تالار گفتمان مانشت
لزوم تسویه وام صندوق رفاه وزارت علوم در هنگام ثبت نام ارشد و گرفتن وام جدید؟؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

لزوم تسویه وام صندوق رفاه وزارت علوم در هنگام ثبت نام ارشد و گرفتن وام جدید؟؟؟؟ - reyhaneh64 - 16 مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ

امیدوارم مطلبو تو دسته بندی مرتبطش ایجاد کرده باشم و الا که مدیر بخش تذکر بده اصلاحش کنم.

اگه تو دوره کارشناسی ، از صندوق رفاه وزارت علوم وام گرفته باشیم و مقداریش مونده باشه موقع ثبت نام ارشد مشکلی پیش میاره در ارتباط با ارائه مدرک و موارد مرتبط؟
گواهینامه موقتو من دارم البته تا پایان اسفند ۹۳ اعتبار داره.

اگر فرضا مقطع ارشد ،شبانه قبول شیم و مجددا بخوایم واسه وام اقدام کنیم بایستی وام قبلی تسویه شده باشه؟ یا لزومی نداره؟
و کلا شروطش به چه شکله؟

سپاس
Smile

RE: لزوم تسویه وام صندوق رفاه وزارت علوم در هنگام ثبت نام ارشد و گرفتن وام جدید؟؟؟؟ - svk7 - 16 مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۲۰ ب.ظ

من هنوز تسویه نکردم ولی بچه هایی که تسویه کردن میگفتن:

۱۰ درصد از وامی رو که گرفتی رو باید هنگام تسویه حساب واریز کنی+

اگه دیگه قصد ادامه تحصیل نداشته باشی:
بعد دفترچه اقساط برات صادر میشه که تاریخ اولین قسطش از ۲ سال بعداز تاریخ فارغ التحصیلی شروع میشه.

اگه قصد ادامه تحصیل داشتی ولی هنوز گواهی قبولی نداری:
بعد دفترچه اقساط برات صادر میشه که تاریخ اولین قسطش از ۲ سال بعداز تاریخ فارغ التحصیلی شروع میشه.که این دفترچه قسط رو به محل جدید قبولی میدی تا معدومش کنن.

اگه قصد ادامه تحصیل داشتی ولی هنوز گواهی قبولی نداری:
مسلما دفترچه قسط برات صادر نمیشه.

برا آگاهی از حسابتون هم به سایت صندوق رفاه دانشجویی سر بزنید.

لزوم تسویه وام صندوق رفاه وزارت علوم در هنگام ثبت نام ارشد و گرفتن وام جدید؟؟؟؟ - sepidsal - 16 مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۸ ب.ظ

موردی که برای خود من پیش اومد:
لیسانس هیچ وامی نگرفته بودم اما خوابگاهی بودم، (هزینه های خوابگاه هم مربوطه به صندوق رفاه) و البته چندسالی هست که پول خوابگاه رو همون ابتدای ترم میگیرن در نتیجه هیچ بدهی به صندوق رفاه نداشتم!

امسال برای ارشد میخواستم از وام شهریه دانشگاه آزاد استفاده کنم (انگار همه وامها در همه دانشگاه ها ختم میشه به صندوق رفاه و دانشجو با اونا طرف حسابه) گفتن شما در دوره لیسانس به صندوق رفاه بدهکار بودین و چون تسویه نکردین در دوره ارشد نمیتونین مجددا وام بگیرین و وام گرفتن دوباره مشروط به تسویه حساب هست. نتیجش این شد که مجبور شدم یک هفته بین خیابون پاکستان(محل کنونی صندوق رفاه) و میدون فردوسی(یه بخش دیگه از صندوق رفاه!) دوندگی کنم که ثابت کنم بدهی نداشتم و این یه میلیون که سیستم میگه بدهکارم اشتباه اپراتور بوده! Sad

آخرشم مهلت وام گرفتن تموم شد و من سرم بی کلاه موند! Big Grin

این سایتشون:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(شماره های صندوق رفاه دانشجویان به همراه نقشه در تهران رو تو قسمت تماس با ما ببینین)

RE: لزوم تسویه وام صندوق رفاه وزارت علوم در هنگام ثبت نام ارشد و گرفتن وام جدید؟؟؟؟ - reyhaneh64 - 18 مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ب.ظ

از دوستان سپاسگزارم
با این تفاسیر باید وامو قبیو تسویه کنم والا وام دیگه نمیتونم بگیرم.