تالار گفتمان مانشت
مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - نسخه‌ی قابل چاپ

مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - phoenix - 21 شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۱۴ ب.ظ

سلام

اگه این پست رو جای اشتباه زدم عضر خواهم.

من قصد دارم کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) رو بخونم ولی گیچ شدم چون سرفصلهای ساختمان داده رو که سرچ میکنم یه مقداریش داخل کتاب نیست (آرایه‌ها و بردارها و ....) ویه قسمتهایی هن درکتاب هست که توی اون سر فصل‌ها نیست ممنون میشم به من بگید چه قسمتهایی از این کتابو باید خوند ؟

با تشکر

مشکل با کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) - prszarei - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵ ق.ظ

سلام
منم همین مشکل رو دارم لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه
متشکرم

مشکل با کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) - parsaNA - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۱۴ ق.ظ

خوندن کتاب دکتر قدسی هیچ ارجحیتی بر خوندن کتاب CLRS نداره چون کپی همین کتابه . اما یه مزیت داره اونم اینه که ادبیاتش‌، شما رو با ادبیات تست هایی که تو کنکور میاد آشنا می کنه . چه دکتر قدسی طراح باشند چه نباشند‌، چیزی که واضحه اینه که ادبیات تستها و تیپ سوالها مشابه همین کتابه و سابقا مشابه جزوه های کلاسی دکتر قدسی .

در مورد پوشش سرفصل‌ها هم درست می فرمایید این کتاب بیشتر سعی کرده الگوریتم رو پوشش بده تا ساختمان داده رو . دقیقا همون سرفصل‌ها و یه چند تا مبحث مهم دیگه هست که تو این کتاب هیچ خبری ازش نیست . البته دکتر قدسی تو فیس بوک اعلام کردند که دارند ویرایش دوم رو آماده می کنند ،شاید توی ویرایش جدید این مباحث هم اضافه بشه . اما تا بیاد تو بازار شما کنکورتون رو هم گذروندید . Smile

منظورم از آشنایی با ادبیات تست‌ها‌، این بود که حتما تمرین هاش رو بررسی کنید و سعی کنید حل کنید( اگه تصمیم گرفتید بخونید این کتاب رو )‌، که این کار هم زحمت زیادی داره و وقت زیادی هم می گیره‌، چون اکثر تمریناتش‌، سوالات المپیاد و مسابقات ACM هستش‌! حل تمرینش هم موجود نیست . خودم موقعی که می خاستم بخونم هدفم تمرین هاش بود و به همین دلیل که نمی تونستم بفهمم که جوابم درسته یا نه‌، از خوندنش منصرف شدم !!

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) - phoenix - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ

سلام
بخاطر جوابها ممنون

پس با این حساب بریم خودمو انتخاب کنیم فصلها رو ر شروع کنیم به خوندن که دیره.Big Grin

پول توجیبیامونو جم کنیم یه کتاب بخریم Big Grin

مشکل با کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) - prszarei - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ

ممنون از جوابتون
با این حساب مجبور میشم یه کتاب دیگه بخرم
شاید همون clrs یا حل تمرینش رو خریدم
ولی من خیلی کند درس میخونم نمیدونم این کتابا مناسب هست برای من یا نه؟

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم‌ها (دکتر قدسی) - phoenix - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ب.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ)prszarei نوشته شده توسط:  ممنون از جوابتون

من در موزد کتاب دکتر قدسی زیاد شنیده بودم و فک میکنم اون فصلهایی رو که مربوط میشه به ساختمان داده خوب توضیح داده باشه.

بقیه فصل‌ها رو هم یه کاریش میکنیم.Big Grin

این سرفصل‌ها مربوط میشه به کتاب دکتر قدسی اگه میشه بگین کدوماشو نباید بخونیم ؟

۱-معرفی
۲-مبانی استقرا و شمارش
۳-روش تحلیل الگوریتم ها
۴-داده ساختارهای ساده
۵-درهمسازی
۶-مرتب سازی و مرتبه آماری
۷-داده ساختارهای پیشرفته

خودم فک میکنم شماره ۱و۲و۳و۶ و نباید خوند (همش که خذف شد Big Grin)

با تشکر
Phoenix

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - SnowBlind - 11 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ

(۱۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۰۰ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  پست موقت صرفا جهت دیده شدن بحث.

فقط یه نکته اضاف کنم که کتاب جدید دکتر قدسی " ۶۰۰ مسئله از داده ساختار ها و الگوریتم ها" اکثر تمرین های این کتاب رو به صورت تست در آورده و با حل تشریحی که خیلی میتونه مفید باشه.

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - Masoud05 - 12 شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۵۴ ب.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ب.ظ)phoenix نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ)prszarei نوشته شده توسط:  ممنون از جوابتون

من در موزد کتاب دکتر قدسی زیاد شنیده بودم و فک میکنم اون فصلهایی رو که مربوط میشه به ساختمان داده خوب توضیح داده باشه.

۱-معرفی
۲-مبانی استقرا و شمارش
۳-روش تحلیل الگوریتم ها
۴-داده ساختارهای ساده
۵-درهمسازی
۷-داده ساختارهای پیشرفته

با تشکر
Phoenix

۳و ۶ نخونی پس چی میخونی ؟ Big Grin

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - hamedmohsenee - 22 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ ق.ظ

سلام.
بله کتاب دکتر قدسی یه مباحثی کم داره.من خودم قصد دارم فصلهای
معرفی و مبانی استقرا و شمارش
رو حذف کنم و
آرایه ها وگراف
رو از رو کتاب ابراهیمی مقدم بخونم.

RE: مشکل با کتاب داده ساختارها-دکتر قدسی-در مورد پوشش سرفصل‌ها - fatemeh69 - 26 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ ق.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ب.ظ)phoenix نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ)prszarei نوشته شده توسط:  ممنون از جوابتون

۱-معرفی
۲-مبانی استقرا و شمارش
۳-روش تحلیل الگوریتم ها
۴-داده ساختارهای ساده
۵-درهمسازی
۷-داده ساختارهای پیشرفته

با تشکر
Phoenix

مهم ترین مباحث ساختمان داده ۳ و ۶ هستندBig Grin
و تقریبا از بقیه سوال زیادی نمیاد
یه کتاب کنکوربی که تستهاش فقط از کنکورای سال های قبل باشه و تست های هر فصل رو جدا کرده باشه بگیرید و تعداد تست های هر مبحث را با تعداد تست های سایر مباحث بسنجید به همین نتیجه می رسید که ۳و ۶ از همه مهم ترن