تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۶ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اقای بلک تمام حرفها بازی با کلماته!
نمونش حرف شما!
حق به گردن داشتن چه ربطی به تابع بودن داره؟!
تابع بودن، قانونگزار ...
اینا بازی با کلماته. شما دارید کلمات رو با کلماتی که بار دیگری دارن جایگزین می کنید.
هیچ دو کلمه ای که من گفتم معنی یکسان ندارن!
اینکه بدتر شد. یعنی شما کلمات طرف رو با کلماتی که خودتون میخواید جایگزین می کنید.
خیر
هر وقت خواستید نظری بدید حرف طرف مقابلو خوب بخونید!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  خیر
به هر حال در اصل حرف من تفاوتی نمی کنه. من میتونم "ولایت داشتن" رو با کلمات دیگه ای جایگزین کنم که شما بیشتر مخالف باشید یا کمتر مخالف باشید. اما این کلمات اهمیتی ندارن، مهم جان کلامه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - maryam.raz - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۳ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۲ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  ولایت و سرپرستی؟؟؟؟؟؟؟
پس شما جزو اون دسته اید که میگن مرد نژاد برتره؟
پس دیگه بحث فایده نداره سر این موضوع
بنده به تساوی شخصیتی زن و مرد معتقدم، نژاد برترم پشمه :دی
دقت کنید؛ به تساوی شخصیتی معتقدم، نه به تساوی و برابری حقوق زن و مرد! چرا؟ چون وظایف این دو با هم متفاوته و حقوق متفاوتی رو هم میطلبه به نظرم! اما از همه مهمتر اینه که من به "عدالت" معتقدم! اینطوری بعدش به "تناسب حقوق زن و مرد" اعتقاد پیدا میکنی و اونو با ترازوی عدالت و انصاف میسنجی :دی نظرتون چیه؟
خوب یکم خیالم راحت شدSmile فقط تعجب میکنم چرا با حرفهای اون دوستمون اینقدر مخالف بودید!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۸ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  خیر
به هر حال در اصل حرف من تفاوتی نمی کنه. من میتونم "ولایت داشتن" رو با کلمات دیگه ای جایگزین کنم که شما بیشتر مخالف باشید یا کمتر مخالف باشید. اما این کلمات اهمیتی ندارن، مهم جان کلامه.

اگر مهم جان کلامه پس باید جان کلامه حرف منو خوب گرفته باشید. وگرنه مشکل از ظاهر بینی شما نسبت به کلماته.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۹ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۸ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اگر مهم جان کلامه پس باید جان کلامه حرف منو خوب گرفته باشید. وگرنه مشکل از ظاهر بینی شما نسبت به کلماته.
خوبه که زود قضاوت نکنیم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۸ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اگر مهم جان کلامه پس باید جان کلامه حرف منو خوب گرفته باشید. وگرنه مشکل از ظاهر بینی شما نسبت به کلماته.
خوبه که زود قضاوت نکنیم.
بسیار بسیار موافقم، امیدوارم عمل کنیم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۲ ب.ظ

خب اینجا کاملا مشخص شد که نه تنها مشکلات "غیر مالی" ازدواج تعداد قابل توجهی از فراد کم نیست بلکه میتونه قابل توجه تر از مشکلات در ابعاد دیگه باشه! Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۶ ب.ظ

"حق"رو تشریح کنید
پ.ن: ادامه ی بحث رو بعد میخونم، ما برویم به مهمانی افطاری برسیم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۶ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  من با اطمینان میگم اگر بعد ازدواج سر همچین مساله ای بین دو طرف اختلاف پیش بیاد نه جامعه مقصره نه فرهنگ غلط نه ... فقط دو طرف مقصر هستند که قبل ازدواج سر این مسائل توافق نکردند. آقا حق داره که دوست نداشته باشه خانمش کار کنه خانم هم جق داره درخواست ازدواج رو قبول نکنه/
اینجوری که شما میگین پس هر خانمی ازدواج کرد یعنی قید همه حقوقش رو زده و مرد واسش تصمیم میگیره چکار کنه!!
بعله مرد حق داره دوست نداشته باشه خانمش بره سرکار ولی قرار نیست مرد ، زن رو مجبور کنه که نره سر کار.اینجا باید احترام و از خودگذشتکی وسط بیاد و شامل هر دو طرف میشه.
کلا ایرانی ها از جمله خودم یاد نگرفتیم به معنای واقعی صحبت کنیم و مشورت کنیم و احترام بذاریم ،همیشه میخوایم نظرمون رو به دیگری تحمیل کنیم!
راستش من اصلا منظورتون رو متوجه نشدم اگر جایی از حرفی که می زنم اشتباه هست دقیق بفرمایین. شما یک پسر نوعی را در نظر بگیرین که دوست نداره خانمش کار کنه قبل ازدواج این مساله رو مطرح می کنه و خانمش با آزادی کامل را یا قبول یا رد می کنه.
ربط صحبتم به پاسخ شما رو متوجه نشدم. مخصوصا این قسمت :
اینجوری که شما میگین پس هر خانمی ازدواج کرد یعنی قید همه حقوقش رو زده و مرد واسش تصمیم میگیره چکار کنه!!بعله مرد حق داره دوست نداشته باشه خانمش بره سرکار ولی قرار نیست مرد ، زن رو مجبور کنه که نره سر کار.اینجا باید احترام و از خودگذشتکی وسط بیاد و شامل هر دو طرف میشه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ ب.ظ

من دیگه خیلی حرف زدم. ترجیح میدم چیزی نگم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - maryam.raz - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۶ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  اینجوری که شما میگین پس هر خانمی ازدواج کرد یعنی قید همه حقوقش رو زده و مرد واسش تصمیم میگیره چکار کنه!!
بعله مرد حق داره دوست نداشته باشه خانمش بره سرکار ولی قرار نیست مرد ، زن رو مجبور کنه که نره سر کار.اینجا باید احترام و از خودگذشتکی وسط بیاد و شامل هر دو طرف میشه.
کلا ایرانی ها از جمله خودم یاد نگرفتیم به معنای واقعی صحبت کنیم و مشورت کنیم و احترام بذاریم ،همیشه میخوایم نظرمون رو به دیگری تحمیل کنیم!
راستش من اصلا منظورتون رو متوجه نشدم اگر جایی از حرفی که می زنم اشتباه هست دقیق بفرمایین. شما یک پسر نوعی را در نظر بگیرین که دوست نداره خانمش کار کنه قبل ازدواج این مساله رو مطرح می کنه و خانمش با آزادی کامل را یا قبول یا رد می کنه.
اینجوری که شما میگین پس هر خانمی ازدواج کرد یعنی قید همه حقوقش رو زده و مرد واسش تصمیم میگیره چکار کنه!!بعله مرد حق داره دوست نداشته باشه خانمش بره سرکار ولی قرار نیست مرد ، زن رو مجبور کنه که نره سر کار.اینجا باید احترام و از خودگذشتکی وسط بیاد و شامل هر دو طرف میشه.
منظور من قبل از ازدواج نبود اونکه دیگه هر کس شرایطش رو میگه و حالا یا به توافق میرسن یا نمیرسن. صحبت های من مربوط به بعد از ازدواج یا تعهد دادن به هم هست. یکی از اونها بحث کار بود حالا خیلی بحث های دیگه هم ممکنه پیش بیاد که قبل از ازدواج اصلا به ذهنتون نرسیده و مهمتر از اون اینکه به جای صحبت از حق و حقوق، یاد بگیریم مشورت کنیم و به خواسته های هم احترام بذاریم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۶ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۶ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  اینجوری که شما میگین پس هر خانمی ازدواج کرد یعنی قید همه حقوقش رو زده و مرد واسش تصمیم میگیره چکار کنه!!
منظور من قبل از ازدواج نبود اونکه دیگه هر کس شرایطش رو میگه و حالا یا به توافق میرسن یا نمیرسن. صحبت های من مربوط به بعد از ازدواج یا تعهد دادن به هم هست. یکی از اونها بحث کار بود حالا خیلی بحث های دیگه هم ممکنه پیش بیاد که قبل از ازدواج اصلا به ذهنتون نرسیده و مهمتر از اون اینکه به جای صحبت از حق و حقوق، یاد بگیریم مشورت کنیم و به خواسته های هم احترام بذاریم.
خب اون که بله خیلی از چیز ها غیر قابل پیش بینیه اما پست من مشخصا در مورد موضوعات بزرگ و مشخصی مثل کار و تحصیل و .. بوده.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - maryam.raz - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۳ ب.ظ

نیاز و خواسته های ما ممکنه بر اساس شرایط تغییر کنه. کسی که تا قبل از ازدواج مشکلی با تحصیل خانمش نداشته شاید بعد از ازدواج به این نتیجه برسه که دوست نداره خانمش درگیر درس باشه و اینجاست که اگر آقا این باور رو داشته باشه که واسه خانمش حق تصمیم گیری داره مشکلات زیادی ایجاد میشه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۶ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۱ ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  اگر خانمی موقع ازدواج با توجه به شرایط صلاح ندونه کار کنه یا ادامه تحصیل بده ولی بعد از ازدواج باز هم بنا به شرایط خودش بخواد کار کنه چی ؟
شما یعنی هر حرفی که اون روز خواستگاری زده بشه رو کاملا ملاک قرار میدین ؟؟ (حرف مرد یکیه :دی)
ببین دو تا بحث این جا با هم قاطی شده. بحث صلاح دونستن خانم نیست بحث اینه قبل ازدواج آقا نظرشو گفته و خانم پذیرفته. بعد ازدواج هم اگر به هر دلیلی دیدگاه خانم عوض بشه باید این حق رو برای همسرش قائل باشه که تصمیم نهایی رو بگیره...برعکسش هم همینه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - diligent - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۲ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۴ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  ملاک؟!!؟ حرف؟ تمام خواسته های طرفین باید مکتوب و سپس باید مهر و امضا بشه. بعدشم یه نسخه بره سازمان ملل، یکی بره برا رئیس جمهور، دو نسخه هم برای مادر زن و مادر شوهر :دی پای یه عمر زندگی در میونه بالاخره ...
من فکر میکردم اگه این مکتوب کردن رو از طرفم بخوام ممکنه بهش بر بخوره. خوبه پس یادم باشه اینم بهش بگم بعدا Cool