تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: جلسه دوم: سری اول سوالات مبحث اول
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
سلام
اعضاء حاضر اعلام حضور کنند با سپاس.
من دو نکته را اول توضیح بدم.
اول اینکه دوستان سوالاتشون را دقیقه 90 نفرستند که ما هم برسیم یه بار حل کنیم.
دوم اینکه لطفا" حتما" سوالات را بصورت تایپ شده و بصورت pdf یا فرمتهای تصویری بفرستند . از اسکن غیر واضح پرهیز کنند چون وقت زیادی صرف تایپ مجدد میشه.
یه نکته سوم را هم بگم. دوستان عزیز حتما" سوال را بگذارید. کنکور فلان یا تست چندم مقسمی را من نمیتونم پیدا کنم.
سوالات این سری را هم حضوری میذارم. از دفعه بعد انشاء ا... کار منظمتر میشه و دوستان مرتب تر و زودتر سوال بفرستند. سه تا تست هست که جواب میدین. فکر کنم ده دقیقه بس باشه.
(30 تير 1391 09:28 ب.ظ)Farhaneh نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. شب خوش
متاسفانه دیروز نشد که باشم. اینه که تو جریانش نیستم!!
ممکنه بگید سوالا چه طور به دستمون میرسه؟ کی میرسه؟
جوابشو چی کنیم؟
مرسی.
سوالا الان همین الان تو همین صفحه میرسه
جوابشو پ. خ کنید به آقا فرداد
سوال ۱:اگر داشته باشیم : [tex]f(n)=o(g(n)))[/tex]
کدامیک صحیح نیست:
۱)[tex]lim(n \to \infty ) \frac{f(n)}{g(n)}=0[/tex]
۲)[tex]\left \{ {\exists n_{0},c>0,\forall n>n_{0},f(n)<cg(n)} \right \}[/tex]
۳)[tex]f(n)\neq \theta (g(n)) &f(n)=O(g(n))[/tex]
۴)[tex]f(n)\neq \theta (g(n)),g(n)=\omega (f(n))[/tex]

سوال ۲:پیچیدگی زمانی اجرای تابع بازگشتی مقابل کدامست؟
function fun(n:integer)
begin
if n=1 then return(1)
else return(fun(n-1)+fun(n-1))
end
۱) O(n)
۲)[tex]O(n^{2})[/tex]
۳)[tex]O(2^{n})[/tex]
۴)[tex]O(n^{2}logn)[/tex]

سوال۳:تعداد گامهای برنامه زیر کدامست:
function mul(n:integer)real;
var t,x:real:i:integer;
begin
t:=1;
for i:=1 to n do
begin
read(x);
t:=t*x;
end;
mul:=t;
end

۱)۳n+3
۲)۲n+3
۳)۲n+1
۴)۲n
من خودم از این جلسه اصلا" راضی نیستم چون حتی نرسیدم سوالات را یه دور بخونم. اکثر سوالات در یکساعت قبل رسیدند.
و من سه تاش را که کمی با هم متفاوت بود گذاشتم.
آقافرداد این سوالات به نظرم راحت بودند من بادیدنشون جوابش رامیدونستم.راستی منم میتونم برای جلسات بعدی سوال بفرستم؟اگر خودم طراحش باشم ایرادی که نداره؟
من مبحث پیچیدگی زمانی رو اصلا هنوز نخوندم. کتاب مقسمی فصل 1 فقط توابع بازگشتی بود . اصلا سوالا اینجوری نبود! من با اطلاعات قبلیم دارم جواب میدم. یعنی بد خوندم؟
من جواب رو فرستادم نمیدونم چقدر درست زدم Blush

(30 تير 1391 09:44 ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط: [ -> ]من مبحث پیچیدگی زمانی رو اصلا هنوز نخوندم. کتاب مقسمی فصل ۱ فقط توابع بازگشتی بود . اصلا سوالا اینجوری نبود! من با اطلاعات قبلیم دارم جواب میدم. یعنی بد خوندم؟

برای این مبحث باید فصل دوم از کتاب طراحی الگوریتم مقسمی رو هم میخوندین
(30 تير 1391 09:50 ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط: [ -> ]
(30 تير 1391 09:46 ب.ظ)Pegasus نوشته شده توسط: [ -> ]من جواب رو فرستادم نمیدونم چقدر درست زدم Blush

(30 تير 1391 09:44 ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط: [ -> ]من مبحث پیچیدگی زمانی رو اصلا هنوز نخوندم. کتاب مقسمی فصل ۱ فقط توابع بازگشتی بود . اصلا سوالا اینجوری نبود! من با اطلاعات قبلیم دارم جواب میدم. یعنی بد خوندم؟

برای این مبحث باید فصل دوم از کتاب طراحی الگوریتم مقسمی رو هم میخوندین

نمی دونستم! منظور از آنالیز الگوریتم ها همون پیچیدگی ها بود؟

بله همون پیچیدگی زمانی و فصل دوم هم روابط بازگشتی
(30 تير 1391 09:46 ب.ظ)Pegasus نوشته شده توسط: [ -> ]بله همون پیچیدگی زمانی و فصل دوم هم روابط بازگشتی

فصل اول ساختمان داده مقسمی من برنامه های بازگشتی و فصل دوم پیچیدگی زمانی و مرتبه اجرایی هست. منظورتون همین دو فصل بود دیگه؟
(30 تير 1391 09:44 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]خب چی شد؟فکر کنم ۱۲ دقیقه گذشت.
منم فرستادم.
فک کنم درستن، آسون بودن
جوابارو همین حالا اعلام میکنید؟ همین جا؟
3 سوالی که آقا فرداد گذاشته واقعا خوبه و بنظرم کلیه مطالب فصل اول رو بطور تکنیکی پوشش میده ، فقط انشاالله در جلسه بعدی تستی که از روش تغییر متغیر و سپس روش master باشه هم باید بزاریم ، این مدلی که گفتم + تست اول آقا فرداد بسیار مناسب هست برای طراحی تست کنکور ارشد Smile
بله جوابهاتون با پ.خ رسید. حالا بترتیب حل کنید.
جوابها : سوال اول :2
علتش هم اینه که برای هر c بزرگتر از صفر باید برقرار باشه که این در عبارت ننوشته.
با اجازه من سوال دوم رو میگم :
اول با عدد گذاری درختش رو رسم میکنیم
میبینیم که برای n=2 سه بار تابع رو صدا میزنه
برای n = 3 هفت بار
پس فرمولش 1-(دو به توان n )
پس مرتبه میشه گزینه ج
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع