تالار گفتمان مانشت
معماری یا مدیریت ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

معماری یا مدیریت ؟ - neginn - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۷ ق.ظ

Confused لطفا کمکم کنید. بنظر شما کار اشتباهیه که بخوام هم مدیربت و هم معماری رو بخونم ؟ من گرایش شبکه دوس دارم و معماری رو هم ۷۰% اش رو فعلا از پوران خوندم. ولی چون این گرایش ظرفیتش کمه و معماری سختتر از مدیریته میترسم ریسک کنم Sad به نظرم میشه مدیریت رو خوب زد ولی چون معماری رو هم دارم تموم می کنم دیگه نمی خوام بزارم کنار. میخوام هردورو بخونم. کمککککککککککککک!!!

معماری یا مدیریت ؟ - mohammad.ardeshiri - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ق.ظ

شما خودت سوال کردی خودت جواب سوالت رو دادی Big Grin
به نظره من شما تو خونه وقت داری هردوش رو بخونی ولی تو کنکور فقط وقت میکنی یکیشو بزنی
و بازم بستگی داره به اون ۷۰% خوندنت که چطوری خوندی میتونی تست بزنی یا نه

RE: معماری یا مدیریت ؟ - neginn - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  شما خودت سوال کردی خودت جواب سوالت رو دادی Big Grin
به نظره من شما تو خونه وقت داری هردوش رو بخونی ولی تو کنکور فقط وقت میکنی یکیشو بزنی
و بازم بستگی داره به اون ۷۰% خوندنت که چطوری خوندی میتونی تست بزنی یا نه
جواب ندادم Big Grin میخواسم ببینم این تصمیمم اشتباهه یا نه؟!!
مگه سر جلسه برا دوتاشونم تایم جدا نداریم؟

معماری یا مدیریت ؟ - happy07 - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ

نه نگین جان به نظر بنده که تصمیم اشتباهی نیست، شما از الان کاملا فرصت داری که هر دو درس رو خوب بخونی و سر جلسه هم وقت داری که به هر دو درس جواب بدی.
اتفاقا به نظر بنده که خوندن هر دو، کاملا تصمیم درستی هست، چون وقتی که ایشالا رتبه‌تون توی هر دو گرایش خوب بشه( Wink ) شما دستت برای انتخاب هم رشته هم دانشگاه بازتره. ممکنه یه دانشگاه خاص رو بخوای ولی از یک گرایش فقط بگیره، یا اینکه سال آینده وقت انتخاب رشته شما یه گرایشی رو بیشتر ترجیح بدی، اینجوری شما چیزی رو از دست ندادی و شرایط محدودیتی براتون ایجاد نمی کنه Smile

RE: معماری یا مدیریت ؟ - neginn - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  نه نگین جان به نظر بنده که تصمیم اشتباهی نیست، شما از الان کاملا فرصت داری که هر دو درس رو خوب بخونی و سر جلسه هم وقت داری که به هر دو درس جواب بدی.
اتفاقا به نظر بنده که خوندن هر دو، کاملا تصمیم درستی هست، چون وقتی که ایشالا رتبه‌تون توی هر دو گرایش خوب بشه( Wink ) شما دستت برای انتخاب هم رشته هم دانشگاه بازتره. ممکنه یه دانشگاه خاص رو بخوای ولی از یک گرایش فقط بگیره، یا اینکه سال آینده وقت انتخاب رشته شما یه گرایشی رو بیشتر ترجیح بدی، اینجوری شما چیزی رو از دست ندادی و شرایط محدودیتی براتون ایجاد نمی کنه Smile
خیلی ممنونم Happy Smile پس اگه سر جلسه تایمشون جداس حتما می خوام بخونم تا بعدا اگه مثلا معماری نتونم خوب بزنم پشیمون نشم. من برا مدیریت کتاب رابینز رو دارم ولی میگن پارسه رو فقط بخونی کافیه. درس میگن عایا ؟؟؟؟ Undecided

RE: معماری یا مدیریت ؟ - mohammad.ardeshiri - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ب.ظ

اگه قضیه روحیه دادن و این حرفاس Big Grin پس شما ریاضی مهندسیم بخون آمارم بخون امیدوارم قبول شین این دوتا درس تو مدت ارشد خوندنتون خیلی بدردتون میخورهBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
قضیه روحیه دادن نیست که واقع بینانش اینه که معماری کلا یه درس وقت گیره ومعمولا حل تستاش خیلی بیشتر از تستای دیگه طول میکشه نظره من وتجربم اینه که سر جلسه به هیچ عنوان برای جفتش وقت نیست
به هر حال خود دانی

معماری یا مدیریت ؟ - iammiti - 25 شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ

بعید میدونم بشه سر جلسه هر دوتارو زد... زیاد بیشتر رتبه شما از دروس ضریب ۲ و ۴ تاثیر میگیره :-دی معماری و مدیریت تقریبا الکیه :دی

معماری یا مدیریت ؟ - happy07 - 26 شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۲۶ ب.ظ

نه من اصلا قصدم دادن روحیه و امید بیجا نبود،کاملا حرفی رو که بهش معتقد بودم رو زدم. ببینید افراد شرایطشون با هم فرق میکن، شما اگه درس معماری رو با بنده پاس می کردین و دو میان ترم میدادید و حدود پنج پروژه (تا جایی که یادم میاد) خودتون پردازنده های سینگل سایکل، مالتی سایکل و پایپلاین رو با وری لاگ و اسمبلی پیاده سازی می کردین، اسلایدهای زبان اصلی کتاب پترسون منبع درستون می بود و علاوه برهمه ی اینها کلی هم تمرین به جناب حل تمرین تحویل میدادید و کلی کار دیگه که ممکنه باور نکنید و ازش میگذرم Big Grinدیگه الان چشم بسته دیتا پس سینگل و مالتی و پایپلاین میکشید با روال رفع هازاد و وقفه ها و .... و دیگه الان ترستون از معماری میریخت و به نظرتون کار عجیبی نمی بود جواب دادن هر دو درس.
ولی خب شرایط رو نباید مقایسه کرد، هر کس خودش باید تصمیم بگیرد میتونه یا نه و صحبت بنده این بود که کار نشد نداره و امکانش هست نه اینکه امید الکی به کسی بدمBig Grin
در ضمن درسته که ضریب مدیریت و معماری یک هست ولی اتفاقا تو رتبه خیلی هم تاثیر داره،کارنامه ها خیلی خوب این موضوع رو نشون میدهSmile

الآن قصدم این نبود که بگم من خیلی معماری بلدم و چون سطح بقیه پایینه به نظرشون عجیب اومده.اصلا و به هیچ وجه خدایی نکرده همچنین قصدی نداشتم و اصلا تر و به هیچ وجه تر ادعایی نسبت به شخص خودم و سواد معماری ام ندارم و به همه دوستان احترام میذارم Smile دوستان نزدیک که بنده رو میشناسم میفهمن که الان تعارف نکردم؛ ) و مطمئن ام که دوستان هم نظر که دادند از یه جوانب دیگه که ممکنه بنده بهشون واقف نباشم نظرشون رو اعلام کرده باشند.

معماری یا مدیریت ؟ - iammiti - 26 شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ب.ظ

(۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۲۶ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  الآن قصدم این نبود که بگم من خیلی معماری بلدم و چون سطح بقیه پایینه به نظرشون عجیب اومده.اصلا و به هیچ وجه خدایی نکرده همچنین قصدی نداشتم و اصلا تر و به هیچ وجه تر ادعایی سبت به شخص خودم و سواد معماری ام ندارم و به همه دوستان احترام میذارم Smile دوستان نزدیک که بنده رو میشناسم میفهمن که الان تعارف نکردم؛ ) و مطمئن ام که دوستان هم نظر که دادند از یه جوانب دیگه که ممکنه بنده بهشون واقف نباشم نظرشون رو اعلام کرده باشند.
فردوسی همینه Smile)
مشکل اصلی وقته وگرنه سوالای معماری کنکور ایتی سال قبل خیلی ساده و اسون بود اگه دیده باشید میفهمید..
ادمی که دوتا درس خونده میاد هر دوتارو بزنه.. به قول قدیمیا از این رونده از اون مونده میشه (همین بود فک کنم )

RE: معماری یا مدیریت ؟ - happy07 - 26 شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۵۷ ب.ظ

خواهش می‌کنم نگین جان Smile راستش درباره کتاب بنده نظر خیلی کارشناسانه‌ای ندارم، توی مصاحبه‌ی بچه‌ها دیدم که گفتند همون کتاب آقای رابینز بهترین انتخابه چون دقیقا منبع سوالاته.
(۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ق.ظ)neginn نوشته شده توسط:  خیلی ممنونم Happy Smile پس اگه سر جلسه تایمشون جداس حتما می خوام بخونم تا بعدا اگه مثلا معماری نتونم خوب بزنم پشیمون نشم. من برا مدیریت کتاب رابینز رو دارم ولی میگن پارسه رو فقط بخونی کافیه. درس میگن عایا ؟؟؟؟ Undecided

RE: معماری یا مدیریت ؟ - jahani - 29 شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  نه نگین جان به نظر بنده که تصمیم اشتباهی نیست، شما از الان کاملا فرصت داری که هر دو درس رو خوب بخونی و سر جلسه هم وقت داری که به هر دو درس جواب بدی.
یه بار اگه کارنامه های رتبه برترهای ایتی رو ببینی میبینی که اکثرشان یا مدیریت رو زدند یا معماری رو... کمتر پیدا کنی کسی رو که برای هر دو وقت گذاشته باشه. به خصوص الان که تعداد سوالاتشون زیاد شده و وقت تغییری نکرده... حقیقت اینه که بر روی کاغد ایده ی خوبیه خوندن هر دو و ریسک کمتریه ولی چیزی که در عمل اتفاق میفته اینه که امکان این کار خیلی بعیده و اصولا سر جلسه به ندرت وقت داشته باشی هر دو رو جواب بدی.