تالار گفتمان مانشت
دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - نسخه‌ی قابل چاپ

دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - - rasool - - 10 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ

هوالعلیم

[tex]T(n)=T(\frac{n}{2}) T(\frac{n}{4}) T(\frac{n}{8}) n[/tex]

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - Aurora - 11 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ

(۱۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ)yaali نوشته شده توسط:  هوالعلیم

[tex]T(n)=T(\frac{n}{2}) T(\frac{n}{4}) T(\frac{n}{8}) n[/tex]

[tex]n=2^m[/tex]

[tex]t(2^m)=T(\frac{2^m}{2}) T(\frac{2^m}{4}) T(\frac{2^m}{8}) 2^m[/tex]

[tex]t(2^m)=T({2^{m-1}}) T({2^{m-2}}) T({2^{m-3}}) 2^m[/tex]

[tex]t(m)=T({{m-1}}) T({{m-2}}) T({{m-3}}) 2^m[/tex]

ناهمگن

[tex]x^2-x-1=0[/tex]

[tex]x=\frac{-1 \sqrt{5}}{2},x=\frac{-1-\sqrt{5}}{2}[/tex]

[tex]2^m\Rightarrow (m-2)^1[/tex]

پس ۳ تا ریشه متمایز داریم

[tex](\frac{-1 \sqrt{5}}{2})^m (\frac{-1-\sqrt{5}}{2})^m 2^m[/tex]

و با m=logn

[tex](\frac{-1 \sqrt{5}}{2})^{logn} (\frac{-1-\sqrt{5}}{2})^{log n} 2^{logn}[/tex]

جواب آخر بزرگترین عبارت است:

[tex]2^{logn}=n[/tex]

پس جواب از مرتبه n است.

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - Mänu - 22 مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ق.ظ

[tex]t(m)=t(m-1) t(m-2) t(m-3)[/tex]

[tex]x^{3}-x^{2}-x-1=0[/tex]
این معادله مگه اینجوی نیست؟؟
فقط همین جاشو نمیفهمم بقیه شو متوجه شدم،من فک میکنم درجه ۳ هست

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - vojoudi - 22 مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ ب.ظ

سلام
جوابش از بیگ اوی n هم بیشتر میشود.

دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - Aurora - 22 مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ

نه جوابش از مرتبه n میشه. ولی فکر می کنم برای معادله اشتباه کردم و معادله از درجه سه بشه. برای این سوالو از راه درخت جواب بدست میاد. یادم نمیاد چرا این طوری نوشتم.
صفحه ۵۹ حل تمرین clrs جوابو از راه درخت رفته.

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - mohammad.ardeshiri - 29 مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۱ ب.ظ

(۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ق.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  [tex]t(m)=t(m-1) t(m-2) t(m-3)[/tex]

[tex]x^{3}-x^{2}-x-1=0[/tex]
این معادله مگه اینجوی نیست؟؟
فقط همین جاشو نمیفهمم بقیه شو متوجه شدم،من فک میکنم درجه ۳ هست
حل بالا کاملا اشتباهه جوابش میشه همین که گفتی از راه ساندویچی ریشه هاش بدست میاد

(۲۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  نه جوابش از مرتبه n میشه. ولی فکر می کنم برای معادله اشتباه کردم و معادله از درجه سه بشه. برای این سوالو از راه درخت جواب بدست میاد. یادم نمیاد چرا این طوری نوشتم.
صفحه ۵۹ حل تمرین clrs جوابو از راه درخت رفته.
از راه درخت هم احتمالش خیلی ضعیفه جواب درست بدست بیاره یه حد بالا بدست میاره ولی حدش خیلی بالاست فکر کنم D:
چون یه طرف n/2 و یه طرف n/8 هست شاخه بلنده با کوتاه خیلی باید فرق کنه (البته تجربی میگم شایدم بشه)

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - Aurora - 29 مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ

منظور شما را متوجه نشدم ولی توی حل تمرین که چک کردم از راه درخت رفته بود عکس زیر هم حل همون صفحه حل تمرین هست.
[تصویر:  221382_68072260510892723861.png]
این جا هم یه راه حل از stackoverflow که راهش سخت بود .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر بتونید ریشه معادله درجه ۳ رو بدست بیارید که کمتر از ۲ میشه جواب از مرتبه nمیشه.

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - mohammad.ardeshiri - 30 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ

(۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  منظور شما را متوجه نشدم ولی توی حل تمرین که چک کردم از راه درخت رفته بود عکس زیر هم حل همون صفحه حل تمرین هست.
[تصویر:  221382_68072260510892723861.png]
این جا هم یه راه حل از stackoverflow که راهش سخت بود .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر بتونید ریشه معادله درجه ۳ رو بدست بیارید که کمتر از ۲ میشه جواب از مرتبه nمیشه.
به نظر درست میاد ولی یه جاهایش اشتباه میزنه مثلا شاخه بلنده log2n هست نه log4n ولی خوب مشکل نداره تو مرتبه
فک کنم با قضیه akra nbazzi راحت حل شه

RE: دوره موضوعی --> حل روابط بازگشتی --> رابطه ششم - Mänu - 01 آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ق.ظ

(۰۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  من بلد نیستم این روابط رو تایپ کنم Big Grin

پاسخ جدید رو بزنید پایین کادر
نوشتن فرمول در tex هست