تالار گفتمان مانشت
یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - bahar - 27 آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ

در برخی از تستها ارتفاع ریشه را از ۰ گاهی از ۱ میگیرند اولویت با کدومه اگه هردو جواب (هم از ۰ وهم از ۱ توی گزینه‌ها بود ؟

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - javadjj - 27 آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۴۳ ب.ظ

خیلی کم ۱ میگیرند تجربه بنده ۰ رو اعلام میکنه

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ف.ش - ۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ

توی کتاب مقسمی و پارسه حالت پیش فرض رو یک گرفته اما اساتید ما گفتن ۰ منم واقعا نمیدونم باید چیکار کرد!!

RE: یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ایرسا - ۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۸:۲۳ ق.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  توی کتاب مقسمی و پارسه حالت پیش فرض رو یک گرفته اما اساتید ما گفتن ۰ منم واقعا نمیدونم باید چیکار کرد!!

معمولاً که ۰ میگیرن تو اکثر تست های کنکور‌، ولی برای محکم کاری با ۱ هم حساب کن!

خدا رو شکر طراحای سوال کنکور اونقدر نامرد نیستن که جواب حالت ۰ و ۱ رو باهم تو گزینه‌ها قرار بدن!
البته من تا حالا ندیدم ها!!!!!!!
فکر کنم برای اطمینان خاطر یه سکه سالم همراه خودمون داشته باشیم و شیر و خط بندازیم هم راه حل خوبی باشه Tongue

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ف.ش - ۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۹:۴۴ ق.ظ

اما من دیدم! یه سوال هست که میگه:
اگر ارتفاع درخت دودویی کامل h باشه تعداد گره‌ها چند تاست؟(مهندسی کامپیوتر ۸۴)

ج) اگه سطح ریشه رو ۰بگیریم میشه بین ۲ به توان h و ۲ به توان h+1
د)اگه سطح ریشه رو ۱ بگیریم میشه بین ۲ به توان h-1 و ۲ به توان h

که هر دو گزینه توی سوال هست البته گزینه صحیح د) بوده!!!

اطلاعات بیشتر صفحه ۲۳۸ ساختمان داده مقسمی سوال ۶
-----------------------------------------------
بیشترین گره مربوط به حالتی است که درخت پر باشه(تعداد گره‌ها فرد) و کمترین گره حالتی است که درخت کامل فقط یک گره در آخرین سطح داشته باشد.(تعداد گره‌ها زوج)

RE: یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - Soheil - 03 آذر ۱۳۸۹ ۰۴:۲۵ ب.ظ

(۲۷ آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ)bahar نوشته شده توسط:  در برخی از تستها ارتفاع ریشه را از ۰ گاهی از ۱ میگیرند اولویت با کدومه اگه هردو جواب (هم از ۰ وهم از ۱ توی گزینه‌ها بود ؟
معمولا تو تستها یه توضیحاتی میذارن که این ابهام رو برطرف میکنه

RE: یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ف.ش - ۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۲۵ ب.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۴:۲۵ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ)bahar نوشته شده توسط:  در برخی از تستها ارتفاع ریشه را از ۰ گاهی از ۱ میگیرند اولویت با کدومه اگه هردو جواب (هم از ۰ وهم از ۱ توی گزینه‌ها بود ؟
معمولا تو تستها یه توضیحاتی میذارن که این ابهام رو برطرف میکنه اگه نبود از توضیحات افاق خانم هم میشه استفاده کرد، جواب میده
آقا سهیل من که توضیح ندادمCool گفتم این تست جوابش سطح رو صفر بگیریم یا یک فرق میکنه و هر دو جواب هم توی گزینه‌ها هست ولی مقسمی توی حل این سوال سطح ریشه رو یک گرفته!

RE: یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - Masoud05 - 03 آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۶ ب.ظ

معمولاً صفر در نظر میگیرن.یعنی ارتفاع و عمق درخت یکی حساب میکنن.Exclamation
البته عمق و ارتفاع یکیه اما طراحان دوست دارن عمق ریشه رو صفر بگیرن و سطح ریشه رو معمولاً ۱ بعضی وقتا هم صفر

RE: یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - Soheil - 06 آذر ۱۳۸۹ ۰۵:۰۹ ب.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۲۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  
(03 آذر ۱۳۸۹ ۰۴:۲۵ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ)bahar نوشته شده توسط:  در برخی از تستها ارتفاع ریشه را از ۰ گاهی از ۱ میگیرند اولویت با کدومه اگه هردو جواب (هم از ۰ وهم از ۱ توی گزینه‌ها بود ؟
معمولا تو تستها یه توضیحاتی میذارن که این ابهام رو برطرف میکنه اگه نبود از توضیحات افاق خانم هم میشه استفاده کرد، جواب میده
آقا سهیل من که توضیح ندادمCool گفتم این تست جوابش سطح رو صفر بگیریم یا یک فرق میکنه و هر دو جواب هم توی گزینه‌ها هست ولی مقسمی توی حل این سوال سطح ریشه رو یک گرفته!
درسته‌، ارسالتون رو درست نفهمیدم، فکر کردم دو تا گزینه با هم فرق میکنن.

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - Maryam-X - 14 آذر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ق.ظ

اتفاقا من هم این سوال رو داشتم.
توی کتاب مقسمی گفته که کتاب هورویتز سطح ریشه رو ۱ گرفته و کتاب لیپ شوتز صفر
ولی هر دو کتاب رو عمق اتفاق نظر دارند.(در کتاب لیپ شوتز عمق درخت یک واحد بیشتر از بزرگترین عدد سطح درخت تعریف شده و تعریف عمق در هر دو کتاب یکسان است.)در نتیجه توی سوالهای عمق جواب یکی در میاد.

یه راهش اینه که بری تحقیق کنی طراح سوال های ساختمان داده ارشد خودش چه کتابی تدریس می کنه.

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ف.ش - ۲۰ آذر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۸ ق.ظ

من سوال کردم گفتن جدیدا توی کنکور عمق و ارتفاع ریشه رو صفر میگیرن و سطح ریشه رو یک.[البته من مسئولیت قبول نمیکنم Big Grin]
سوالهایی هم که با صفر و یک گرفتن ارتفاع هر دو جواب میده واسه چند سال قبل بوده!
البته اگه توی مسئله فرض خاصی در مورد نحوه محاسبه ارتفاع،عمق و ... رو داده باشه باید طبق فرض سوال در نظر گرفت.

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - yaghin - 18 دى ۱۳۸۹ ۱۰:۲۳ ق.ظ

slam bacheha bebakhshid man motasefane ketabe moghasimi ro nadaram mishe javabe in soalo ba esbat vasam hal konin.
حداکثرتعدادگره هادر یک درخت باعمقhچقدراست؟
mer30

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - ف.ش - ۱۸ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ

چون حداکثر گره‌ها رو خواسته درخت باید پر باشه یعنی همه ندها به غیر از برگها دارای درجه معادل درجه درخت باشند که این درجه در درخت دودویی ۲ است.اگه ارتفاع ریشه رو صفر بگیرید اونجا ۰^۲ گره دارید در ارتفاع ۱ دو گره دارید و در ارتفاع h هم دو به توان h اگه جمع بزنید میشه (دو بتوان h+1 )منهای ۱

اگه درجه درخت d باشه میشه (d به توان h+1 )منهای ۱ تقسیم بر d-1( وقتی d=2 باشه d-1=1 , دیگه نیازی به تقسیم نیست)

اگه ارتفاع درخت رو از ۱ بگیرید در فرمول به جای h+1 باید h بگذارید.

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - admin - 18 دى ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ

دوستان شما همیشه:

سطح ریشه رو یک در نظر بگیرید.
عمق ریشه و ارتفاع ریشه رو هم صفر بگیرید.

یه مشکل در محاسبه ارتفاع درخت - hatami - 20 دى ۱۳۸۹ ۰۶:۵۱ ب.ظ

توی کنکورسراسری مشخص میکنند اگه هر دو تا گزینه هم باشه باید هر دو گزینه را درست اعلام کنند