تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲
RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mahsalove - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ

چون همه اضهار نظر کردن منم گفتم نظرمو بگم:
اونی که بود من زدم heap
اون یکی زدم x1+y1+Max
اون یکیم آماده به مسدود که خیلی تابلو!چون از اجرا به آماده که در وقفه ها میانو میرنو(موقعه dispatch )از مسدود به اجرام وقتی که منابعشو دریافت کرده میره تا بره اجرا بشه ولی از اجرا به مسدود اصلا غیر ممکنهUndecided
اون یکیم زدم گزینه ۴ مجموعه کاریHuh

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mahtab69 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ)iranariyaii نوشته شده توسط:  گزینه مسدود به اماده اجرا مستقیم راه نداره شکلش توو کتای سیسم پوران هست
پس شکل کتاب پوران اشتباهه، چون صددرصد از مسدود به آماده اجرا راه مستقیم وجود داره.
جواب همون آماده اجرا به مسدود هستش

بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mehdi.m2 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  فقط گفتم منم گزینه ای رو که زدم بگم Smile))
x1+x2+y1+y2
:-"

به نظرم نمیتونیم لزومن مشخص کنیم که کدوم زودتر یا دیرتر اجرا بشن. باید اندازه همه جا داشته باشه :-؟

منم هستم که این گزینه رو زدم
می تونید من رو هم اضافه کنیدBig Grin

بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mahdi.68 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۴ ب.ظ

سلام خدمت همه دوستان
بله برای فرایند پدر و فرزند باید id های متفاوت داشته باشند. چون هر نخ و فرایند با شماره و شناسه اش شناخته میشه. البته بعضی منابع تایمر فرایند های پدر و فرزند را نیز متفاوت می دانند که در گزینه های نیست.

در مورد سوال سمافور باید عرض کنم به نظر بنده و مطالب و تستهایی که در منابع ارشدی هست، tsl جواب می شود.

در مورد سوال بعد
بنده اشتباه بسیار فاحش کردم و گزینه x1+x2+y1+y2 را زدم اما باید بگم گزینه x1+y1+min(x2,y2 جواب صحیح است

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mrsp1357 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۷ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)mary1234 نوشته شده توسط:  من گروه A بودم
سوال سمافورو زدم TSL
سوال اندازه حافظه اونی که max داشتو زدم
سوال fork هم process ID رو زدم .... استدلالم هم اینه که مگه میشه دو تا فرآیند که دارن تو سیستم اجرا میشن ID یکسان داشته باشن؟!!

یه سوال دیگه هم بود که گفته بود کدوم ارتباط مستقیم برقرار نیست(یه چیزی تو همین حدودا)؟
اجرا به آماده اجرا ( درسته)
مسدود به آماده اجرا
آماده اجرا به مسدود
اون یکی هم یادم نیست Big Grin

نزدم چون اون گزینه هایی که مسدود داشت تا اونجایی که یادمه باید میشد مسدودآماده

سوال آخرش هم که در مورد کوبیدگی بود..... بین سرعت وروردی /خروجی گزینه ۲ و گزینه ۴ یعنی برحسب مجموعه کاری پردازه ها بهشون صفحه بدیم، شک داشتم!!

آماده اجرا به مسدود

بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mrdudu - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۷ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه بگیم بلوک : یعنی مسدود

و ساسپند معلق

ما دو جور معلق داریم یعنی رفتن به حافظ مجازی

یک مسدود معلق ، اماده به اجرای معلق

مسدود بطور مستقیم به اماده به اجرا میتونه بره به این عمل میگن ویک اپ

از اماده اجرا معلق به اماده به اجرا میتونه بره از مسدود معلق شده بطور مستقیم به اماده اجرا امکانش نیست

همون گزینه اماده به اجرا به مسدود نمیشه و درسته

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mrsp1357 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  فقط گفتم منم گزینه ای رو که زدم بگم Smile))
x1+x2+y1+y2

به نظرم نمیتونیم لزومن مشخص کنیم که کدوم زودتر یا دیرتر اجرا بشن. باید اندازه همه جا داشته باشه :-؟

حتی منم :دی

بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - Good! - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ

من نیز آماده به مسدود زدم
مجموعه کاری زدم

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mahsalove - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۰ ب.ظ

اون یکیم به نظر من max می شه چون معلوم نیست که کدوم فرآیند زودتر cpu رو در اختیار می گیره و اجرا میشه پس حتما بایستی Max باشه ولی اون چیزی که مسلمه به محض اجرا شدن یه فرایند همه منابعشو آزاد می کنه!پس نیاز نیست x1+y1+x2+y2 حساب بشه!

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - Good! - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۱ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)mrsp1357 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط:  
x1+x2+y1+y2

بنظرم چون گفته حداقل حافظه واسه همین حداقلش اون نیست.میشه حتی اگه x1+y1+max(x2,y2) جا داشته باشه یکی اجرا بعدش اون یکی.جا کم نمیاد.ولی من خودم min رو زدم :/

Re: RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - Mohammad.K - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۱ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۱ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)mrsp1357 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط:  
x1+x2+y1+y2

بنظرم چون گفته حداقل حافظه واسه همین حداقلش اون نیست.میشه حتی اگه x1+y1+max(x2,y2) جا داشته باشه یکی اجرا بعدش اون یکی.جا کم نمیاد.ولی من خودم min رو زدم :/

به نظر من min میشه چون اگه حداقل منابعو اعداد کوچیک بگیریم مثلا ۱ و ۲ بعد از اجرا شدن x1 و y1 وقتی نوبت به x2 و y2 میرسه ممکنه اون دوتای اولی منابعشونو ول کنن پس اگه مینیمم هم بگیریم بسه!

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - nasim** - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۴ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  من نیز آماده به مسدود زدم
مجموعه کاری زدم

ولی من سوال کوبیدگی رو افزایش اندازه ی صفحه زدمHuhچون تو تستای پارسه همچین سوالی بود که جوابش میشد یا کاهش درجه چند برنامگی یا افزایش اندازه ی صفحه...

RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - Aseman7 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۸ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۴ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  من نیز آماده به مسدود زدم
مجموعه کاری زدم

ولی من سوال کوبیدگی رو افزایش اندازه ی صفحه زدمHuhچون تو تستای پارسه همچین سوالی بود که جوابش میشد یا کاهش درجه چند برنامگی یا افزایش اندازه ی صفحه...
افزایش حافظه

بررسی سوالات سیستم عامل IT 93 - mehdi.m2 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ ب.ظ

دوستان سوال ۹۰ مربوط به منابع
اگه اولش x1 و y1 اجرا بشن بعد هر دو تمام بشن و X2 و Y2 اجرا بشن و در صورتی که حافظه ای که X2 , Y2 نیاز دارن خیلی بیشتر از دوتای دیگه باشه جواب نمی شه
X1+X2+Y1+Y2

??????????

بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳ - iammiti - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ

بچه ها یه سوال بود در مورد صفحه وارون و این چیزا Smile)
واقعا هیچیش یادم نیست...کسی یادش هست؟