تالار گفتمان مانشت
آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - shahryar711 - 24 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ق.ظ

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟
مثلا معمولا چند درصد لغات عمومی زبان برای ارشد از ۵۰۴ میاد؟

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - Aseman7 - 24 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۲ ق.ظ

من نمی دونم چند در صد از لغات از ۵۰۴ میاد ولی خوندن این لغات بد نیست.(حداقل فک نمی کنم وقت تلف کردن باشه ) اما در کنارش یک کتاب دیگه هم بخون مثل زبان عمومی پوران یا پارسه یا .. .
با این حال به سطح زبان هر کس هم بستگی داره .

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - sepidsal - 24 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸ ب.ظ

۵۰۴ اصلا اصلا کافی نیست، باورتون نمیشه اما شاید حتی یه دونه هم از لغاتش نیاد!!!
خوندنش لازمه چون لازمه Tongue اما کافی نیست!
مصاحبه های سایت رو ببینید، بیشتر دوستان برای ارشد علاوه بر ۵۰۴ لغات تافل و ۱۱۰۰ واژه رو پیشنهاد کردن.

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - keihan - 24 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۵۲ ب.ظ

من کتاب ۵۰۴ رو تموم کردم بعد رفتم چنتا ریدینگ سالهای گذشته رو همینجوری یه نگاهی کردم به نظرم با قبلش که ۵۰۴ رو نخونده بودم تفاوتی نکرده بود یعنی اونجوری نیست که فک کنی با حفظ شدن ۵۰۴ دیگه همه‌ی واژه‌ها برات آشنا باشن تو ریدینگ ...
درکل کتاب ۵۰۴ رو بخونی بد نیست به هر حال به دامنه لغاتت افزوده میشه....
فک می‌کنم برای موفقیت تو زبان باید بیشتر رو مهارتهای ریدینگ کار کرد و تا میشه ریدینگای سال گذشته و مقاله های اینترنتی پیرامون مهندسی کامپیوتر و آی تی رو مطالعه کرد !

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - bargozide - 24 شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ ب.ظ

۵۰۴ اصلا کافی نیست دوست عزیز.
کتاب های جانبی مثل مدرسان خیلی کمک می کنه بهت Smile

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - k_111 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ

من کمتر از ۱۰% لغات ۵۰۴ رو بلدم
ولی تو کنکور تقریبا ۳۰% زبان رو با ریدینگ زدم(بیشتر هم میشد ولی وقت نذاشتم)
بلد بودن ریدینگ زیاد به لغت ربطی نداره(با سطح لغت متوسط میشه به راحتی ریدینگا رو ۵۰% زد)
اگه تکنیکهای ریدینگ مثل اسکن، اسکیمینگ و .... رو بلد باشید خیلی راحت میتونید ریدینگا رو جواب بدید
یادگیری این تکنیکها از یادگیری ۵۰۴ وقت کمتری میگیره و ریسکش کمتره، یعنی ممکنه لغتی از ۵۰۴ نیاد ولی امکان نداره با این تکنیکها نتونید نصف سئوالات ریدینگ رو جواب بدید

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - shahryar711 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۰۸ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  من کمتر از ۱۰% لغات ۵۰۴ رو بلدم
بلد بودن ریدینگ زیاد به لغت ربطی نداره(با سطح لغت متوسط میشه به راحتی ریدینگا رو ۵۰% زد)
اگه تکنیکهای ریدینگ مثل اسکن، اسکیمینگ و .... رو بلد باشید خیلی راحت میتونید ریدینگا رو جواب بدید
یادگیری این تکنیکها از یادگیری ۵۰۴ وقت کمتری میگیره و ریسکش کمتره، یعنی ممکنه لغتی از ۵۰۴ نیاد ولی امکان نداره با این تکنیکها نتونید نصف سئوالات ریدینگ رو جواب بدید
میشه در مورد این تکنیک ها صحبتی کنید چگونه یاد بگیرم این تکنیک ها رو

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - k_111 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ب.ظ

این تکنیکها تو تمام کتابهای ریدینگ هست
من تو زبان عمومی دانشگاه که از کتاب تافل درس میدادن خوندم
تو کتاب پارسه هم دیده بود
حتما موسسات دیگه هم دارن
خیلی هم سخت نیستن، فقط به یه مقدار تمرین نیاز دارن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
توضیح داده ولی خوندن خالی کافی نیست و حتما باید تمرین داشته باشید

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - shahryar711 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  این تکنیکها تو تمام کتابهای ریدینگ هست
من تو زبان عمومی دانشگاه که از کتاب تافل درس میدادن خوندم
تو کتاب پارسه هم دیده بود
حتما موسسات دیگه هم دارن
خیلی هم سخت نیستن، فقط به یه مقدار تمرین نیاز دارن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
توضیح داده ولی خوندن خالی کافی نیست و حتما باید تمرین داشته باشید

تو کدوم کتاب پارسه نویسندشو رو هم اگه امکان داره بگو؟

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - k_111 - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ

من خونه نیستم
این کتاب دم دستم نیست
یکی از دو تا کتاب زبان پارسه هست

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - sharif92 - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  من کمتر از ۱۰% لغات ۵۰۴ رو بلدم
این تکنیک ها رو که نام بردید از چه منبعی می شه یاد گرفت؟

RE: آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - mohsen-english - 12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۴۹ ب.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟
مثلا معمولا چند درصد لغات عمومی زبان برای ارشد از ۵۰۴ میاد؟

سلام
حداکثر ۲ تست رو می شه با ۵۰۴ جواب داد.
کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین انتشارات نگاه دانش رو توصیه می کنم.

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - shishabori - 12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ ب.ظ

روش Scan and Skim رو بکار ببرید یعنی سریع مرور کنید و سعی کنید یک قالب کلی از متن داشته باشید و ذهن شما با دوباره خوانی پازل را برای شما تکمیل میکند .
به جای اینکه لغت به لغت و جمله به جمله دقیقا متن را بخوانید، تمرین کنید تا متن را سریع به صورت کلی مرور کنید تا موضوع کلی متن را دریابید و توانایی خود را در مرور سریع متن و شناسایی نکات اصلی متن افزایش دهید. پس از اینکه یکبار متن را به صورت سریع مرور کردید به سراغ سوالات بروید. مرور متن که در مرحله قبل انجام دادید به شما کمک می کند که تشخیص دهید پاسخ هر سوال به صورت تقریبی در کجای متن قرار دارد. آنگاه برای تشخیص جواب سوال نیاز است تا آن قسمت از متن را به صورت دقیق مطالعه کنید.

ref:http://www.centralclubs.com/reading-t99921.html

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - ezra - 13 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ ب.ظ

شاید فقط یک سوال از لغات این درس بیاد !!!
زیاد به دلتون صابون نزنید !!!

آیا خواندن ۵۰۴ برای زبان عمومی کافیه ؟ - shahryar711 - 17 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ

آقا نظرتون در مورد کتاب پارسه چیه؟