تالار گفتمان مانشت
حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - SnowBlind - 01 مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ق.ظ

سلام کسی میدونه این سوال رو باید چطور حل کرد؟

[تصویر:  214686_96226478783460716287.png]

درضمن اینم حلش ولی من اصلا نمیفهمم !

[تصویر:  26470336989019113574.png]

در واقع اون کسی هم که سوال رو حل کرده، در واقع یه جور پیچونده، کدام یک از شما از مخرج کسر این نتیجه گیری رو میکنید؟

RE: سوال محاسبات مهندسی ۹۲ - pooyaa - 02 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۵ ب.ظ

این سوال منم هست!
کسی میتونه توضیح بده؟

RE: حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - e.shrm - 04 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۵ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  این سوال منم هست!
کسی میتونه توضیح بده؟

عکس پاسخ نصیر که خواسته بودید رو گذاشتم. باز پاسخ شما خوبه! این رسما پیچونده Smile
عکسش رو گذاشتم که خودتون ببینید.

[تصویر:  240456_e4800b3e90dd3.jpg]

حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - alagh - 04 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱ ب.ظ

من اصلا گوشیم عکس باز نمیکنهSadبه خاطر همین جواباتونو ندیدم ولی خودم هرچی جواب دارم نفهمیدم سه تا سوال محاسبات سال٩٢رو چه جوری حل کرده خلاصه اینکه هرکی بلده ممنون میشیم بیاد توضیح بده ولو یک راهنمای کوچک!

Sent from my iPhone using
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - Riemann - 05 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ق.ظ

سلام به دوستان بنده در همین موقع کشف کردم که اون u چی هست! اون روند عدد یک هست! روند چیه؟ تا امشب بهتون میگم.

روند عدد یک در واقع اختلاف بین یک و کوچکترین عدد قابل نمایش بزرگتر از یک ولی متمایز، در سیستم است.

و همچنین یه رابطه داریم که میگه اگه بخواهیم توی سیستممون داشته باشیم مثلا [tex]fl(x y) = x[/tex] (در واقع مقدار اعشاری) باید این برقرار باشه:[tex]\frac{fl(x y)}{x} = 1 \rightarrow fl(1 \frac{y}{x}) = 1[/tex] که شرط این که این برقرار باشه اینه که داشته باشیم

[tex]|\frac{y}{x}| < u[/tex]

حالا پیدا کنید پرتغال فروش را!
(درضمن SnowBlind هم اکانت قدیمی خودم بود که حذف شد)

RE: حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - سودابه م - ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۷ ب.ظ

(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  سلام به دوستان بنده در همین موقع کشف کردم که اون u چی هست! اون روند عدد یک هست! روند چیه؟ تا امشب بهتون میگم.

روند عدد یک در واقع اختلاف بین یک و کوچکترین عدد قابل نمایش بزرگتر از یک ولی متمایز، در سیستم است.

و همچنین یه رابطه داریم که میگه اگه بخواهیم توی سیستممون داشته باشیم مثلا [tex]fl(x y) = x[/tex] (در واقع مقدار اعشاری) باید این برقرار باشه:[tex]\frac{fl(x y)}{x} = 1 \rightarrow fl(1 \frac{y}{x}) = 1[/tex] که شرط این که این برقرار باشه اینه که داشته باشیم

[tex]|\frac{y}{x}| < u[/tex]

حالا پیدا کنید پرتغال فروش را!
(درضمن SnowBlind هم اکانت قدیمی خودم بود که حذف شد)

مااااااادر جان اینا چیه دیگه؟میشه بیشتر توضیح بدین؟

RE: حل سوال محاسبات عددی مهندسی ۹۲ - gogooli - 22 دى ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷ ب.ظ

کسی نمی تونه توضیح بده جیکار کرده؟