تالار گفتمان مانشت
بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲
RE: شبیه سازها - robot2050 - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ

(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ق.ظ)sepid نوشته شده توسط:  
(27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳ ق.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۶ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  

سلام .میشه دوستان یه پروژه با نت بینز و گرید سیم به من بدید.به خدا خیلی محتاجم.

چه طور فایل جاوا را در گرید سیم اجراکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک

سلام .سپید جان من هر کاری کردم وبه هر نتیجه ای رسیدم رو سایت میذارم شما هم استفاده کنی؟
فردا قراره برم پیشه کسی بهم عملی یاد بده.مطمئن باش شما رو هم بینصیب نمبذارم.

Nemi donam chera nemishe to manesht farsi benvisam.
bebakhshid
man ba cloudsim bayad kar konam. ehtemalan gridsim ham mesl cloudsim bayad bashe.
bayad to mohit java masalan eclipse ya netbeans gridsim ro be onvan ye file lib add koni.
va yeki az examplehaye khodesh ro ejraa kon ta dastet biad.
doostan agar kasi chise bishtari midone rahnamaei kone chon manam lazem daram.

شبیه سازها - M@A - 13 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ

سلام
منم برای پایان نامه ی کارشناسیم با ان اس کار کردم(NS2) و برای شبیه سازی پروتکلهای مسیریابی شبکه های بیسیم مش استفاده کردم...در واقع با اون پروتکلهاش ک با ادهاک مشترک بود...
در مورد این نرم افزار دوستان دیگه توضیح دادن
من هرکاری کردم نتونستم روی نسخه های مختلف لینوکس نصبش کنم باری همین به کمک نرم افزار Cygwin رو ویندوز نصبش کردم و استفاده کردم اما مث لینوکس کارایی نداشت واسم...
موفق باشید

شبیه سازها - marjan_gh - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ

این خیلی بخش خوبیه
ادامه بدینSmile
کلی چیز یاد گرفتیمBig Grin

نرم افزار glomosim شبیه ساز شبکه - malekinasab - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ

سلام
این بچ فایل رو باید از توی قسمت ویژوال پیدا کنی ورانش کنی وبعد از اون makent رو ران بکنی.....البته برای بهتر نصب شدن به نظرم در محیط ویندوز شما ویژوال ۶ رو نصب کنید راحتر خواهید بود...من اول توی ویندوز نصب کردم وتونستم برنامه هام رو اجرا کنم ولی باور کنید برا شبیه سازی هیچ جایی به لینوکس نمیشه ...چون دستتون بازه برای تحلیل نتایج .....اون خطایی هم که اول گفتین کاملا درسته چون هنوز makent رو اجرا نکردین.......من یه بچ فایل خودم نوشتم میتونه راهنماییتون کنه اگه خواستین بهتون میدم

خطا ماله چیه؟ در شبیه ساز گرید سیم و محیط نت بینز - errore64 - 22 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ ب.ظ

import java. util. *;
import gridsim.*;
class rezvan1
{
public static void main(String[] args)
{
System.out. println( “Initializing the Grid “ + “resource”);
Try
{

Int num_user = 0;
Calendar calendar = Calendar. getlnstance();
boolean trace_flag = true;

String[] exclude_from_file = {“”};

String[] exclude_from_processing = {“”};

String report_name = null;

System.out. println(” Initializing GridSirn package”);

GridSim.init( num_use r, calendar, trace_flag, exclude_from_file, exclude_from_processing, report_name);

catch (Exception e)
{
e. printStackTrace();

System.out. println( “Unwanted error happens”);
}
}

private static GridResource createGridResource()
{
System.out.println(“Starting to create one Grid resource with” +“۶ Machines…”);

MachineList mList = new MachineList();

System.out. println( “Creates a Machine list”);

PEList peList1 = new PEList();

System.out.println(“Creates a PE list for the 1st Machine”);

int Slice = 377;

peList1.add( new PE(0. Slice));

peList1.add( new PE(1, Slice));

peListl.add( new PE(2, Slice));

peListl.add( new PE(3. Slice));

Systern.out.println(’Creates 4 PEs with same MIPS Rating and put” +“them into the PE list”);

mList.add( new Machine(0. peListl));

System.out.println( “Creates the 1st Machine that has 4 PEs and “ +“stores it into the Machine list”);

System.out. println();

System.out.println(“Creates a PE list for the 3rd Machine”);

peList3.add( new PE(0, Slice));

peList3.add( new PE( 1, Slice));

System.out.println(“Creates 2 PEs with same MIPS Rating and put” + “them into the PE list”);

mListadd(. new Machine(2, peList3));

Systern.out.println(”Creates the 3rd Machine that has 2 PEs and “+“stores it into the Machine list”);

Mlist.add(new dir(0.Pelist));

Svstem.out.println(create directorires + “store it into the directory list”);

catch (Exception e) {

e. printStackTrace();
}

System.out.println(“Finally, creates one Grid resource and stores” +“the properties of a Grid resource”);

return gridRes;
}
}

glomosim چیه و چه کاربردی دارد؟ - errore64 - 23 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۵ ب.ظ

برای نصب glomosim باید اونتو رو با چه ورژنی نصب کنم؟ این شبیه ساز برای محیط های وایرد هم کاربرد دارد؟ اصلن چه محیط هایی رو میشه با هاش شبیه سازی کرد؟

مثال هاشو چه طور میتونم گیر بیارم؟

میشه رویه یه کامپیوتر پیاده سازیش کرد یا باید ماشین مجازی نصب کنم؟

شبیه سازها - jeraldin - 23 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ب.ظ

برا سیستم عامل از چه شبیه سازی میتونیم استفاده کنیم؟

شبیه سازها - errore64 - 23 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۹ ب.ظ

(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۵ ب.ظ)errore64 نوشته شده توسط:  برای نصب glomosim باید اونتو رو با چه ورژنی نصب کنم؟ این شبیه ساز برای محیط های وایرد هم کاربرد دارد؟ اصلن چه محیط هایی رو میشه با هاش شبیه سازی کرد؟

سلام دوباره.من این شبیه سازو در محیط ویندوز ایکس پی نصب کردم .اما حالا نمیدونم مثال هاش کدومه هست و در کجاست؟
کی میتونه کمکم کنه؟

RE: glomosim چیه و چه کاربردی دارد؟ - malekinasab - 27 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۰ ب.ظ

(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۵ ب.ظ)errore64 نوشته شده توسط:  برای نصب glomosim باید اونتو رو با چه ورژنی نصب کنم؟ این شبیه ساز برای محیط های وایرد هم کاربرد دارد؟ اصلن چه محیط هایی رو میشه با هاش شبیه سازی کرد؟

با سلام ....روی هر نسخه ای میشه اون رو اجرا کرد ....من رو ی نسخه ۱۰.۴ نصبش کردم ولی فکر نکنم مشکلی برای نسخه های بعدی داشته باشه ...اگه میخاید میتونید روی ماشین مجازی هم نصبش کنید .........شما به هر طریقی که ابونتو رو نصب کرده باشید چه روی هارد....یوبی....فلش....مجازی...روش گلوموسیم نصب میشه برای این که بخاید روش کارکنید ...اول باید نصبشکنید بعد یک دید به دست بیارید اگه فقط میخاید محیط های مختلف شبکه ای رو باهاش اجرا کنید شرایط اون محیط مورد نظر رو در نظر بگیرید وبعدخصوصیاتش رو در فایل config.in تغییر بدیدوبعد از اجرا نتایج رو میتونید از فایل glomo.statبه دست بیارید.......حالا اگه میخاید یه ایده جدید رو بیاده سازی کنید یا این که تصمیم دارید یک بروتکل جدید اضافه کنید که اون باید براش یه برنامه بنویسید وبرنامتون رو به گلوموسیم اضافه کنید که مراحل خاص خودش رو داره که اگر تمایل داشتید میتونیم با یه مثال اینجا براتون توضیح بدیم......برای محیط وایری هم میشه ازش استفاده کرد ....

نقل قول: سلام دوباره.من این شبیه سازو در محیط ویندوز ایکس پی نصب کردم .اما حالا نمیدونم مثال هاش کدومه هست و در کجاست؟
کی میتونه کمکم کنه؟

دوست عزیز نظر من اینه که اگر برای کار تحقیقاتی میخاید وبراتون کار شبیه سازی مهمه ...به نظر من کار با این شبیه ساز وروی محیط لینوکس بهتره ...چون توی محیط لینوکس دستتون بازه برای شبیهسازی وتحلیل نتایج .....نصبش در محیط لینوکس خیلی سادس ........

RE: شبیه سازها - maskhare - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ

(۱۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۲۷ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  خب تا جایی که می دونم ns-2 با c++ هست و بیشتر مخصوص پروتکل‌ها هست ولی ptolemy و visualsense بیشتر actorbased هست و مربوط به شبیه سازی نود‌ها س . مثلا بیشتر در مورد الگوریتم های انرژی در wsn‌ها کاربرد داره . زبانش هم java است. پتولمی مخصوص شبکه های حسگر بیسیم نیست ولی ابزار visualsense در اون مخصوص شبکه های حسگره و ptolemy بیشتر برای شبیه سازی محیط های embedded هست. کار باهاشم خیلی راحت و جذابه . Smile . نصبش هم اصلا مشکل نیست .

میشه توضیح بدین که چطوری توی پتولمی میشه پروتکل تعریف کرد مثلا پروتکل WIFI????

میشه توضیح بدین در پتولمی چطور میشه پروتکل تعریف کرد؟؟؟ مثلا پروتکل zigbee???

RE: شبیه سازها - strongxxx - 01 مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ق.ظ

دوستان گرامی اگر در مورد نرم افزار شبیه ساز Omnet++ و نحوه کارکرد اون اطلاعاتی دارین
این حقیر را راهنمایی بفرمایین.

شبیه سازی Wireless Nanosensor Networks - پروفسور - ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ

موضوع پایان نامه من "بررسی ساختار و شبیه سازی wireless nanosensor networks "
و متاسفانه خودم اطلاعات کمی در این زمینه دارم لطفا اگه کسی قبلا تو زمینه شبکه های نانو سنسور کار کرده
کمک کنه !
و اصلا می خواستم بدونم شبیه سازی واسه این نوع شبکه ها وجود داره؟
لطفا هر چه میدونین بگین...

دانلود ندم افزار booksim - طلا - ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ ب.ظ

سلام
من برای پایانامم نیاز به ترم افزار booksim دارم ولی نتونستم دانلودش کنم
کسی لینک دانلود این نرم افزارو داره
ممنون میشم کمکم کنید

دانلود ندم افزار booksim - انرژی مثبت - ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Smile

دانلود ندم افزار booksim - network115 - 24 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ب.ظ

چی هست این نرم افزار؟؟؟؟؟؟؟