تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - white bird - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ب.ظ)آرتا نوشته شده توسط:  سلام دوستان حواستون باشه ها تقریبا ۱۵ هفته دیگه مونده به کنکور یواش یواش موتورهای قویتر رو روشن کنید که نیاز داریم با سرعت و قدرت بیشتر به سمت هدف بریم .

یکی از رفقا میگفتش سر کلاس یوسفی که بودیم یکی از بچه ها ازش سوال پرسید که استاد چرا کتاب های چاپ جدیدتون خیلی حجمشون کمتر شده یوسفی هم جواب جالبی داده بود :
گفته توی کتاب های نشر سال های قبلی وقتی دانشجویی سراغ یکی از کتاب های من بعنوان مثال گسسته می رفت همون اول به مبحثی به عنوان شمارش میخورده که توی فصلش تست های زیاده رو آورده بودم چونکه تست هاش زیاد و البته سخت بودن دیگه دانشجو فک میکردش که کتاب من بار علمی واسه کنکور نداره و همون جا میرفت سراغ یه منبع دیگه واسه همین سعی کردم توی چاپ جدید هم تعداد تست ها رو کمتر کنم و هم از مطالب اضافی پرهیز کنم . AngelExclamationHuh
این مطلب رو من الان دقیقا دارم توی چاپ جدید میبینم مثلا کتاب های مدار منطقی و گسسته و معماری حجمشون واقعا کم شده مخصوصا گسسته. البته به نظر من همه ی کتاب هاش که مطالب رو کمتر کرده هیچ ضرری به کیفیت کتاب نزده جزء مدار منطقی .Angry
پارسال که چاپ قبلی رو می خوندم واقعا مطلبی رو نبود که از مدار منطقی مشکل داشته باشم یا حس کنم مطلبی بوده که توی کتاب پوران پوشش نداده باشه و با همون پوران هر ۷ تا تستش رو زدم توی کنکور ولی توی این چاپ جدید نمیدونم چرا این حس رو دارم که یه کم شاید ناقص باشه Confused آخه ترتیب مطالب هم یه جورایی به هم خورده بود. یه نصیحت به دوستانی که تا حالا مدار منطقی رو نخوندن و قصد دارن پوران رو بخونن به نظر من بهتره که همون چاپ سال های قبل رو بخونید چون واقعا به شخصه پارسال ازش نتیجه ی خوبی گرفتم.

موفق باشید. SmileWinkTongueBig Grin
اره کتاب های پوران چاپش جدیدش خیلی فرق کرده
مثلا همین گسسته من حتی چند جا دیدم خود مطلب و جواب تستم عوض شده

Re: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - Amir V - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ

یعنی گسسته جدیدشو برم بخرم؟

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - armin_b00ter - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ

دوستان واسه زبان های برنامه سازی چه کتابی خوبه ؟؟ من یکم پارسه خوندم خیلی چرته. خیلی بد گفته. یه کتابی می خوام که حجمش کم باشه ولی کلیاتو گفته باشه دیگخ. شنیدم مقسمی خوبه.درسته آیا ؟ نمی خوام همه ی مطالبو حالا داشته باشه چون وقت زیادی نمی خوام روش بزارم ولی خوب گفته باشه حداقل. لطفا اگه کتابی معرفی می کنید بگید چند صفحه اس. مرسی

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - mehrdad372 - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  بچه ها. تو ۶ سال اخیر از نظریه NP تو کنکور سوال نیومده.

به نظرتون بخونمش یا نه؟

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
آقای مقسمی تو کتابشون گفتن که در چند سال اخیر بیشتر از پنج فصل اول کتابشون یعنی
مرتبه اجرایی
توابع بازگشتی
تقسیم و غلبه
برنامه سازی پویا
حریصانه
سوال اومده
گفتن ایشون که اونایی که هوش میخونن حتما عقب گردشون رو بخونن
به علاوه به طور مختصر NP رو توضیح دادن
بیشتر روی ۵ فصل اول کتاب تاکید داره
بچه ها راستی این کتاب آقای مقسمی خوبه من میخوام بخونم برا طراحی الگوریتم؟

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  دوستان واسه زبان های برنامه سازی چه کتابی خوبه ؟؟ من یکم پارسه خوندم خیلی چرته. خیلی بد گفته. یه کتابی می خوام که حجمش کم باشه ولی کلیاتو گفته باشه دیگخ. شنیدم مقسمی خوبه.درسته آیا ؟ نمی خوام همه ی مطالبو حالا داشته باشه چون وقت زیادی نمی خوام روش بزارم ولی خوب گفته باشه حداقل. لطفا اگه کتابی معرفی می کنید بگید چند صفحه اس. مرسی

من کتاب پوران پژوهش رو میخونم مال آقای خلیلی ولی متاسفانه خیلی زیاده و پر حجم البته مثال خوب توشه
ولی به نظر من راهیان ارشد آقای خلیلی فر رو بگیر اگه توسنستی
من به علاوه بالا کتاب پرات ترجمه جعفرنژاد رو هم میخونم
اونم بد نیست خوبه

خداییش قیمت کتاب ها خیلی زده بالا جدیدا
کتاب هوش مصنوعی خانم مهدیه شادی پوران پژوهش سال قبل ۶۹۰۰ خریدم ولی متاسفانه امسال شده ۱۳۰۰۰ تومان با همون تعداد صفحه بدون تغییر
کتاب مدار و معماری و ساختمان ایشون رو من که دارم مال پاییز ۱۳۹۰ هستش
یعنی با چاپ الانش فرق کرده؟

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - armin_b00ter - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  من کتاب پوران پژوهش رو میخونم مال آقای خلیلی ولی متاسفانه خیلی زیاده و پر حجم البته مثال خوب توشه
اونم بد نیست خوبه
مرسی ولی به نظرم خوندن این همه کتاب واسه درس مزخرفی مثل pl اصلا عاقلانه نیست. من فقط یه کتاب می خوام که کلیاتو بگه و یه چند تا تستم داشته باشه. پارسه خیلی افتضاحه. متنش بده و اصلا یه جوریه کلا. من این درس و قبلا خوندم فقط می خوام یه مروری بشه که دوباره یادم بیاد یه چیزایی. که پارسه اصلا خوب نیس واسه این کار!!!

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  بچه ها راستی این کتاب آقای مقسمی خوبه من میخوام بخونم برا طراحی الگوریتم؟
من خوندمش انصافا بد نیست ولی خوب اون حس رضایتی که وقتی ساختمانشو می خونی داری تو این شاید نباشه. البته به نظرم به خاطر ماهیت خود این درسه. من کنارش پارسه هم رو نگا می کنم چیزایی که تو مقسمی نیست و تو این هست رو علامت می زنم.

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - mehrdad372 - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۵۷ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  
(05 آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  من کتاب پوران پژوهش رو میخونم مال آقای خلیلی ولی متاسفانه خیلی زیاده و پر حجم البته مثال خوب توشه
اونم بد نیست خوبه
مرسی ولی به نظرم خوندن این همه کتاب واسه درس مزخرفی مثل pl اصلا عاقلانه نیست. من فقط یه کتاب می خوام که کلیاتو بگه و یه چند تا تستم داشته باشه. پارسه خیلی افتضاحه. متنش بده و اصلا یه جوریه کلا. من این درس و قبلا خوندم فقط می خوام یه مروری بشه که دوباره یادم بیاد یه چیزایی. که پارسه اصلا خوب نیس واسه این کار!!!

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  بچه ها راستی این کتاب آقای مقسمی خوبه من میخوام بخونم برا طراحی الگوریتم؟
من خوندمش انصافا بد نیست ولی خوب اون حس رضایتی که وقتی ساختمانشو می خونی داری تو این شاید نباشه. البته به نظرم به خاطر ماهیت خود این درسه. من کنارش پارسه هم رو نگا می کنم چیزایی که تو مقسمی نیست و تو این هست رو علامت می زنم.

من که نگفتم همشو بخون داداش من
من خودم این ترم این درس دارم و باید پاسش کنم
همزمان با استادم پرات ترجمه جعفرنژاد رو باید بخونم چون مجبورم
برا تست هم از کتاب پوران استفاده میکنم
البته کتاب پوران حجمش از کتاب مرجعه بیشترBig Grin نمیدونم چرا
به نظر من
کتاب راهیان ارشد رو تهیه کن
همون چیزیه که تو میخوای تو اینترنت سرچ کن برو تو فروشگاه اینترنتی راهیان ارشد هستش

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - mohammadali1990 - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۰۲ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  
(05 آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)شاپری نوشته شده توسط:  من با سیستم مشکل دارم
پارسالم کنکور دادمو میدونم از بخشای اولش جدیدن اصلا سوال نمیاد، بخشای آخرم سوالات مرخی اومد پارسال! نمیدونم شاید واسه منو دوستان فقط سخت بود Sad
واسه این رقبتم کم شده واسه سیستم خوندن
میترسم فقط بخونمو یدونه هم سر کنکور نتونمممممممممممممممممم بزنم Sad

وای گسسته هم خیلی عقبم Sad فصل یکم هنوز................ Sad

نتیجه: سیستم عامل -۸% Big Grin گسسته هم شانس من پارسال همه سوالات از هم ارزی و ... بود وچون مسلط نبودم نتونستم حتی ۱دونه گسسته هم بزنم! Sad
نتیجه اخلاقی : افسردگی شدید بعد از کنکور و آیینه ی عبرت شدن برای دیگران!!!! Big Grin

یه نتیجه گیری بهتر بکن ما استفاده بکنیSmileم ---پس چیکارکنیم؟Sad

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - jameshenas - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۴۸ ب.ظ

از آقا مهران خبری نیست....؟بچه هایی که زیرآبی دارید میرید فکر نکنید نمیدونیم ها(خانوم moha، آقای asusx59sr ،خانوم ma@h.. و....
بچه هایی دیگه که چراغ خاموش میان و میرنBig GrinTongue
دوستان یه پیشنهاد برای اینکه یه کوچولو رقابتم کرده باشیم بیایم و از امشب برنامه مون رو که ریختیم تو فروم بنویسیم...
مثلا من امشب میگم فردا میخام این کتاب ها رو بخونم...بعد شبش بیایم بگیم که آیا اینایی که قرار بود بخونم رو خوندم؟آیا رو حرفم موندم؟
و چن ساعت خوندم...؟نظرتون چیه...

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - asiehmohammadian - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۴۸ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  دوستان یه پیشنهاد برای اینکه یه کوچولو رقابتم کرده باشیم بیایم و از امشب برنامه مون رو که ریختیم تو فروم بنویسیم...
مثلا من امشب میگم فردا میخام این کتاب ها رو بخونم...بعد شبش بیایم بگیم که آیا اینایی که قرار بود بخونم رو خوندم؟آیا رو حرفم موندم؟
و چن ساعت خوندم...؟نظرتون چیه...

موافقم صددرصدShy

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - *farnaz* - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ

وای خدا این درسا چقدر طولانیه هی که میخونی تموم نمیشه.. ریاضیات مهندسی رو تا سر نقاط تکین باید بخونم با توجه به آسون بودنش هنوز کار داره.. نمیزاره برم سراغ بقیه درسا

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - sheyda - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۵۵ ب.ظ

سلام

بچه ها اینجا علوم کامپیوتر کی هست؟

برای درس مبانی کامپیوتر از دروس پایه ، چی پیشنهاد میدین؟
من درس ساختمان داده رو بلدم ولی مبانی کامپیوتر رو اصلا نمیتونم بزنم ، اصلا رفرنس هم نمیدونم چی بخونم براش! بشینم سی ++ کار کنم؟برنامه بنویسم؟

لطفآ بگین
مرسی

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - hadirr - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ب.ظ

سلام
واسه مهندسی نرم افزار کدوم یکی بهتره؟
پارسه، پوران، مقسمی یا راهیان؟؟؟؟؟

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - jameshenas - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ب.ظ

بچه ها فردا میخام هوش و مدار منطقی و نظریه بخونم"اگه دوستمم بیاد باهاش محاسبات کار کنم...اگه بشه ۱۰ الی ۱۲ ساعت بخونم که ازش ۸ساعت مفید دربیاد عالی میشه...
(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ب.ظ)hadirr نوشته شده توسط:  سلام
واسه مهندسی نرم افزار کدوم یکی بهتره؟
پارسه، پوران، مقسمی یا راهیان؟؟؟؟؟
باید کتاب مرجع رو سالخورده یا هاشمی طبار بخونید که شاید خسته تون کنه چون ترجمه هاشون زیاد جالب نیس...
برای کتاب کنکورش هم پوران حجمش خیلی کمه که برای ماه آخر خوبه..
پارسه و راهیان نمیدونم باید دوستانی که دارن بگن"زمانی که من میخوندم از سالخورده یدفعه میدی وسط خوندنش انگار دارم آشپزی میکنم واقعا جملاتش بده...تصمیم داشتم براش پارسه بخونم که گرایشم عوض شد دیگه"

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - skygirl_00 - 05 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ب.ظ

(۰۵ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(04 آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  مهم که نیییییییییییییییییییس اصلااااااااااااااااااااااااا، این مگه آب و نونه که برامون مهم باشه....

دوست عزیز اگه مهم نیست پس چرا دیگه صحبتشو میکنی Huh
--------------------------------------------------------------------------

اینا رو کلی میگم ، منظورم شخص خاصی نیست:
.....
آقای اوژن یه تایپیک زدن تو صفحه و گفتند دیگه نقل قول نشه و ... اکثرا هم فکر کنم استقبال کردند با پیشنهادشون. شما چرا دوباره شروش کردید.. درسته بعضی چیزا در عین بی ارزشی باز گفته میشه تا بی ارزشیش ثابت شه. همین! هرچند دوباره من باز نقل قول کردم..Big Grin باور کنید این چند تا امتیاز منفی،مثبت وقتی با حذف یه کاربر میتونه محو شه و وجود نداشته باشه هیچ جای حرفی براش نمی مونه... قبول که دارید!. من حرفم مثل بقیه دوستان سر ی دونه منفی به تایپیکا و ی دونه مثبت به اون تایپیکام نیس... جالب بوده برام طرف رفته به دویستو خوردی ارسالام سرزده تا همه رو منفی کنه....!!!! اینش برام خیلی خنده دار بوده که گقتم نه با ارزش.. قربونش کلی مارو مشهور کرد تو تالار. والسلام..

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - mohandes-abedi - 05 آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ب.ظ

در نگاه کسانی که معنای پرواز را نمی‌فهمند هر چقدر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد...