تالار گفتمان مانشت
peasبرای محیط تخته نرد؟(تخته نرد چه محیطی است؟) - نسخه‌ی قابل چاپ

peasبرای محیط تخته نرد؟(تخته نرد چه محیطی است؟) - arshad91 - 08 آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۹ ب.ظ

یه سوال داشتم peasبرای محیط تخته نرد؟لطفا کمک کنید

سوال هوش لطفا کمک کنید - mosaferkuchulu - 08 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ

ببخشید من متوجه سوال نمی شم!
در ضمن اینجا جای مناسبی واسه این تاپیک نیست!بهتر در جای مربوط مطرح کنین!

RE: سوال هوش لطفا کمک کنید - fatima1537 - 09 آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۰۵ ق.ظ

سئوالتون رو واضح‌تر بنویسید

به mosaferkuchulu:توی بخش "پرسش و پاسخ درسی" و در تالار "هوش مصنوعی" مطرح شده، بازی تخته نرد هم که جزءمباحث هوش هست،به نظر من مشکلی نداره،البته تصمیم با مدیر بخشه

RE: سوال هوش لطفا کمک کنید - Masoud05 - 09 آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۴۰ ب.ظ

(۰۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۹ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  یه سوال داشتم peasبرای محیط تخته نرد چگونه است؟
ببخشید‌، اول سوالتون رو کمی تغییر دادم .
اما جواب:
محیط قابل دسترسه‌: چون به راحتی میشه توسط سنسور های عامل( شما همون یه چشم معمولی فرضش کن )کل محیط و جای مهره‌ها رو ببینی
اما محیط قطعی نیست . این عدم قطعیت بخاطر تاس هست .
محیط تقسیم پذیر نیست چراکه اعمالی که شما در مراحل قبل انجام دادید روی حرکت جاری شما تاثیر داره.
محیط ایستا می باشد چون تا شما حرکت نکنی طرف مقابل کاری نمیکنه .
گسسته هم هست چون مثلا میگه در حرکت چندم هستم و یا مهره x در محل مشخص وجود داره.
محیط هم چند عامله هست چون عامل که با خودش که بازی نمیکنه Big Grin

سوال هوش لطفا کمک کنید - arshad91 - 16 آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ

peas یعنی معیار کاراییش و محیطش و سنشوراش و عملگرهاش..جواب شما فقط توضیح محیط بود

RE: سوال هوش لطفا کمک کنید - Masoud05 - 16 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ب.ظ

(۱۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  peas یعنی معیار کاراییش و محیطش و سنشوراش و عملگرهاش..جواب شما فقط توضیح محیط بود
خب قسمت نامفهومش همین دیگه ‌، عملگرهاش بستگی به نوع ربات دارن بعنوان مثال یه ربات سخت افزاری نیاز به اثرگزاری(عملگر) مثل دست نیاز داره که مهرهها رو تکون بده.
برای کارایی باید قبل از طراحی عامل مشخص بشه مثلا هر برد فلان امتیاز و یا هر حرکت خوب فلان امتیاز داره
سنسور هم که مشخصه‌، عامل باید یک دوربین داشته باشه که صفحه بازی رو ببینه. یا حتی ممکنه یه وسیله ارتباطی هم با حریف داشته باشه مثل میکروفن .
راجع به محیط هم که با جزئیات زیاد در بالا بهش اشاره کردم.