تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - barabox - 04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ ب.ظ

یکی از مزایای اونوریا همینه که از همون بچگی با همدیگن
شب و روزت با طرف مقابلت سپری میشه و مو به مو همه چیشو میبینی
و واسه ازدواج تصمیم گیری راحت تره
اگه مشکلی هم باشه براحتی کنار میان و جدا میشن
ولی خب این فقط یه نکته مثبت ش بود !

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khordad.girl - 06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۵ ب.ظ

(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  چیزی که من فهمیدم اینه:

همه ی مااها..چه دختر چه پسر

توی دوستی یه وجهه داریم..توی دوران آشنایی برای ازدواج یه وجهه...توی عقد یه وجهه.. و وااااااای به وقتی که بریم زیر یک سقف باهم زندگی کنیــــــــــــــم...Big Grin

آقا غیر از اینه؟؟؟ Confused
یاد ۶ وجهی منتظم افتادم Big Grin
نه حالا دیگه انقدرام رنگ وارنگ نیستیم! :دی

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - barabox - 06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ب.ظ

(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  چیزی که من فهمیدم اینه:

همه ی مااها..چه دختر چه پسر

توی دوستی یه وجهه داریم..توی دوران آشنایی برای ازدواج یه وجهه...توی عقد یه وجهه.. و وااااااای به وقتی که بریم زیر یک سقف باهم زندگی کنیــــــــــــــم...Big Grin

آقا غیر از اینه؟؟؟ Confused

تا حدود زیادی حق با شماست
ولی خوب تو تموم اینایی که گفتین شرایط هم متفاوته و تاثیرگذار

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zahra_ce87 - 06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۰ ب.ظ

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  در مورد ملاک های وتو کننده برای من اینا مهمه:
۱/به حلال و حروم اعتقاد داشته باشه و بهش عمل کنه
۲/چشم پاک باشه
۳/حتی قلیون هم نکشه
ملاک هاتون چقد شبیه منهSmile
----------------------------------------------------------------
درمورد اخلاق نمیشه زود به نتیجه رسید بقول یکی از دوستان تا زیر یه سقف نرین متوجه نمیشین.دوره نامزدی هم کوتاهه از جهتی وقتی کنار هم هستن سعی میکنن خوب رفتار کنن تا اوقات خوشی کنار هم داشته باشن سخت میشه به خصوصیات طرف مقابل پی برد.علاوه بر این ها رفتار خانواده ها و انتظاراتشون هم بعد ازدواج بعد عقد منظورمه عوض میشه قبل اون ملاحظه کاری دارن بعدش نه... یه طور دیگه میشن.

برا دوستم خواستگار اومده مادرش میگه اهل هیچی نیست!جلسه بعد پسره میاد به دوستم میگه سیگار میکشه گهگاهی!!! جلسه بعد که اومدن مادره فهمید که پسرش یه دختره گفته سیگار میکشه مادر دختره به روش زد میگه گاهی میکشه الانم به دخترتون قول داده نکشه!!!!میرن تحقیق میگن پسره فلان بوده الان تو ترکه!!!!!!خانواده فوق العاده جنتلمن با شخصیت!دوست منم از ازدواج ترسیده میگه خونه بابام باشم بهتره جام امن تره!
اصلا از روی خانواده ها قضاوت نکنین نسل قدیم شاید میشد از رو خونواده شناخت اما الانیا نه.قدیم بچه ها شخصیت شون تو خونواده شکل میگرفت اما الان بچه ها از بیرون بیشتر تاثیر میگیرن.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۳۹ ب.ظ

(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۰ ب.ظ)zahra_ce87 نوشته شده توسط:  درمورد اخلاق نمیشه زود به نتیجه رسید بقول یکی از دوستان تا زیر یه سقف نرین متوجه نمیشین.دوره نامزدی هم کوتاهه از جهتی وقتی کنار هم هستن سعی میکنن خوب رفتار کنن تا اوقات خوشی کنار هم داشته باشن سخت میشه به خصوصیات طرف مقابل پی برد.علاوه بر این ها رفتار خانواده ها و انتظاراتشون هم بعد ازدواج بعد عقد منظورمه عوض میشه قبل اون ملاحظه کاری دارن بعدش نه... یه طور دیگه میشن.

برا دوستم خواستگار اومده مادرش میگه اهل هیچی نیست!جلسه بعد پسره میاد به دوستم میگه سیگار میکشه گهگاهی!!! جلسه بعد که اومدن مادره فهمید که پسرش یه دختره گفته سیگار میکشه مادر دختره به روش زد میگه گاهی میکشه الانم به دخترتون قول داده نکشه!!!!میرن تحقیق میگن پسره فلان بوده الان تو ترکه!!!!!!خانواده فوق العاده جنتلمن با شخصیت!دوست منم از ازدواج ترسیده میگه خونه بابام باشم بهتره جام امن تره!
اصلا از روی خانواده ها قضاوت نکنین نسل قدیم شاید میشد از رو خونواده شناخت اما الانیا نه.قدیم بچه ها شخصیت شون تو خونواده شکل میگرفت اما الان بچه ها از بیرون بیشتر تاثیر میگیرن.
الان شما دارید میگید هیچ راهی مطمئن نیست دیگه؟؟
جدیدا دارم به این نتیجه میرسم که درسته الان از شرایطم راضی نیستم ولی لااقل شرایطم stable شده، چه کاریه تغییرش بدم، یهو دیدی از چاله افتادم تو چاه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shamim_70 - 06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ ب.ظ

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(04 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  مثلا منظورم کار کردن و ایناس...یا مساله پوشش و تفریح و کمک کردن و....اگه الان بگه من با کار کردن مخالفتی ندارم ولی بعد از ازدواج یه کار مناسب پیدا بشه و شخص بزنه زیر حرفش چی...؟ شاید بگیم شرایط رو تو عقد نامه مینویسیم ولی چه اهمیتی داره نمیشه که بخاطر این مساله درخواست طلاق داد !
دقیقا همینطوره. من بالاتر گفتم که طرف ممکنه بزنه زیر حرفش و اینا. بقیه جوری جواب دادن انگار دارن تو آرمان شهر زندگی می کنن و همه چیز قراره ایده آل باشه، یه جورایی حرفای شعاری غیر عملی گفتن.
من صحبتای قبلی رو کامل نخوندم...ولی نمیدونم من بدبین شدم یا جامعه بد شده،حتی به نظرم اگه دوست هم باشیم با طرف بازم اخلاقش نمیتونه دستمون بیاد... منم به مامانم اینا میگم،میگن تحقیق و اینا رو واسه همین گذاشتن،من میگم که خیلی چیزا تو زندگی مشخص میشه...یه کار میکنن آدم قید ازدواج رو بزنه Sad
دقیقا.
منم همینا رو میگم ب خانوادم مث شما میگن تحقیقو واسه همین گذاشتن بعدم میگن بعد تحقیق و پرس و جو توو ازدواج باید توکل کرد بخدا.
بنظرم بزرگترین و سخت ترین کار همین ازدواج کردنه!! تازه هرچیم سنت بالاتر میره سخت تر میتونی بکسی اطمینان کنی!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 08 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ ق.ظ

عاقا نظرتون چیه تاپیک و ببیندیم بره Big Grin
خلاصه تاپیک
"چوانان دور از ازدواج باشند بهتره
ازدواج هم دور از جوانان باشند بهتره"
والسلامTongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shamim_70 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ب.ظ

سلام
دوستان بنظرتون معیار اختلاف سن مهمتره یا تحصیلات؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ب.ظ

به نظر من خود تحصیلات به تنهایی نمیتونه مهم باشه... ولی بعضی مواقع این تحصیلاته که باعث میشه یک فردی به بلوغ فکری و اخلاقی و اجتماعی برسونه...
واسه همین میزان تحصیلات میتونه از این لحاظ معیار مهمی باشه...هر چند بعضی ها با درس خوندن و یا مدرک گرفتن از اون ور بوم میافتن D:

البته خب سن هم خیلی مهمه...
هر چند فکر میکنم نمیشه به صورت جزعی سنجید... مخصوصا پسرها که اگه ازشون بپرسی معیار انتخاب همسرت چیه شاید نتونه بگه.. چرا که مردا به صورت آماری و کلی ارزیابی انجام میدن

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۱۴ ب.ظ

یه مشکلی که هست که کاربر x86 قبلا گفتن اینه که چون من اواخر دهه شصت دنیا اومدم، طرف با اختلاف سنی در حد ۴ سال میفته تو دهه هفتاد و باعث میشه سطح تفاهم بیاد پایین. چیزی که خودم هم تو عمل دیدم این بوده که دخترایی که در حد ۴ سال کوچیکتر بودن رفتار های بچه گانه داشتن.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Bahar_HS - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۹ ب.ظ

ترکیبی از از هر دو پارامتر "سن" و "تحصیلات" مهمه؛
همون طور که دوستان گفتند سن و تحصیلات روی جهت گیری فکری و نوع نگاه افراد به خودشون،دنیا و اطرافیانشون تاثیر می ذاره و در هر کس این تاثیر متفاوته،..
یکی تحصیلات دانشگاهی تاثیر مثبتی روش گذاشته و می تونه عاقلانه تر و منطقی تر باشه... یکی برعکس فکر می کنه حالا که مدرکی داره از آسمون افتاده پایین!
بعضی ها با بالاتر رفتن سنشون پخته تر و فهیم تر می شن،...بعضی ها همون آدمی که بودن باقی می مونن،حالا خوب یا بد...
بعضی ها هم هستند که حالا به دلایل مختلف،از همون ابتدای جوانی یا حتی نوجوانی آدم های شایسته و بزرگواری هستند،تعدادشون کمه ولی هست....

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khayyam - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۳۳ ب.ظ

آقا اصلا فکر ازدواج به سرتون نزنه یه وقت بی چاره میشین درسته پیامبر هم گفته ازدواج کنید ولی اون موقع جریانش فرق می کرد الان نه کار هست و نه پول !!!!!!!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - barabox - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۹ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۳۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آقا اصلا فکر ازدواج به سرتون نزنه یه وقت بی چاره میشین درسته پیامبر هم گفته ازدواج کنید ولی اون موقع جریانش فرق می کرد الان نه کار هست و نه پول !!!!!!!

اینو دیدم یاد آجیم افتادم
اونم یگی از حدیث های پیامبر رو واسم فرستاده بود
صحبت ازدواج بود
منم گفتم زمان پیامبر از این خبرا نبود
با این وضع داغون Confused

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khordad.girl - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان بنظرتون معیار اختلاف سن مهمتره یا تحصیلات؟
بنظرم بستگی داره .... از نظر من اگه طرف همه چیزش کامل باشه و خوب و معیار نحصیلات رو داشته باشه با ۹-۱۰ سال اختلاف سنی خیلی بد نیس ولی برعکس همسنای خودت باشه و کار آزاد و مثلا شما ارشد و دکترا ایشون دیپلم...من نمیگم مهمه ولی ممکنه به مشکل بخورن...ممکنه ها

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - mcse2010 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ب.ظ

به نظر من اختلاف تحصیلی مهمتره تا اختلاف سنی!!!!!
یکی از دوستام میگفت زن برای اشپزی هم سر مرد منت میذاره چه برسه سرکار بره و پولی در بیاره!!!!!
در کل هر چه میکشیم از این دخترها میکشیم(البته با عرض پوزش از دخترهای مانشتی)