تالار گفتمان مانشت
مانشت رو نجات بدید لطفا - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
مانشت رو نجات بدید لطفا - Tekk - 30 دى ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ب.ظ

سلام . خیلی صریح برم سر اصل مطلب. مانشت دیگه مانشت قبل نیست و شده یه آرشیو از مطالب گذشته
من چون دوست دارم مانشتو میگم
چون بهترین و پاک ترین انجمن درسیه اینترنتی بوده و هست که تاحالا دیده بودم میگم
یه فکری کنین
نزارین مانشت فقط موقع کارنامه ها و نتایچ یه سری کاربر گذری رو به خودش ببینه
نزارین فقط یه آرشیو تلمبار شده از کاغذ و مصاحبه باشه

یه زمانی قرار بود مانشت گسترده بشه . سیستم کتابخانه چویر . آزمون های آزمایشی و مانشت ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و... ولی همه چیز توقف شد
مانشت دیگه پویایی سابقو نداره
با تجربه هاش جمع شدن تو تاپیکای سرگرمی اکثرا
بی تجربه هاش تو تاپیکای درسی مشاوره درسی میدن
تاپیک گروه درسیش دیگه یه آدم وزن دار نداره و محتوای مفیدش نزدیک به صفره و چیزی رفتن توش یعنی اتلاف وقت
سوالات درسی متر پرسیده میشه چون جز چند نفر مخصوصا تو قسمت گسسته و نظریه پاسخگویی وجود نداره یا اگه کسی هم باشه به صورت ثابت نیست و گذری و توسط خود بچه های کنکوریه
مدیریت مانشت با کمال احترام به مدیراش هیچ ابتکاری نداره و فقط داره تصمیم های برنامه ریزی شده و روتین رو اجرا میکنه
دیگه خبری از چالش های علمی تاپیک های پرسش و پاسخ نیست
دیگه خبر از مقالات مشاوره ای اختصاصی مانشت نیست
دیگه خبری از صمیمیت ها و دوستی های قبلی نیست

من حس می کنم مدیرا بیشتر دارن وضعیت فعلی رو حفظ می کنن ولی حفظ وضعیت فعلی هیچوقت مشکل نبوده ولی تغییره که همیشه با چالش همراهه. تغییراتی برای نوآوری در کاربرد و محتوا که مانشت الان شدیدا بهش احتیاج داره .
به فکر باشین. قبل از اینکه مخاطبا همینجوری به کانال های تلگرام و غیره سرازیر بشن کانال هایی که خیلی هاش بی محتوا هستن. گروه هایی که سراسر وقت تلف کنی هستن و یه چت عمومی تمام عیار. یه مدیر خوب هیچ بازار رقابتی ای رو از دست نمیده و مثلا یه نقد به مانشت همینه که تو هیچ شبکه مجازی دیگه ای وجود خارجی نداره اونم در حالیکه رسمی ترین سایتای کشور هم توش فعالن

به فکر مانشت باشین به فکر ایده های جدید باشین یه روح جدید به مانشت بدین
قبل از اینکه دیر بشه

مانشت رو نجات بدید لطفا - one hacker alone - 30 دى ۱۳۹۴ ۰۶:۲۷ ب.ظ

با مشکلی که در عناوین میبینم زیرساخت بانکش دستکاری شده
یعنی از لحاظ فنی مشکل داره که خب باعث میشه جستجو ها دقیق به نتیجه نرسه در برخی موارد و تو گوگل ضعیف شده
مشکل امنیتی هم داره که قبلا اعلام کردم اهمیت ندادن

عدم جوابدهی مدیران به مطالب و درخواست هایی که بچه ها دارن خیلی تاثیر گذاشته

بیشتر مطالب تو خصوصی برای من میاد یعنی خصوصی من به مراتب فعال تر از انجمن هست

دوستان سوالات رو تو خصوصی ننویسید هیچ عیب و ایرادی نداره که تو عمومی بنویسید شاید سوال یکی دیگه باشه و کس دیگه هم بتونه جواب بده

RE: مانشت رو نجات بدید لطفا - arefeh.hp - 30 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۵۹ ب.ظ

دوستمون راست میگن.
هنوز پارسال که من میخواستم کنکور بدم خیلی تاپیک های درسی خوبی زده میشد. من که واقعا استفاده کردم.
بعد از اون تصمیم گرفتم سال بعد من هم به دوستان کنکوری کمک کنم اما حالا هر دفعه میام مانشت نه سوالی نه بحث علمی.
شخصا فقط تاپیک "هر چه میخواهد دل ..."رو میخونم! یا پیامهای خصوصی.

مانشت رو نجات بدید لطفا - LEA3C - 01 بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۵۳ ب.ظ

من هم با هاتون موافقم
البته نمی خوام بگم صد در صد مانشت غیر مفید شده، اما پست های سالهای قبل رو که می بینم واقعا پر بار بودن

متاسفانه امسال هم قدیمی ها جواب پرسش ها رو کمتر می دن و هم کنکوری های امسال کمتر تو بحث های مفید شرکت میکنن

با این وجود خود من استفاده زیادی از مانشت کردم و تا اونجایی که بتونم سعی می کنم جواب و پست های مفیدی تو مانشت بذارم

مانشت رو نجات بدید لطفا - آیلا - ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۴۰ ب.ظ

کلا دلیل همه ی مشکلات = تلگرام

مانشت رو نجات بدید لطفا - Behzad TP - 01 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷ ب.ظ

زمونه عوض شده. دیگه دوره فُروم و انجمن گذشته. فیس بوک هم دیگه جذابیت سالهای پیشُ نداره چه رسد به مانشت. اصلا وب هم داره تغییر کاربری میده. این موضوع زیر سر اَپ های موبایل هست که پرچمدارش تلگرامه. اینطور نیست؟!

مانشت رو نجات بدید لطفا - آیلا - ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰ ب.ظ

عاقا قدیما که تو این فروم و اون فروم عضو بودیم خیلی بهتر بود، الان تلگرام همه را خراب و سوت و کور کرده، مشکل اینجا هم نیست فقط، همه جا اینجوریه.

مانشت رو نجات بدید لطفا - irpersian20 - 01 بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷ ب.ظ

سلام
در یک انجمن کاربران اون هستند که سطح انجمن رو می برند بالا.
آیا همه در حد توانمون کمک میکنیم به سایت و کاربران؟ ۱۰۰ درصد خیر!
تا وقتی فکر کنیم یک سری افراد باید باشن و اونها انجمن رو تغذیه کنن خوب همین میشه

RE: مانشت رو نجات بدید لطفا - Masoud05 - 01 بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ب.ظ

خدمتتون عرض کنم، وظیفه کاربران هست که سطح علمی رو بالا ببرن.
وظیفه مدیران هم نظارت هست نه پاسخ گویی به سوالات درسی. هر چند که مطلوب این هست که مدیران در بخش علمی هم فعالیت کنند اما وظیفه ای نداشته و همین که به کارهای مدیریتی برسند کافیه.

فرضا شما ارسال های قدیمی منو بخونید. ببینید چندتا پاسخ کامل داشتم. ایده مباحث داغ و قرار دادن نکات بخشش با من بود. همون سال من کلی نکته گذاشتم و سوال حل کردم. اما تمام اینها مربوط به زمانی هست که یک کاربر عادی بودم و از مدیری توقع نداشتم بیاد جواب سوال من یا دیگری رو بده. اون موقع هدف همکاری اعضا با هم برای رسیدن به پاسخ سوالا بود، چیزی که الان اصلا وجود نداره. پس از ماست که بر ماست.

مانشت رو نجات بدید لطفا - irpersian20 - 01 بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ ب.ظ

حرف های آقا مسعود کاملا صحیح هست.
اینکه یک سری افراد به نام مدیر وظیفه پاسخگویی و تغذیه علمی سایت رو برای سایر کاربران دارند،کاملا اشتباه هست
اصلا معنی فروم این نیست
سری به انجمن های خارجی بزنید..
خیلی خیلی کم میبینید مدیری باشه که پاسخ بده. اگر پاسخ میده ، مثل سایر کاربران هست.
همش سایت میبینید که دست کاربران هست مثلا انجمن anandtech.com
مگر فروم ماکروسافت که مدیر داره برای پاسخ گویی علاوه بر کاربران که اون کلا بحث ش فرق داره و بحث تجاری و تعهد پشتیبانی ماکروسافت برای محصولاتش هست

مانشت رو نجات بدید لطفا - آیلا - ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ

سوالی که تو انجمن مطرح بشه، جزوه ای که اینجا گذاشته بشه تا سال ها میمونه و همه میتونن استفاده کنن.
ولی تلگرام مثل بقیه اپلیکیشن ها چندماه دیگه میره کنار و بسته میشه.

به جای این همه حرف یه تاپیک برای مطرح کردن سوال های درسی و گذاشتن جزوه بزنیم بهتر نیست؟

باوشه من خودم میزنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

باشد که رستگار شویم !

مانشت رو نجات بدید لطفا - mohammad.ardeshiri - 02 بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ق.ظ

عزیزم مانشت کمرنگ شده بخاطره اینکه کنکور کمرنگ شده و کاریشم نمیشه کرد مگر اینکه یه نو آوری شه و یه مطلب دیگه علاوه بر موضوع کنکور تو مانشت گنجونده شه
مقطع ارشد دیگه مثله قبل خواهان و رقابتی نیست .چند بار از چندتا از اساتید امیرکبیر شنیدم که فرق بچه های کارشناسیشون با بچه های ارشدشون خیلی زیاده و باره علمی و انگیزه و تلاشه کارشناسی ها خیلی بیشتره
به هر حال الان به دلیل افزایش شبکه های اجتماعی و کمتر شدن علاقه به کنکور و کمتر شدن رقابت و ........ مانشتم هم که پایش کنکوره کمرنگ تر میشه و کاریشم نمیشه کرد
امیدوارم با یه ایده جدید مانشتم مثله قبل شه

RE: مانشت رو نجات بدید لطفا - آیلا - ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۵۸ ق.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  عزیزم مانشت کمرنگ شده بخاطره اینکه کنکور کمرنگ شده و کاریشم نمیشه کرد مگر اینکه یه نو آوری شه و یه مطلب دیگه علاوه بر موضوع کنکور تو مانشت گنجونده شه
مقطع ارشد دیگه مثله قبل خواهان و رقابتی نیست .چند بار از چندتا از اساتید امیرکبیر شنیدم که فرق بچه های کارشناسیشون با بچه های ارشدشون خیلی زیاده و باره علمی و انگیزه و تلاشه کارشناسی ها خیلی بیشتره
به هر حال الان به دلیل افزایش شبکه های اجتماعی و کمتر شدن علاقه به کنکور و کمتر شدن رقابت و ........ مانشتم هم که پایش کنکوره کمرنگ تر میشه و کاریشم نمیشه کرد
امیدوارم با یه ایده جدید مانشتم مثله قبل شه

خدا از دهنت بشنوه رقابت کمتر شده باشه من اول شم.
ولی میبینی بعضی از بچه های اینجا یه جوری دارن درس میخونن انگار نه انگار عاقبت هممون خاکه

RE: مانشت رو نجات بدید لطفا - armageddon - 02 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷ ق.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  خدمتتون عرض کنم، وظیفه کاربران هست که سطح علمی رو بالا ببرن.
وظیفه مدیران هم نظارت هست نه پاسخ گویی به سوالات درسی. هر چند که مطلوب این هست که مدیران در بخش علمی هم فعالیت کنند اما وظیفه ای نداشته و همین که به کارهای مدیریتی برسند کافیه.

فرضا شما ارسال های قدیمی منو بخونید. ببینید چندتا پاسخ کامل داشتم. ایده مباحث داغ و قرار دادن نکات بخشش با من بود. همون سال من کلی نکته گذاشتم و سوال حل کردم. اما تمام اینها مربوط به زمانی هست که یک کاربر عادی بودم و از مدیری توقع نداشتم بیاد جواب سوال من یا دیگری رو بده. اون موقع هدف همکاری اعضا با هم برای رسیدن به پاسخ سوالا بود، چیزی که الان اصلا وجود نداره. پس از ماست که بر ماست.

من هم از کاربران سابق مانشت هستم.
نمیشه برای کاربران شما وظیفه تعریف کنید. وظیفه مدیران و راه اندازان سایت اینه که کاربران زبده و از دانشگاههای خوب را براشون انگیزه ایجاد کنند تا در مانشت باشند و وقتی تعداد این افراد مثل سال ۸۹ و سال ۹۰ بالا باشه خودبخود هر کدام یک راهنمایی بکنن هم سطح مانشت میره بالا. حضور این افراد خودبخود فعالیت بقیه و مراجعه به مانشت را بالا میبره.
سال ۹۰ و ۹۱ گاهی بعضی روزها تعداد صفحات در ارسالهای روز به ۷ تا ۸ صفحه میرسید.
اینکه بگید من مدیرم و جواب سوال درسی نمیدم که حرف نشد. خب شما جواب سوال درسی نمیدین چیکار میکنید که مانشت ارتقاء پیدا کنه . حضور همینجوری شما که جذابیتی برای کاربران نداره که جذب بشن دوست عزیزBlush
کارهای مدیریتی شما چیه ؟ نظم سابق تاپیکها که اثری ازش در تاپیکهای جدید دیده نمیشه.
بهتره از هر موقعیتی برای تعریف از خودمون استفاده نکنیم.Cool
مانشت الآن فقط برای اشتراک مطالب قدیمی استفاده میشه . محتوای بدرد بخوری در مانشت تولید نمیشه. سوالاتی هم که افراد جدید میذارن سوالات جدید ی نیست. مثلا" ده بار میپرن لم تزریق در زبانهای خطی چیه. مثل گذشته سوال چالش برانگیزی طرح نمیشه.
توهین به بقیه نباشه ولی افراد درسخون تو این یکسال اخیر بعد از اعلام نتایج فقط میان اینجا کارنامه ای میذارن و میرن.

واقعیت در مورد سیر قهقهرایی اینجا چیز دیگریست.

واقعیت اینه که ممکنه بنیانگذار مانشت از راه اندازی اولیه مانشت قصد و نیت خاصی داشته ولی بطور حتم و یقین اون قصد و نیت را بهر دلیل الآن نداره. انگیزه ایشان در حال حاضر اینه که بلطف مراجعه کاربران جذب آگهی کند و درآمد داشته باشد. بهمین جهت افراد و رتبه های برتر کنکور مثل گذشته برای مدیریت مانشت جذب نمیشن . باید حق داد که اگر انگیزه کمک بی چشمداشت هست این انگیزه باید از بالا تا پایین باشه. نمیشه که من دانشجوی ارشد شریف بیام اینجا مسئله حل کنم و راهنمایی کنم و بچه ها را جذب کنم و کس دیگری سود مادی اش را ببره.
البته از تخصص مدیران در مدیریت محیط مجازی هم نمیشه غافل شد.
اینجا سابقا" مدیر کل سخت گیر و خشکی داشت که علیرغم این دو ویژگی ، بسیار در کارش حرفه ای بود . نمیشه از تلاشی که برای مانشت کرد صرفنظر کرد. با اینکه من میانه خوبی با ایشان نداشتم ولی الحق و الانصاف میتونم بگم بعد از او ، مانشت در سرازیری سقوط قرار گرفت. واقعا" مدیریت داشت و البته هیچکس کامل و بی عیب نیست.
او با اینهمه تلاشش چه سودی از مانشت گرفت که من بگیرم؟ بعضیا ممکنه بگن سود معنوی و اینا.اون بجای خود . ولی سود معنوی را نمیشه در مغازه دیگران که دنبال سود مادی هستند بردBig GrinTongue
من چند بار از ایشان پرسیدم که اینقدر وقت میذاره فایده ای هم براش داره ؟ چون نیستند من فقط به نیکی ازشون یاد میکنم. هر جا هستند موفق باشند . کاش حداقل قدر او را داشتید.

از طرف دیگر اینکه مانشت کنکوریه حرف درستیه و تلاش افرادی برای تغییر جهت اون بسمتهای تخصصی مهندسی کامپیوتر و آی تی بی نتیجه بوده اینهم بطور حتم و یقین از سمت دهی کلی مانشت توسط بنیانگذار و مدیران ناشی میشه.

من فکر میکنم اگه مراجعه کاربران با این نرخ کاهش فعلی ادامه پیدا کنه مدیر کل در جذب آگهی در یکی دو سال آینده موفق نخواهد شد و فعالیت مانشت تمام میشه. بهتره واقع بین باشیم و در مورد چیزی که متعلق به دیگران هست و قصد شون کسب سوده شعار متعصبانه ندیم و نگیم مانشت فلان میشه و ال میشه و بل میشه. این شعارها فقط برازنده و مفید برای جناب بنیانگذاره Cool

پ.ن: من همیشه از بیرون مانشت را میخونم . چند تا ارسال قبلی ام را هم حذف کردم. بیشتر گوش میدم و میخونم تا حرف بزنم. موفقیت همگان آرزوی من است. Heart

مانشت رو نجات بدید لطفا - one hacker alone - 02 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۴۰ ق.ظ

سلام مجدد
تلگرام رو قبول دارم
و تمام حرفای شما
با این حال مطمئن باشید اگه من نیاز به مطلبی داشته باشم که اون رو تو یه انجمن خارجی یا نرم افزار خاص موبایل یا ... گذاشته باشن حتما دنبالش میرم
پس مشکل اصلی محتوا هست
و متاسفانه یه سری فقط مصرف کننده هستند یعنی ایمان دارن که باید کمک بشه انتظار های بزرگ که
چرا هیچکی جواب نمیده ؟
زکات علمتون کجا رفته؟
انسانیت داشته باشید!!!
اما خودشو گاهی ۵ دقیقه زمان گذاشتن برای جواب دادن به سوال هم وطنشون رو دریغ میکنن

و در کنار همه ی اینها مدیریت ضعیف!!!
یه مدیر خوب میتونه همه ی اینها رو مدیریت کنه. چه با امکانات نرم افزاری چه با تدابیر دیگه

بعنوان مثال ما یه مدت اومدیم به هر هر چی در توان داشتیم گذاشتیم به سوالات بچه ها جواب دادیم
بعد صندوق پیام خصوصیمون محدود میریم بررسی میکنیم میبینیم برای افزایش فضای پیام خصوصی باید پول بدی
خب من اینجا دارم فعالیت میکنم دارم انجمن رو فعال نگه میدارم وقتی جواب کاربری رو میدم اون کاربر بار دیگه سوال داشته باشه اولین زود میاد این انجمن سوالش و مطرح میکنه چون سابقه ی خوبی داشته
اونوقت من باید پول بدم؟؟؟؟؟؟!!!!!
البته در کنار تمام اینها باید بگم مدیر اینجا هر کسی که هست حتما سرش شلوغه که البته اگه من بودم به صورت موقت واگذار میکردم به افراد خوش سابقه و قدیمی اینجا