تالار گفتمان مانشت
آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - kerm - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۴۹ ب.ظ

سنگ فرش هر خیابان از طلاست - نویسنده : وو چونگ کیم ( موسس شرکت دوو)

واقعا کتاب خوبیه ارزش خوندن داره.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - mohammad_1366 - 08 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ

کتابی که امروز میخوام معرفی کنم، در حیطه ی مسائل سیاسی امریکا شمالی و جنوبی و کوبا :
کوبا کاسترو انقلاب

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - eris229 - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ب.ظ

آخرین کتابی که در ایام نوروز مطالعه فرمودم
"بار هستی"، نویسنده میلان کوندرا، مترجم پرویز همایون فر.
قسمت هایی از مقدمه:
* برداشت فلسفی و زبان نافذ کتاب، خواننده را با مسایل بنیادی هستی بشر روبرو میکند و به تفکر وادار می کند.
* عنوان کتاب در اصل "سبکی تحمل ناپذیر" بوده که ... اما مترجم بار هستی را انتخاب کرده که ...
* زمینه تاریخی رمان هجوم قوای شوروی به چکسلواکی در سال ۱۹۶۸ است.
------------
نظرات بنده:
* بعضی از مفاهیمی که در موردشون حرف زده واقعا چیزهای بسیار عادی در زندگی همه انسان ها/نوع بشر است. هر روز جلوی چشم همه هستند اما من واقعا هیچ وقت به اونها توجه نکرده بودم چه برسه به اینکه در موردشون فکر کنم!
* اینکه میگه بار هستی- آسمان بار امانت نتوانست کشید/ قرعه فال به نام من دیوانه زدند – همون بار انسان بودن وانسان موندنه اما اینکه چطوری فهمیده سبکی بیش از حد، تحمل ناپذیره نمیدونم!
تجربه بودن در مکانی که هیچ صدایی نیست رو دارید یا نه؟ من ۱ بار در اتاقی قرار گرفتم که دیوارها و در ورودیش چند لایه عایق بندی اساسی شده بود و هیچ صدایی به داخل نفوذ نمیکرد. احساسی که توی گوشم حس میکردم واقعا دردناک بود. گوش من خیلی زود درد گرفت و از اتاق پریدم بیرون. با توجه به این تجربه، عنوان خیلی جذابی برام بود!
* داستانی که بستر مطرح کردن این مفاهیم بود رو دوست نداشتم. زمینه تاریخیش منظورم نیست. خود داستان منظورمه. فکر میکنم اکثر دغدغه های شخصیت های داستان زیاد به زندگی ما ایرانی ها نزدیک نیست. واسه همین من نمیتونستم زیاد با شخصیت ها همراه بشم.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Masoud05 - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ ب.ظ

" شش ماه پایانی - تقویم حوادث ۶ ماه ی پیش از ظهر " انتشارات موعود ترجمه محمود مطهری نیا .

کتاب جالبی در نوع خودش هست و سبک بیان و ترجمه اون ، آنقدر شیرینه که دلتون نمیخواد کتاب رو زمین بزارین . من تو ۲ تا نیم روز خوندمش Smile

در کنارش کتاب Java - How to program 9e - Deitel - Deitel 2012 رو هم میخونم

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fatima1537 - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در کنارش کتاب Java - How to program 9e - Deitel - Deitel 2012 رو هم میخونم
این کتاب دیتل اند دیتل با چندمدل مختلف هست توی بازار.منظورم تعداد صفحات هست.شما همون که خیلی قطوره میخونید؟Smile

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - pos - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ

در مورد جاوا آقای احمد رضا صدیقی سه تا کتاب تالیفی داره فوق العاده است. البته بعید می دانم تا الان مانده باشه. مگر اینکه تجدید چاپ شده باشه

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - blackhalo1989 - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ

کتاب های چند سال پیش جاوا مواردی که در این چند سال به جاوا اضافه شده رو ندارند. بهتره از کتابهای جدید استفاده بشه و دقت بشه اون کتاب برای jdk ورژن چند نوشته شد. در مورد جاوا به روز بودن کتاب مهمه چون در هر نسخه مواردی به جاوا اضافه میشه.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Masoud05 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این کتاب دیتل اند دیتل با چندمدل مختلف هست توی بازار.منظورم تعداد صفحات هست.شما همون که خیلی قطوره میخونید؟Smile

من زبان اصلی میخونم ویراست ۲۰۱۲ ، یه ۱۵۵۰ صفحه ای داره اما باید هوشمندانه خوندش یعنی اینکه کتابهای دیتل همشون بعضی جاهاش رو باید خیلی سریع رد کنید بره . این کتاب برای شروع خوبه و مباحث پیشرفته چندنخی - شبکه و... رو هم داره اما در سطح حرفه ای تحقیقات من میگه که کتاب : Thinking in Java 4th Edition - Bruce Eckel خیلی خوبه .

در جواب دوست عزیزم جناب " blackhalo1989 " باید بگم حق با شماست بعنوان نمونه جمله ای از کتاب دیتل رو میارم :

As of Java SE 7, you can use Strings in a switch statement’s controlling expression and in case labels

یعنی تا قبلش نمیشد در دستور کنترلی switch از رشته استفاده کرد و باید با کارکتر (کلاً چیزهای خوشترتیب مثل int ) کار کرد .

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - yaser_ilam_com - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ

کتاب در دست مطالعه :

C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - blackhalo1989 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ب.ظ

در سطح حرفه ای چند تا کتاب وجود داره. من خودم از کتاب های schildt خوشم میاد. برای جاوا هم کتابش عالیه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی کتابی که حرفی درش نیست، کتاب effective java هست. فقط برای اینکه بفهمید چه کتابیه این جمله رو از خالق جاوا در مورد این کتاب در نظر بگیرید:
“I sure wish I had this book ten years ago. Some might think that I don’t need
any Java books, but I need this one.”
—James Gosling, fellow and vice president, Sun Microsystems, Inc., and
inventor of the Java programming language
این کتاب هم برای وقتای بیکاری خوبه(یکی از نویسنده هاش با کتاب effective java مشترکه):

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اون کتابی هم که گفتید معروفه.
این کتاب هم توصیه میشه:

یه نظرسنجی هم بود راجع به "بهترین کتاب جاوایی که تا کنون خوانده اید" که پاک شده گویا. تو اون نظرسنجی effective java با اختلاف خیلی زیادی اول میشه.

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fatima1537 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر
من اینو دارم.قبلا خوندمش.یکمی ایراد داره.و کتاب dietel&dietelکاملتره(خیلی قطور بود).من مجبور شدم برای قسمت بانک اطلاعاتی سراغ ایبوک هاشمیان هم برم

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - yaser_ilam_com - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر
من اینو دارم.قبلا خوندمش.یکمی ایراد داره.و کتاب dietel&dietelکاملتره(خیلی قطور بود).من مجبور شدم برای قسمت بانک اطلاعاتی سراغ ایبوک هاشمیان هم برم

حق با شماست خیلی قطوره . dietel&dietel بخونم به نظرتون بهتره ? چون فعلا اول کتاب مهرداد توانا هستم . ایبوک هاشمیان رو هم دارم

dietel&dietel چند صفحه داره . مثل کتاب آقای توانا قطور هست یا نه ؟

ممنون از راهنماییتون

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fatima1537 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  dietel&dietel چند صفحه داره . مثل کتاب آقای توانا قطور هست یا نه ؟
کتابی که من یکم مطالعه کردم خیلی کاملتر از کتاب مهرداد تواناست.دو برابر کتاب توانا قطر داره

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Masoud05 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ

البته کتاب های دیتل همشون قطور هستن اما به معنای کامل بودن نیست ( هر چند کتاب های دیتل از لحاظ پوشش دادن مطالب خیلی عالی هستن ) اما بخش مهمی از قطر کتاب درباره توضیحاتی هست که میشه راحت حذفش کرد جالا میخواد کتاب #C باشه یا جاوا . من کتاب #C دیتل رو هم زمان دانشجویی خوندم ، یکم بیانش سنگینه! اما کامله بنظرم .

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - iMohammad - 27 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ ب.ظ

«هرگز رهایم مکن» اثرِ کازوئو ایشی‌گورو.