر فصلش حل تشریحی نداره،هر جا دچار مشکل میشدم به کتاب مدرسان رجوع میکردم.