تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - sepideh.m - 01 شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ ب.ظ

من ترجمه ی هاشمی طبا رو دارم.تازه میخوام شروع کنم به خوندن، به نظرتون ترجه ی سالخورده رو تهیه کنم و اونو بخونم یا فرقی نمیکنه؟

Re: RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - Amir V - 01 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ

(۰۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ ب.ظ)sepideh.m نوشته شده توسط:  من ترجمه ی هاشمی طبا رو دارم.تازه میخوام شروع کنم به خوندن، به نظرتون ترجه ی سالخورده رو تهیه کنم و اونو بخونم یا فرقی نمیکنه؟

پست بالایی رو ببین

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - pita - 06 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ

پرسمن ویرایش ۵ بخریم یا ۷؟

حل تمرینات کتاب سامرویل ویرایش ۸ رو کسی داره؟ ممنون میشم.

RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - mammad_asir - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ

(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)pita نوشته شده توسط:  پرسمن ویرایش ۵ بخریم یا ۷؟

وقتی ۷ هست واسه چی ۵ میخوای
اگه میخوای پرسمن بخونی از الان خودتو واسه گیج شدن و خوابیدن رو کتاب اماده کن

روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - pita - 09 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ

(۰۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)pita نوشته شده توسط:  پرسمن ویرایش ۵ بخریم یا ۷؟

وقتی ۷ هست واسه چی ۵ میخوای
اگه میخوای پرسمن بخونی از الان خودتو واسه گیج شدن و خوابیدن رو کتاب اماده کن
فصل ۱۱ سامرویلم. ۳۲ فصله. تصمیم گرفتم بعد تموم شدن سامرویل ، پرسمن سالخورده رو بخونم. نمی دونم خوندن دوتا کتاب مرجع برای مهندسی نرم افزار درسته یا نه؟ چون می ترسم نتونم هیچ کدومو دور کنم. تو تاپیکام نوشته بودن که فصلای اول پرسمن گیج کنندس.

RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - jadoogar1111 - 27 آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ

فرار بودن مهندسی نرم افزار باعث میشه که هر چی میخونین مثل این باشهکه اصلا نخوندین و سریع همه چیزو یادتون بره و خوب مطالب رو درک نکنید اما راه حل............
واسه نرم ۱ باید به صورت یه قصه که فصلها به هم ربط دارن داستان را بفهمین و خیلی جاها حفظ کنین
واسه نرم ۲ این درس فقط زمانی میتونه راحت درک بشه که در قالب مثال جلو برین
حفظ کردن نرم ۲ یکم غیرعاقلانه است!!
مثلا وقتی عبارت
"مدلسازی تحلیلی چیست؟
مدلسازی تحلیلی برای نشان دادن نیازمندیهای داده ها ، توابع – کارکرد و رفتارترکیبی از متن واشکال نموداری به گونه ای استفاده میکند که درک آن ساده است و مهمتر آنکه بررسی صحت ، کامل وسازگار بودن آن بسیار ساده وآسان میباشد "

میخونین بگین قراره یه سیستم نرم افزاری ساخته بشه ،این سیستم یه سری داده داره که برای رسیدن به اونها یه سری نیاز باید مرتفع بشه ، سیستم همچنین یه سری توابع و عملیات (کارکرد) و... داره مدل تحلیلی اونها را نشون میده

بخشهای تحلیل ساختیافته از نظر ”تام دماکرو“ :
نتایج تحلیل باید قابل تعمیر ونگهداری باشد .
مشکلات مربوط به اندازه باید با استفاده از شیوه مؤثرومناسب تقسیم بندی ،برطرف شوند.
در صورت امکان وهرکجا میشود باید از علائم گرافیکی استفاده کرد .
جدا کردن مفروضات منطقی ( ضروری ) و فیزیکی ( پیاده سازی ) از یکدیگر

بگین : تام دماکرو یه آدمی بوده که اومده درباره ساختارمند شدن (استاندارد شدن) مدل تحلیلی یه سری پیشنهاد داده ، مثلا گفته
۱-نتایج تحلیل باید قابل تعمیر باشن ، مگه نتیجه را هم تعمیر می کنن این یه غلط تو اسلایداس ،(این غلطها را باید سعی کنین با ۱ دقیقه فکر کردن یا مراجعه به کتاب خلاصه که بچه ها زحمت کشیدن ایجاد کردن حل کنین تا به جای حفظ درک کنین) نهایتا میفهمین که تعمیر نیست و تغییر واژه بهتری پس نتایج را بشه بعدا تغییر داد
کلا راحتتر میشه گفت ، مدل تحلیلی را بشه ویرایش کرد!!!
۲-....
کتاب هم کلی جاها کلمات عجیب غریبی معنی کرد که یکم فکر کنید ببینین منظور چی بوده
اگر خواستین از ابن روش مثال درک استفاده کنین در کنار هر فصل یه note یک صفحه ای دو صفحه ای هم بنویسین ، قبل امتحان اونها را هم بخونین تا یاد آوری بشه
با مهندسی نرم افزار باید دوستانه و خودمونه صحبت کرد نه حفظی و خشک

RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - ITjoon - 22 مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ ب.ظ

منم خیلی خوندم ولی باز میخام از صفر شروع کنم خدایا..................

RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - okok - 05 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ق.ظ

عجب درس سختیه ...
سخت ترین درس بین دروس کنکور فناوری اطلاعات

RE: روش درست درس خواندن از صفر (مهندسی نرم‌افزار) - ziba.O - 05 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ق.ظ

نرم افزار فقط مدرسانه که خوب جلو میبره مباحثو