تالار گفتمان مانشت
خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - نسخه‌ی قابل چاپ

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - tesna - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ق.ظ

در حالی که حدود سه روز به کنکور کارشناسی ارشد آزاد مونده میخوایم مواردی رو با هم در مورد این آزمون مرور کنیم . خیلی از این مسائل رو شما بلدید و من خجالت می کشم که یادآوری کنم . به هرحال مواردی وجود داره که تذکر میدم
به هر حال هر آزمونی سختی خود شو داره شاید برای بعضی ها مطالعه این نکات برای کنکور آزاد زیاد سازگار نباشه ولی افرادی که زحمت کشیدند و با توجه به اینکه ین نکته رو به شما هم یادآور بشم که سر جلسه آزمون رفتید سورپرایز نشید.به نقل از یکی از دوستانم در جلسه ای یکی از معاونان وزیر علوم حضور داشتند ایشون اعلام کرده که سوالات آزاد امسال سعی خواهد شد به سبک سوالات آزمون سراسری نزدیک تر طرح بشود (پس ممکنه شبیه سال های قبلی کم تر باشه ) و گفتند مثال بارزش : آزمون دکتری آزاد یکی دو ماه پیش که برگزار شد!

هر چقدر با سواد و مسلط باشید اگر در جلسه ازمون احساس خستگی کنید به آنچه که شایستگی آن را دارید دست پیدا نخواهید کرد . بنابر این روز قبل کنکور استراحت کنید . البته هستند افرادی که دوست دارن حتی روز اخر کتاباشونو ورق بزنن(مثل خود من) اگه این کار بهتون اعتماد به نفس میده یا کمکتون می کنه انجام بدین . سعی کنید در آرامش باشید و تمرکز خود را حفظ کنید . شب قبل از کنکور غذای سبک بخورید و سعی کنید به هر کلکی هست زود بخوابید و البته اگه نخوابیدی هم مشکلی نیست . میتونین از روشهای کارای قدیمی مثل شمارش گوسفند! استفاده کنید و یا حتی از ماست و دوغ!

به اعضای خانواده و دوستاتون بسپارید که شما رو در بیدار شدن کمک کنند و به زنگ ساعت یا موبایل قانع نشید! حتما صبحانه مقوی و کامل بخورید و ترجیحا شیرینی مثل مربا یا عسل و چای شیرین . سر جلسه کنکور هم بیسکوییتتون رو بخورین تا مغزتون کار کنه! کارت ورود به جلسه ،کارت ملی ، ساعت و چند تا مداد خوب رو از قبل اماده کنید و به همه سفارش کنید تا یادآوری کنن که اینهارو جا نذارین . بهتره زود راه بیفتین تا مسائلی مثل ترافیک و بد شانسی اذیتتون نکنه.

اگه با نشستن سر جلسه مسترس (بر وزن مظطرب!) شدین بدونین که طبیعی هست و میتونین با صحبت با کناری هاتون و یا دعا کردن و یا هر چیزی که میتونه شما رو اروم کنه استفاده کنید . دانش شما سر جلسه کنکور کم یا زیاد نمیشه! تنها چیزی که به شما لطمه ممکنه بزنه اینه که نتونین در اثر اظطراب اون چیزی که بلدیدرو روی کاغذ بیارین . البته معمولا بعد از شروع جلسه چنان غرق تست ها میشین که اضطراب یادتون میره .البته توجه کنید بعد از شنیدن صدای " داوطلبان عزیز شروع کنید" از بلندگو باید به حل تست ها و جواب دادن شروع کنید، نه خوردن بیسکوییت!

در مورد تنظیم وقت هم سعی کنید تا از روش یک تیک دو تیک استفاده کنید تا وقت کم نیارین . اینجوری لا اقل مطمئنید که هیچ سوال ساده ای رو از دست ندادین . سوزنتون هم سر تست های سخت گیر نکنه! یا تست هایی که قبلا حل کردید و سر جلسه به هر دلیلی حل نمیشه. ارزش هر تست با تست های دیگه برابره . داربی هم مثل بازی های دیگه ۳ امتیاز بیشتر نداره! حتی از نظر من ارزش یک تست در هر درسی با ارزش یک تست در درس های دیگه برابره!

سر جلسه به هیچ عنوان به این فکر نکنید که خراب کردید و یا رو فرم نیستین و یا اینکه اون انتظای رو که از هر درس داشتین برآورده نشده . کنکور یک مسابقه هست نه یک امتحان . اینجا ممکنه حتی یک شخص با نمره ۹ اول بشه در حالی که تو امتحان این یک نمره مردودی هست . اگه سوالات سخت بود یا اگه نتونستین جواب بدین ناامید نشین. در هر صورتی سعی کنید به حداکثر سوالاتی که میتونین جواب بدین . این حداکثر میتونه جواب دادن به فقط یک سوال از یک درس باشه. ممکنه سوالت سخت باشه و همین یک سوال به کمکتون بیاد . هیچ شباهتی بین کنکورها از نظر میانگین لازم واسه قبولی وجود نداره . در هر حال شما حداکثر تلاش رو انجام بدین . نتیجه بعدا معلوم میشه . هر چیزی ممکنه . اگه سوالات سخت بود شانسی نزنین و ارزش سوالات پاسخ داده شده را کم نکنید ولی وسواس هم نداشته باشد . تست هایی که دو به شک هستین رو حتما بزنین . و همیشه به خودتون بگین که وقتی شما نمی تونین به این تست ها جواب بدین وای به بقیه! اگه سوالات ساده بود مغرور نشین و سوالات متوسط رو از دست ندین . در همه حال بدنبال سوال هایی برای جواب دادن باشید و همه تست هارو دنبال کنید . در عین سرعت در پاسخ گویی از شتابزدگی پرهیز کنید . خونسردی خودتون رو حفظ کنید . یک مسئله مهم در حل تست ها ، خوب خوندن و توجه کامل به صورت سوال هست . دقت کنید که تمام صفحات دفترچه و تمام تست های یک درس رو بررسی کنید و تستی رو جا نذارین .

هیچ درسی رو کنار نذارین . در هر درسی به دنبال تست هایی باشین که بلدین و حتی اگه یک تست را هم جواب دادین . امیدوار باشین .هرگز فکر نکنید به تمام تست های یک درس و یا حتی ۸۰% ان میتوانین جواب دهید . (نشدنی نیست ولی خیلی خیلی سخته) . پس با دیدن چند سوال ابتکاری و وقت گیر هول نشین و از الان خودتونو اماده کنین که ممکنه به چندین تست متوالی جواب ندین .

بنا بر این با توکل به خدا :

الف : هم به نتیجه کنکور فکر اصلا نکنید

ب : به چشم و هم چشمی دیگران هم نیدیشید .

پ : به مباحثی که نخوانده اید هم فکر نکنید . این فقط مشکل شما نیست . اکثر شرکت کننده ها مباحثی را نخوانده اند . فقط به این فکر کنید که چون کوه استوار باشید و اموخته هاتون رو با ارامش روی پاسخ نامه منعکس کنید .

موفق باشید

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - sahar121 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۱ ق.ظ

بچه ها خواهشا برم دعا کنید..... من درگیر کارای آزمون استخدامی شدم.... ۱ هفتست نمیتونم بخونم... با اینکه این ۱ هفته کلی ارزش داشت..... هر چند دیگه الان نا امیدم..امیدم کم شده..... شما قبراق و سرحال بخونید و بدونید که همتون اونچه که آرزو دارید میرسید... ایشالله امسال سخت نباشه.به امید خدا..اگم باشه هممون از پسش بر بیایم...

راستی آقا nasrolah اون عکسایی که از جواب کنکور ۹۱ گرفتید... تا شماره ۴۵ هست..بقیش پس چییییییییِِ؟؟؟؟؟ بقیشم بزارید دیگه... یا من ندیدم...؟؟؟؟

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - samaneh_aftab - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ ق.ظ

سحر جون ان شااالله استخدام میشی. حالا کجا میخوای امتحان بدی؟

بچه ها من نمیدونم چرا با همه شما فرق دارم!
به نظر من کنکور ۹۱ نرم افزار آسونتر از ۹۰ بوده. چرا؟؟؟؟؟!!!!!

jتازه خوش به حالتون که دیگه الان حال خوندن ندارین. من بیچاره که خیلی دیر شروع کردم به خوندن، کلی هول برم داشته که چرا زودتر نخوندم. یکی دارم تو سر خودم میزنم. یکی هم تو سر خلاصه هام

فقط ۱ سوال درسی sin 0.75 چند میشه؟ اگه یهو همچین چیزایی تو کنکور بیاد چطوری باید حساب کنیم؟ تو محاسبات عددی ۹۰ یا ۹۱ بود Sad

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - kati - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵ ق.ظ

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ ق.ظ)samaneh_aftab نوشته شده توسط:  ***********
فقط ۱ سوال درسی sin 0.75 چند میشه؟ اگه یهو همچین چیزایی تو کنکور بیاد چطوری باید حساب کنیم؟ تو محاسبات عددی ۹۰ یا ۹۱ بود Sad

اره این سوال منم هست ...این جوری بدن باید چه جوری حساب کنیم؟؟
به نظر منم ۹۰ سخت تر از ۹۱ بود!!!
در ضمن سمانه جان نگران نباش..تقریبا شرایط همه مثل هم هست...دیگه تا جایی که توان داریم می خونیم باقیش هم می سپاریم دست خدا...ایشالا که همه به نتیجه زحمت هاشون می رسند.

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - tesna - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ ق.ظ

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ ق.ظ)samaneh_aftab نوشته شده توسط:  سحر جون ان شااالله استخدام میشی. حالا کجا میخوای امتحان بدی؟

بچه ها من نمیدونم چرا با همه شما فرق دارم!
به نظر من کنکور ۹۱ نرم افزار آسونتر از ۹۰ بوده. چرا؟؟؟؟؟!!!!!

jتازه خوش به حالتون که دیگه الان حال خوندن ندارین. من بیچاره که خیلی دیر شروع کردم به خوندن، کلی هول برم داشته که چرا زودتر نخوندم. یکی دارم تو سر خودم میزنم. یکی هم تو سر خلاصه هام

این سوال منم بود که تو سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
زده

x = sin^-1 (0.75) = 48.59 degrees

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

y=Asin(Bx+C)

A=amplitude
B=frequency (for sine, it is 2π/T, T=period)
C=phase shift

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - mehrdad372 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ق.ظ

(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  Big Grin شوما موطمئنی ایرانی هستی اخوی؟؟؟ can you speak english???
حالک یحبک معک بالغیر....
کنکورالآزاد الواحداللبنان و اعمارات المتحده العربیه Tongue هاااااااااااااااااا....پذیرشک الواحد البنااااان حالک سر جائک و الانتخابالواحد درستک!
Big Grin
این جمله آخرم رو ترجمه میکنم.... یعنی ی هاااااااااااا اون موقع که واحد لبنان قبول شدی حالک سرجائک میاد! Tongue
شوخی کردم... ایشالا که همون سنندج قبولی...............

مرسی ممنون لطف داری
اصلا نمیدونم چرا اینکارو کردم
اصلا حواسم نبود
این دانشگاه ها شهریش به دلاره Big Grin
با دلار ۴ هزار تومانی میشه ترمی ۸ میلیون Big Grin

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - nasser68 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ق.ظ

کسی میدونه شهریه ورودی های جدید چقدره ؟

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - user22 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ق.ظ

یه مشکل!

من کتای چند سال کنکور ۸۰ تا ۹۰ انتشارات گسترش علوم پایه رو گرفتم ، اما جواب خیلی از سولا با جوابی که تو کتابای تستم واسه همون سوالا داده فرق داره مثلا یه جا گفته گزینه ۱ یه جا گفته گزینه ۳
یکی دوتام نیس که اینجا مطرح کنم ، علم خودمم کفاف نمیده Big Grin چه کنم؟

Re: RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - avril22 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ق.ظ)user22 نوشته شده توسط:  یه مشکل!

من کتای چند سال کنکور ۸۰ تا ۹۰ انتشارات گسترش علوم پایه رو گرفتم ، اما جواب خیلی از سولا با جوابی که تو کتابای تستم واسه همون سوالا داده فرق داره مثلا یه جا گفته گزینه ۱ یه جا گفته گزینه ۳
یکی دوتام نیس که اینجا مطرح کنم ، علم خودمم کفاف نمیده Big Grin چه کنم؟

منم تست ۸۸آی تی رو از مقسمی زدم اما به نظرم ۳تا از جواباش غلطه. .بچه ها میشه یه نگاه بندازید...
۳۹رو زده ۴ اما با توجه به کتاب شبکه دکتر حقیقت میشه ۳
۴۰ هم زده ۱بازم با توجه به کتاب دکتر حقیقت میشه ۴
۴۷ هم زده ۳ اما توی کتاب رابینز ۱ رو اشاره کرده

Sent from my GT-P6200 using Tapatalk 2

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - sadeghd - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ب.ظ

(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان آزادی Big Grin
وای منم این روزای آخر استرس گرفتم! آزمون جمعه صبحه! پارسال عصر بود کاش امسال هم عصر بود!
کنکورای ۹۰-۹۱ هنوز مونده...
خلاصه هایی که از کنکور سراسری دارم رو هم هنوز نخوندم.....
یعنی امسال آزاد رو چطوری میدیم؟؟؟؟؟
وای خدایا بعد کنکور تا شهریور ماه زود بگذره! دیگه مردیم از دلشوره و دلواپسی........

(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  من نمیدونم چرا انتخاب ۱۲ رو دانشگاه آزاد واحد لبنان و انتخاب ۱۳ رو واحد امارات و انتخاب ۱۴ رو واحد کیش زدم
انتخاب ۱۵ رو هم زاهدان زدم
اون موقع همین طوری برا خودم تفننی اولویت ها رو زدم در حالی که من فقط اولویت اولم که سنندجه رو میخوام قبول شم
امیدوارم این انتخاب های تفننی کار دستم نده D:

Big Grin شوما موطمئنی ایرانی هستی اخوی؟؟؟ can you speak english???
حالک یحبک معک بالغیر....
کنکورالآزاد الواحداللبنان و اعمارات المتحده العربیه Tongue هاااااااااااااااااا....پذیرشک الواحد البنااااان حالک سر جائک و الانتخابالواحد درستک!
Big Grin
این جمله آخرم رو ترجمه میکنم.... یعنی ی هاااااااااااا اون موقع که واحد لبنان قبول شدی حالک سرجائک میاد! Tongue

دوست عزیزی که داری منفی میدی
جهت اطلاع خواستم بهتون بگم کارت رو درست انجام بده!
اگه چند صفحه آخر این پست رو دوباره یه نگاهی بندازی میبینی که یادت رفته به یکی از کاربرا منفی بدی!
لطفاً منفی های این کاربر رو هم بده اگه زحمتی نیست !
sara1983
درضمن این چند تای آخر هم بدون منفی مونده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از جمله مال من!

از مدیران محترم بخش و سایت تقاضا دارم رسیدگی کنن!

خیلی با مزه بودBig GrinBig GrinSmile

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - aatwo - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ

امسال احتمال داره روال سوالات دانشگاه آزاد کلی تغیر کنهههههههههههههه

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۱ ق.ظ)sahar121 نوشته شده توسط:  بچه ها خواهشا برم دعا کنید..... من درگیر کارای آزمون استخدامی شدم.... ۱ هفتست نمیتونم بخونم... با اینکه این ۱ هفته کلی ارزش داشت..... هر چند دیگه الان نا امیدم..امیدم کم شده..... شما قبراق و سرحال بخونید و بدونید که همتون اونچه که آرزو دارید میرسید... ایشالله امسال سخت نباشه.به امید خدا..اگم باشه هممون از پسش بر بیایم...

راستی آقا nasrolah اون عکسایی که از جواب کنکور ۹۱ گرفتید... تا شماره ۴۵ هست..بقیش پس چییییییییِِ؟؟؟؟؟ بقیشم بزارید دیگه... یا من ندیدم...؟؟؟؟

سحر جون دیگه چیزی نمونده تو نخونی تو که خودت هم میگفتی قبولیExclamation
پس دیگه چی چند بار که تستها رو زدی
هر روز یه چیز میگیBig Grin
تو آمادگیت خوبه پس غصه نخور به خدا توکل کن و روحیت رو حفظ کنHeart

با این حساب که یکی از بچها که گفته روال تستها مثله سراسری قراره بشه بهتر نبود به جای تستهای آزاد تستهای سراسری رو حل میکردیم!!
چون ساله ۹۱ به نظرم سخت بود

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ق.ظ)nasser68 نوشته شده توسط:  کسی میدونه شهریه ورودی های جدید چقدره ؟

اگه دانشگاه شهره خودت باشی کلا حدوده ۱۰ میلیون بزار کنار اگه شهره دیگه باشی
با توجه به شرایطت بین ۱۴ تا ۱۷ میلیون بزار کنار برایه شهری و زندگیت تو اون دو سال

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - cnasoft - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ

دیشب خواب دیدم رفتم سر جلسه کنکور کارتم رو جا گذاشتم برگشتم خونه که بردارم بعد دیر شد دیگه راه ندادنم! Sad
همون موقع پاشدم (ساعت ۵ صبح!) وسایل روز کنکور رو آماده کردم گذاشتم رو میز دوباره خوابیدم :دی

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - sadeghd - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۴ ب.ظ

بچه ها راستی یه افرادی مشکل دارن که منفی میدن قبول دارین؟

RE: خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - sara1983 - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۲۴ ب.ظ

(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ق.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  Big Grin شوما موطمئنی ایرانی هستی اخوی؟؟؟ can you speak english???
حالک یحبک معک بالغیر....
Big Grin

مرسی ممنون لطف داری
اصلا نمیدونم چرا اینکارو کردم
اصلا حواسم نبود
این دانشگاه ها شهریش به دلاره Big Grin
با دلار ۴ هزار تومانی میشه ترمی ۸ میلیون Big Grin

سلام امیدوارم که سنندج قبول بشید ولی اگر به باجه رفع نقص مراجعه کنید شاید بتونی این انتخاب ها را حذف کنی که این انتخاب ها دردسر ساز نشه
با امید موفقیت شما

خواندن گروهی برای دانشگاه آزاد - yahyazahedi - 07 خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ

درود فراوان به همه عزیزان
دوستان کسی پاسخ نامه سوالات ۸۸ و ۸۹ و ۹۰ فناوری اطلاعات رو نداره ؟ گرایش شبکه.
من توی فروم گشتم فکر میکنم نباشه ؟
مگر اینکه من خوب جستجو نکرده باشم.
در ضمن سوالات آزاد ۹۱ ارشد فناوری اطلاعات را دپارتمان مدرسان شریف داده بیرون ولی من توی شهر خودمون پیداش نکردم که بخرم ، تلفنی و اینترنتی هم که دیگه دیر شده . برای شما دوستان لینکشو میزارم شاید خواستید بخرید.

موفق باشید.