تالار گفتمان مانشت
کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - mohammad.ardeshiri - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۱ ب.ظ)zorro نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۹ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۳ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  بچه های یه سوال :
البته بچه های ایتی:
واسه مدیریت : من چی بخونم؟ اصلا بخونم؟
امسال من هیچی نخونده بودم و کارشناسی هم نرم بودم و هیچ ایده ای از این درس نداشتم ولی خوب سوالاش با استدلال زدم و درصدم شد ۷۱
پیشنهاد شما چیه؟ :| یه نفر بهم گفت نخونده بزنی موفق تری

رابینز ترجمه اعرابی یه کتابه سفیده با مربعهای سفید قرمز منتها تابستون نخون

الان یه کتابی هست جلد سفید با مربع های قرمز و نارنجی و آبی و ایناست.همون؟اونوقت اینکه مبانی مدیریته،مدیریت رفتار سازمانی چی بخونیم بهتره به نظرتون؟Huh

با این کتاب از پس مدیریت بر میای
عکس کتاب رو پیوست کردم

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - Mohammad-A - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ق.ظ

ولی من پیشنهاد میکنم که کتاب مبانی مدیریت رابینز (ترجمه دکتر اعرابی) را بخوانید.
چون بخش‌هایی از این کتاب با رفتار سازمانی تطابق داره و سال‌های پیش، همین مبانی مرجع بوده نه رفتار سازمانی.

رفتار سازمانی مطالب بعضاً اضافه داره که این موضوع در مبانی کمتر هست.
جدول‌ها و نمودارهای کتاب مبانی هم خیلی خیلی مهم هستند.

یه سری جدول هم توی کتاب رفتار سازمانی هست مثل روش‌های آشنایی عضو جدید با سازمان که نکات جالبی هستند و میتونند سوال کنکور باشند. من اگر میخواستم امسال کنکور بدم، مبانی رو میخواندم و اگر فرصت شد، جدول‌ها و نکات مهم رفتار سازمانی رو هم می‌خواندم.

یک نکته‌ی مهم دیگه اینکه سایت modir یه سری خلاصه از رفتار سازمانی رابینز گذاشته، اون هم حدود ۶۰ صفحه هست که به نظرم خواندنش خوبه. یعنی اگر وقت داشتید، بخوانید خوبه.

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ق.ظ

بچه ها راجع به خلاصه نویسی چیشد؟ انجامش ضروریه؟ اخه مثلا سیستم یا پایگاه که نمیشه کاریشون کرد

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - iammiti - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  بچه ها راجع به خلاصه نویسی چیشد؟ انجامش ضروریه؟ اخه مثلا سیستم یا پایگاه که نمیشه کاریشون کرد
کاملا نظر شخصی خودمو می گم و اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم !
هایلایت کنین با رنگ های مختلف و ورق زدن تو روزهای اخر
خلاصه نویسی یه سری مشکلات داشت واسه من :
امکان داره یه فرمول اشتباه بنویسید و خوتون فرض کنید چی ممکن بشه !
وقت گیر بودن
بیشتر کتابا خودشون خلاصه هستن :| چیو می خوای خلاصه کنین؟

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - A V A - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  بچه ها راجع به خلاصه نویسی چیشد؟ انجامش ضروریه؟ اخه مثلا سیستم یا پایگاه که نمیشه کاریشون کرد
وقت گیر بودن

همه درسارو، خیلی فراموش میکنم و همش مجبور میشم از اول بخونم، حجم زیاد نمیشه موقع ورق زدن کتابا دم کنکور؟ یکم نگران همون دی ماه هستم

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - iammiti - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  همه درسارو، خیلی فراموش میکنم و همش مجبور میشم از اول بخونم، حجم زیاد نمیشه موقع ورق زدن کتابا دم کنکور؟ یکم نگران همون دی ماه هستم
منم خودم از همین نگرانم واسه همین رو معماری دارم می نویسم..خوب متمرکز میشه ولی بازم همون مشکل اشتباه نوشتن خیلی حساسه !

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - zorro - 02 مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۸ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  ولی من پیشنهاد میکنم که کتاب مبانی مدیریت رابینز (ترجمه دکتر اعرابی) را بخوانید.
چون بخش‌هایی از این کتاب با رفتار سازمانی تطابق داره و سال‌های پیش، همین مبانی مرجع بوده نه رفتار سازمانی.

رفتار سازمانی مطالب بعضاً اضافه داره که این موضوع در مبانی کمتر هست.
جدول‌ها و نمودارهای کتاب مبانی هم خیلی خیلی مهم هستند.

یه سری جدول هم توی کتاب رفتار سازمانی هست مثل روش‌های آشنایی عضو جدید با سازمان که نکات جالبی هستند و میتونند سوال کنکور باشند. من اگر میخواستم امسال کنکور بدم، مبانی رو میخواندم و اگر فرصت شد، جدول‌ها و نکات مهم رفتار سازمانی رو هم می‌خواندم.

یک نکته‌ی مهم دیگه اینکه سایت modir یه سری خلاصه از رفتار سازمانی رابینز گذاشته، اون هم حدود ۶۰ صفحه هست که به نظرم خواندنش خوبه. یعنی اگر وقت داشتید، بخوانید خوبه.

مرسی از راهنماییتون.این کتاب مبانی مدیریت که میگید همونیه که من گفتم؟جلدش سفید با ۴تا مربع رنگی آبی و نارنجی و..Dodgy

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - sanahin - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱ ق.ظ

پایگاه خونای عزیز، پایگاه رانکوهی همه ی مباحثو باید بخونیم؟ حذفی نداره؟ و اگه داره کدوم فصلا حذفه و کدوما نه؟

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - mohammad.ardeshiri - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ ق.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  پایگاه خونای عزیز، پایگاه رانکوهی همه ی مباحثو باید بخونیم؟ حذفی نداره؟ و اگه داره کدوم فصلا حذفه و کدوما نه؟

چرا
من خیلی تند کتاب رو دیدم فقط اینای که تو سر فصل به چشم خورد رو میگم
گفتار ۷ مدیریت پایگاه داده
گفتار ۹ معماری های سیستم پایگاهی خیلی کم سوال اومده و قدیما بود که اومد
گفتار ۱۶طراحی فزیکی
پیوستار۱ و۲
تو هر فصلش هم جاهایی هست که برای کنکور کارشناسی ارشد نمیاد مثل گفتار ۱۲ که قسمت sql/cli , Odbc ,تکنیکهای هم روندی ...نمیاد
بازم میگم سرفصل خیلی سریع دیدم جاهای دیگه ای هم هست که نیاز نیست

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - Mohammad-A - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۸ ب.ظ)zorro نوشته شده توسط:  مرسی از راهنماییتون.این کتاب مبانی مدیریت که میگید همونیه که من گفتم؟جلدش سفید با ۴تا مربع رنگی آبی و نارنجی و..Dodgy
بله همونه. کتاب روانیه؛ دوست میشید باهاش Smile

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - dr.a_AI - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۸ ب.ظ

(۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  بچه ها راجع به خلاصه نویسی چیشد؟ انجامش ضروریه؟ اخه مثلا سیستم یا پایگاه که نمیشه کاریشون کرد
وقت گیر بودن

من هم سال گذشته خلاصه نویسی نکردم و نکات رو هایلایت کردم. اما موقعی که بعنوان خلاصه خوندن به اون هایلایت ها مراجعه میکردم باز هم چشمم به بقیه مطالب میخورد و به اون ها هم سر میزدم و این بیشتر از اون چیزی که موقع خوندن خلاصه ها از برگه های خلاصه نویسی شده میگذشت وقت میگرفت. هر چند میگفتم نباید مطالبی که مشخص نشدن رو بخونم ولی باز هم استرس روزهای آخر این حس رو منتقل میکنه که من هیچی یادم نیست و تا یه عنوان به چشمتون میخوره حس میکنید هیچی ازش یادتون نیست. پس بهتره عنوان رو نبینید تا اینکه ببینید و به ازاشون این حس رو داشته باشید (این نظر شخصی خودمه ، کسی مثل من سست اراده نیست و میتونه راحت ازشون بگذره Smile) با توجه به اینکه با اینکار خلاصه نویسی نشده بلکه فقط نکات مشخص شدند.
برای خوندن مثلا یه روندی که خود همون روند رو باید بلد بود باید چند صفحه رو خوند چون اون روند و مفهوم رو با خوندن کل اون مطلب بدست میارید و اینجوری نیست که مثلا وسطش یه نکته ای و یا فرمولی باشه و اون رو که هایلایت کردی کافی باشه. اینجاست که باید اون مطلب رو خلاصه کرد و اون مفهومی و چیزی که ازش متوجه شدی رو بنویسید که کمتر از اون چند صفحه کتاب خواهد بود. و در دورهای بعدی کتاب میتونید مفهومی که شاید اشتباه متوجه شدید و الان بهتر متوجه شدید رو تصحیح کنید. هایلایت کردن بیشتر به درد همون فرمول ها و یا نکات مشخص میخوره.
کتاب های کنکوری خلاصه شده یک یا چند مرجعه و به قصد خلاصه موقع جمع بندی نوشته نشدن. حتی اگه اون ها رو هم خلاصه کنید تو دورهای بعد باز هم شاید همون خلاصه های خودتون رو نیاز باشه خلاصه کنید تا چند صد صفحه احتمالا به ده بیست در مراحل اول و کمتر در دورهای بعدی برسه.

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - pezhman.m-AI - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۵ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۸ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  من هم سال گذشته خلاصه نویسی نکردم و نکات رو هایلایت کردم. اما موقعی که بعنوان خلاصه خوندن به اون هایلایت ها مراجعه میکردم باز هم چشمم به بقیه مطالب میخورد و به اون ها هم سر میزدم و این بیشتر از اون چیزی که موقع خوندن خلاصه ها از برگه های خلاصه نویسی شده میگذشت وقت میگرفت. هر چند میگفتم نباید مطالبی که مشخص نشدن رو بخونم ولی باز هم استرس روزهای آخر این حس رو منتقل میکنه که من هیچی یادم نیست و تا یه عنوان به چشمتون میخوره حس میکنید هیچی ازش یادتون نیست. پس بهتره عنوان رو نبینید تا اینکه ببینید و به ازاشون این حس رو داشته باشید (این نظر شخصی خودمه ، کسی مثل من سست اراده نیست و میتونه راحت ازشون بگذره Smile) با توجه به اینکه با اینکار خلاصه نویسی نشده بلکه فقط نکات مشخص شدند.
برای خوندن مثلا یه روندی که خود همون روند رو باید بلد بود باید چند صفحه رو خوند چون اون روند و مفهوم رو با خوندن کل اون مطلب بدست میارید و اینجوری نیست که مثلا وسطش یه نکته ای و یا فرمولی باشه و اون رو که هایلایت کردی کافی باشه. اینجاست که باید اون مطلب رو خلاصه کرد و اون مفهومی و چیزی که ازش متوجه شدی رو بنویسید که کمتر از اون چند صفحه کتاب خواهد بود. و در دورهای بعدی کتاب میتونید مفهومی که شاید اشتباه متوجه شدید و الان بهتر متوجه شدید رو تصحیح کنید. هایلایت کردن بیشتر به درد همون فرمول ها و یا نکات مشخص میخوره.
کتاب های کنکوری خلاصه شده یک یا چند مرجعه و به قصد خلاصه موقع جمع بندی نوشته نشدن. حتی اگه اون ها رو هم خلاصه کنید تو دورهای بعد باز هم شاید همون خلاصه های خودتون رو نیاز باشه خلاصه کنید تا چند صد صفحه احتمالا به ده بیست در مراحل اول و کمتر در دورهای بعدی برسه.

خیلی مفید بود. مرسی
پس کاری که ما باید بکنیم اینه که هایلایت ها و خط کشی هامون تو کتاب + خلاصه ای که از مفهوم کلیه هر درس که تو برگه های جدا نوشتیم رو تو دوران جمع بندی بخونیم. درسته؟

RE: کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - dr.a_AI - 03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۵ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۸ ب.ظ)srahimi نوشته شده توسط:  من هم سال گذشته خلاصه نویسی نکردم و نکات رو هایلایت کردم. اما موقعی که بعنوان خلاصه خوندن به اون هایلایت ها مراجعه میکردم باز هم چشمم به بقیه مطالب میخورد و به اون ها هم سر میزدم و این بیشتر از اون چیزی که موقع خوندن خلاصه ها از برگه های خلاصه نویسی شده میگذشت وقت میگرفت. هر چند میگفتم نباید مطالبی که مشخص نشدن رو بخونم ولی باز هم استرس روزهای آخر این حس رو منتقل میکنه که من هیچی یادم نیست و تا یه عنوان به چشمتون میخوره حس میکنید هیچی ازش یادتون نیست. پس بهتره عنوان رو نبینید تا اینکه ببینید و به ازاشون این حس رو داشته باشید (این نظر شخصی خودمه ، کسی مثل من سست اراده نیست و میتونه راحت ازشون بگذره Smile) با توجه به اینکه با اینکار خلاصه نویسی نشده بلکه فقط نکات مشخص شدند.

خیلی مفید بود. مرسی
پس کاری که ما باید بکنیم اینه که هایلایت ها و خط کشی هامون تو کتاب + خلاصه ای که از مفهوم کلیه هر درس که تو برگه های جدا نوشتیم رو تو دوران جمع بندی بخونیم. درسته؟

اینجوری باشه بهتره. چون مفهومو که نمیشه هایلایت کرد. نوشتن فرمول ها هم به قول دوستان ممکنه وقت گیر و همراه با اشتباه باشه. البته میشه فرمولا رو هم آورد تو خلاصه نویسیا ولی برای درسی مثل طراحی که پر فرموله خلاصه نویسیتون احتمالا تماما فرمول خواهد بود که چیزی خلاصه نشده و فقط انتقال صورت گرفته. البته مفهومو میشه گوشه های کتاب هم نوشت ولی گوشه کتاب که خیلی جا نداره

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - ریحان - ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵ ب.ظ

بچه ها من سیستم عامل حقیقت دارم از سال ۹۰/به نظرتون عوض شذه؟ برم دوباره بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کنکور ۹۳ که تموم شد، ۹۴ ای های کامپیوتر بیاین اینجا:) - ana9940 - 05 مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۷ ق.ظ

من اکثر کتابام مال سال ۹۰ یا ۹۱ هستش.
نمیخواد اینقدر حساس باشین روی کتابها، شما الان تقریبا بهترین ها می دونید، پس سعی کنید هر چه سریعتر همین منابع رو بخونید ، و تست بزنید و تست بزنید و تست بزنید!