تالار گفتمان مانشت
چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱
RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - masoud67 - 14 تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ق.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  حالا تا بیاد من جاش جواب بدم :دی
ساختمان داده هر چقدر هم بلد باشی باز احتمالش هست نتونی جواب بدی
مثلا من یه سال فقط مرورش کردم همه رو جواب دادم امسال سی ال ار اس رو کامل خوندم فقط یکی
clrs برای طراحی الگوریتم خیلی خوب جواب میده
همه ی فصل ها رو لازم نیست بخونید بعضی از الگوریتم ها رو فقط پیچیدگی شون رو بدونید بس هست(مثلا kmp) فصل الگوریتم های تصادفی رو نیمه ی اولش کافیه(و خیلی مهم) آخراش اصلا اثبات هاش مهم نیست کلا جلد اول باید خونده بشه جلد دوم هم بعضی قسمت هاش
۶۰۰ مسئله هم کتاب خیلی خوبیه ولی بدون سی ال ار اس یا یک کتاب مفهومی دیگه حکم حفظ کردن رو داره و بی ارزش
اگر فقط ساختمان داده می خوای بخونی کتاب قدسی منبع خوبیه

دمت گرم که راهنمایی کردی.
دوستان مانشتی توجه کنند که داش افشین ما (izadan11) یکی از بزرگترین الگوریتم دانهای مانشت هستند که واقعا عجیب ترین سوالات الگورتیم را خیلی خوب جواب میدادند. از علم الگوریتمی ایشون کمال استفاده رو ببرید.

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - Mahsash - 15 تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۸ ب.ظ

میشه یکی به من بگه گسسته رو چه‌جوری باید خوند؟‌
من دوست ندارم گریمالدی رو بخونم. اصلا نمی‌تونم واقعا!‌اینقدر که ازش بدم میاد!
اگر بخوام از یک کتاب غیر منبع بخونم چی رو بخونم؟
دوستم که رتبه ۳۵ هوش شد امسال از مدرسان شریف خیلی راضی بود و کتابش رو بهم داد ولی من اصلا دوستش ندارم و باهاش کنار نمیام! به نظرم خیلی حفظی و نکته‌وار گفته همه چیز رو...
می‌شه بگین چی بخونم؟

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - fzpakzad - 15 تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ

من دارم پوران میخونم راضیم

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - izadan11 - 19 تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ ب.ظ

(۱۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  دمت گرم که راهنمایی کردی.
دوستان مانشتی توجه کنند که داش افشین ما (izadan11) یکی از بزرگترین الگوریتم دانهای مانشت هستند که واقعا عجیب ترین سوالات الگورتیم را خیلی خوب جواب میدادند. از علم الگوریتمی ایشون کمال استفاده رو ببرید.

چاکریم البته به شما نمی رسیم

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - mzha - 22 تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ

جناب izadan11میشه لطفا فصل های مهم clrsروبگید؟البته تایپیک هایی هم هستن که در این باره صحبت شده یکی اینکه قدیمی اند ودیگه اینکه همشو که کنار هم میزاری میشه همش!!

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - ا یرا ن - ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۴ ب.ظ

۲۸۴۵۹۸' dateline='1404638900']
دوستم که رتبه ۳۵ هوش شد امسال از مدرسان شریف خیلی راضی بود و کتابش رو بهم داد ولی من اصلا دوستش ندارم و باهاش کنار نمیام! به نظرم خیلی حفظی و نکته‌وار گفته همه چیز رو...
می‌شه بگین چی بخونم؟
[/quote]

به نظرم همون مدرسان بخون خودتو به شک ننداز رتبه دوستتم که قابل قبوله پس میتونیم نتیجه بگیریم که کتاب خوبیه البته اگه میگم مدرسان رو حسابه اینه که خودم از نمایشگاه خریدم نمیدونستم چه جور کتابیه اونجام تو غرفه شلوغ بود از اونایی که سوال میکردم تعریفشو میکردم حالا ایشاالله که مثله تعریفاش خوب باشه وگرنه اصلا شرایط مالیم الان خوب نیست بخوام هی کتاب عوض کنم و هزینه کتاب بدم

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - reZa_N - 23 تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۴۸ ب.ظ

جا ی اینکه دنبال کلاس کنکور خوب بگردید یا چندین کتاب بخوانید یا کتاب بعضیا رو چندین بار بخوانید این مطالب رو خوب بخونید

قانون اول نیوتون:اگر شما مثل دیگران زندگی میکنید رتبه ای مثل دیگران بدست خواهید اورد برای بدست اوردن رتبه های خارق العاده باید خارق العاده و متفاوت زندگی کنید

۲)گذشته ی تحصیلی خود را فراموش کنید به فکر اینده ی تحصیلی خود نیز نباشید که اینده چه خواهد شدفقط به امروز خود و این هفته ی خود فکر کنیداصلا به این فکر نکنید که کی این فصل کتاب را تموم میکنیدبدون اینکه شما به دنبال نمر ه های بالا باشید نمره های بالا به سراغ شما میاید.مثلا اگر در کوه نوردی همش به این فکر کنید که کی میرسید به قله نه تنها هیچ وقت به قله نمی رسید بلکه هیچ لذتی از کوه نوردی نخواهید برد از مسیر لذت ببرید

۳)این یکی خیلی مهمه :اگر وقت زیادی برای مطالعه دارید بدون کا هش کیفیت همون مقدار مطالعه را در مدت کمتری به اتمام برسانید این امر باعث میشودهوش و خلاقیت شما افزایش پیدا کند(این مورد از نظر علمی اثبات شده)

تمام این مطالب را خود م امتحان کرده ام(البته افرادزیاد دیگری هم امتحان کرده اند) و کاملا جواب داده تمام این ها را مو به مو و با تمام وجود انجام دهیدو بعد از مدتی از نتایج ان شگفت زده خواهید شد.

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - mzha - 23 تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۲ ب.ظ

(۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۴ ب.ظ)ا یرا ن نوشته شده توسط:  ۲۸۴۵۹۸' dateline='1404638900']
می‌شه بگین چی بخونم؟

به نظرم همون مدرسان بخون خودتو به شک ننداز رتبه دوستتم که قابل قبوله پس میتونیم نتیجه بگیریم که کتاب خوبیه البته اگه میگم مدرسان رو حسابه اینه که خودم از نمایشگاه خریدم نمیدونستم چه جور کتابیه اونجام تو غرفه شلوغ بود از اونایی که سوال میکردم تعریفشو میکردم حالا ایشاالله که مثله تعریفاش خوب باشه وگرنه اصلا شرایط مالیم الان خوب نیست بخوام هی کتاب عوض کنم و هزینه کتاب بدم
[/quote]

به نظر من از بین کتابای مرجع تنها کتابی که خوندنش خیلی اسونه وسریع پیش میره گریمالدی هست پس از حجم زیادش نترسید

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - izadan11 - 24 تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۹ ق.ظ

(۲۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ)mzha نوشته شده توسط:  جناب izadan11میشه لطفا فصل های مهم clrsروبگید؟البته تایپیک هایی هم هستن که در این باره صحبت شده یکی اینکه قدیمی اند ودیگه اینکه همشو که کنار هم میزاری میشه همش!!

جلد اول کامل تقریبا
جلد دو هم قسمت np و قسمت گراف ها (به جز ۲ بخش آخر فکر کنم) +هیب فیبوناتچی

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - A V A - 24 تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ب.ظ

چرا کتاب من یه جلدیه؟:دی

چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - s.h5102 - 29 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ق.ظ

با تشکر فراوان از مطالب و راهنمایی های خوبتون فقط هنوز یه سوال دارم:
اگه برای درسی بخواهیم چند تا کتاب بخونیم باید تو تابستون همه کتابا رو تموم کنیم؟ مثلا اگه برا ساختمان بخواهم هم CLRS رو بخونم و هم پوران باید هم زمان بخونم؟ باید تو تابستون جفتش رو تموم کنم و پاییز فقط دوره کنم؟؟؟؟

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - masoud67 - 29 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ق.ظ)s.h5102 نوشته شده توسط:  با تشکر فراوان از مطالب و راهنمایی های خوبتون فقط هنوز یه سوال دارم:
اگه برای درسی بخواهیم چند تا کتاب بخونیم باید تو تابستون همه کتابا رو تموم کنیم؟ مثلا اگه برا ساختمان بخواهم هم CLRS رو بخونم و هم پوران باید هم زمان بخونم؟ باید تو تابستون جفتش رو تموم کنم و پاییز فقط دوره کنم؟؟؟؟
اگر وقت دارید که خیلی خوب میشه تو تابستون تمومش کنید. این نکته را در نظر بگیرید که مثلا زمانی که شما یک فصل CLRS را بخونید و بعد بخواهید همون فصل را از پوران بخونید علنا پوران را در زمان کمتری میخونید و میشه گفت دارید یک و نیم کتاب را میخونید نه دو تا. و حتی بالعکس مثلا اول پوران و بعد clrs .
خوندن تمام کتابها در تابستون (حالا مطالب را چه کامل بفهمید و یا کامل نفهمید) این خوبی را داره که شما استرس کمتری را در پاییز خواهید داشت و به خودتون امیدوار خواهید بود که حداقل یکبار مطالب را خوندم. من به شخصه بابت ۳۰ درصد آخر کتابهایی که در تابستون نخوندم خیلی استرس پیدا کردم چون از طرفی میخواستم خودمو برای ۲۵ اول آماده کنم و از طرفی میخواستم ۳۰ درصد آخر را تموم کنم. به همین خاطره که تاکید دارم یک دور خوندن را در تابستون داشته باشید. از لحاظ روحی روانی کمک زیادی بهتون میکنه.

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - Masoud05 - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ق.ظ)s.h5102 نوشته شده توسط:  با تشکر فراوان از مطالب و راهنمایی های خوبتون فقط هنوز یه سوال دارم:
اگر وقت دارید که خیلی خوب میشه تو تابستون تمومش کنید. این نکته را در نظر بگیرید که مثلا زمانی که شما یک فصل CLRS را بخونید و بعد بخواهید همون فصل را از پوران بخونید علنا پوران را در زمان کمتری میخونید و میشه گفت دارید یک و نیم کتاب را میخونید نه دو تا. و حتی بالعکس مثلا اول پوران و بعد clrs .
خوندن تمام کتابها در تابستون (حالا مطالب را چه کامل بفهمید و یا کامل نفهمید) این خوبی را داره که شما استرس کمتری را در پاییز خواهید داشت و به خودتون امیدوار خواهید بود که حداقل یکبار مطالب را خوندم. من به شخصه بابت ۳۰ درصد آخر کتابهایی که در تابستون نخوندم خیلی استرس پیدا کردم چون از طرفی میخواستم خودمو برای ۲۵ اول آماده کنم و از طرفی میخواستم ۳۰ درصد آخر را تموم کنم. به همین خاطره که تاکید دارم یک دور خوندن را در تابستون داشته باشید. از لحاظ روحی روانی کمک زیادی بهتون میکنه.
منم با اجازه اقا مسعود۶۷، یه نکته رو بگم
مراقب باشید که ماه های اخر خیلی مهمه . من زیاد دیدم که بچه ها برج دی میبرن از خوندن و تا خودوشن رو پیدا کنن ۲-۳ هفته زمان میبره( تازه اگه بتونن خودشون رو جمع جورکنن) . توصیه من اینه که با تابستان ۲-۳ درس که بدتون میاد ازش رو خوب بخونید چون این درسا ممکنه بعدا اگه کمی وقتتون کم بشه دیگه رغبت نکنید بخونید ضمن اینکه تموم کردن این درسا خیلی تو روحیه تون موثره و باعث میشه بعدا پیشرفت بهتری داشته باشید. با این کار خیلی هم بهتون تو تابستان و همچنین مهر به بعد فشار بهتون نمیاد ( البته این نظر منه)

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - masoud67 - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  منم با اجازه اقا مسعود۶۷، یه نکته رو بگم
مراقب باشید که ماه های اخر خیلی مهمه . من زیاد دیدم که بچه ها برج دی میبرن از خوندن و تا خودوشن رو پیدا کنن ۲-۳ هفته زمان میبره( تازه اگه بتونن خودشون رو جمع جورکنن) . توصیه من اینه که با تابستان ۲-۳ درس که بدتون میاد ازش رو خوب بخونید چون این درسا ممکنه بعدا اگه کمی وقتتون کم بشه دیگه رغبت نکنید بخونید ضمن اینکه تموم کردن این درسا خیلی تو روحیه تون موثره و باعث میشه بعدا پیشرفت بهتری داشته باشید. با این کار خیلی هم بهتون تو تابستان و همچنین مهر به بعد فشار بهتون نمیاد ( البته این نظر منه)
تشکر. دقیقا همون کاری که با درسهایی مثل ریاضی مهندسی و معماری و مدار الکتریکی کردم

RE: چگونه رتبه یک کنکور شویم/ مصاحبه با رتبه ۵۱ هوش - Masoud05 - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  منم با اجازه اقا مسعود۶۷، یه نکته رو بگم
تشکر. دقیقا همون کاری که با درسهایی مثل ریاضی مهندسی و معماری و مدار الکتریکی کردم

حالا من بودم چون ریاضی مهندسیم خوب نبود یه ضرب حذفش میکردم چون ۹ درس مشترک با هم زدن سخته . اگه بشه ۸ تا هم کمتر بهتون فشار میاد برا خوندن هم استرس سر جلسه کمتره ( حالا اصلا من توصیه نمیکنم بیش از ۱ درس مشترک حذف بشه چون بشه ۲ تا اون موقع احتمال داره ، اون سال درسایی که حذف کردید، درسای ساده ای بوده باشه ) Big Grin