تالار گفتمان مانشت
خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - نسخه‌ی قابل چاپ

خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - AH64D - 25 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ

درود دوستان

بنده درس امنیت شبکه دارم و این که در بخش الگوریتم رمزنگاری RSA که زیر مجموعه الگوریتم رمزنگاری کلید عموی هستش

سوال این هستش که :

چطوری میتونم مقدار e بدست بیارم ، خوب من یک مثال میزنم

مرحله تولید کلید در این روش به این صورت هستش که :

یک: دو مقدار به صورت Random انتخاب می شود ، مانند : p , q حال این دو حروف دو عدد یا مقدار میگیرند

مانند، مقدار p برابراست با ۱۷ و مقدار q برابراست با ۱۱

مرحله دوم: برای بدست اوردن مقدار n ( نشان دهنده تعداد موجودیت از اعداد صحیح می باشد)

فرمول مرحله دوم به این صورت هستش برای بدست اوردن n :

n= p *q که میشه ۱۱*۱۷ جواب می شود ۱۸۷

مرحله سوم : برای بدست اوردن فی n به این صورت

فی n مساویت با p-1 ضربدر q-1 که جوابش میشه ۱۶۰

مرحله چهارم : برای بدست اوردن مقدار صحیح عدد e هستش اشاره کرده با این که e باید نسبت به ۱۶۰ اول باشد و از فی n کمتر باشد

کتاب که خوندم e=7 قرار داده و مرحله پنجم برای محاسبه مقدار d هستش که فرمولش به این صورت می باشد de mod Fe(n) =1 قرار داده

خلاصه صحبتهام این هستش که چطوری می تونم e و d بدست بیارم [/align]

خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - jazana - 25 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - AH64D - 25 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۸ ق.ظ

سپاس از شما ولی من میخوام خودم یادبگیرم ببینم چطوری حلش کنم.

تو امتحان بیاد که نمیشه از این صفحهات استفاده کرد

خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - jazana - 25 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۵۴ ق.ظ

همونطور که در اون صفحه اولی گفته RSA calculator اش یک ابزار آموزشی هست.

مرحله به مرحله توضیح میده چطور e d رو انتخاب کنی.

خواهش میکنم می تونی کمکم کن، نحوه محاسبه مقدار عدد E مشکل دارم - AH64D - 28 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۱۶ ق.ظ

مرسی دوست گرامی درسته توضیح داده ولی این توضیح به صورت کلی هستش

از دوستانی که این روش بلدند میشه لطف کنند به بنده توضیح بدند.