تالار گفتمان مانشت
گراف بدون دور - نسخه‌ی قابل چاپ

گراف بدون دور - Xilinx - 05 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ

بچه‌ها کسی میتونه گرافی مثال بزنه که n>=e باشه و حلقه (دور) توش وجود نداشته باشه ؟!

RE: گراف بدون دور - Aurora - 05 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  بچه‌ها کسی میتونه گرافی مثال بزنه که n>=e باشه و حلقه (دور) توش وجود نداشته باشه ؟!

[تصویر:  55948_1_1379097241.png]

RE: گراف بدون دور - Mojtaba - 05 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۹ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  
(05 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  بچه‌ها کسی میتونه گرافی مثال بزنه که n>=e باشه و حلقه (دور) توش وجود نداشته باشه ؟!

[تصویر:  55954_1_1379097241.png]
دوست عزیز اگه منظورتون گراف همبند باشه که این ویژگی‌ها را داشته باشه جواب e=n-1 هست و اگر بیشتر یال داشته باشه حتما دارای دور هست .
و اگر همبند بودن گراف مطرح نباشه میتونه n>e باشه (به هر مقدار )
پس در هر دو حالت شرط مساوی رعایت نمیشه.
دوست عزیز تصویر میانی شما دارای ۴ یال و ۵ گره هست نه ۵ یال.

RE: گراف بدون دور - Aurora - 05 آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۹ ب.ظ)Mojtaba نوشته شده توسط:  دوست عزیز تصویر میانی شما دارای ۴ یال و ۵ گره هست نه ۵ یال.
درست شد.

گراف بدون دور - Xilinx - 05 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۴ ب.ظ

ببخشید منظورم e>=n بود.وگرنه اینو که خودم میدونم Big Grin
من هر چقد تلاش کردم نتونستم گرافی بکشم که e>=n باشه و یه دور در اون نباشه .بخاطر همین تست ۳ فصل ۶ پوران رو اشتباه زدم.

RE: گراف بدون دور - homa - 05 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۸ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۴ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  ببخشید منظورم e>=n بود.وگرنه اینو که خودم میدونم Big Grin
من هر چقد تلاش کردم نتونستم گرافی بکشم که e>=n باشه و یه دور در اون نباشه .بخاطر همین تست ۳ فصل ۶ پوران رو اشتباه زدم.
نمیشه همچنین گرافی رو پیدا کنی
چون میدونیم که اگه e=n-1 باشه گراف بین تمام راس هاش فقط یک مسیر وجود داره پس فقط یک یال بیشتر باعث میشه که ما از دو مسیر به یک نقطه برسیم یعنی دور

ولی اگه نتونستی پیدا کنی خوب باید تست رو درست میزدی نه غلط!!!!!!!!!!!! چون گزینه درست همونه که نتونستی بدست بیاری!!!!Big Grin