تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
سلام دوست عزیز!

اول علاقه رو در نظر بگیر.به این نکته هم توجه داشته باش که رشته نرم افزار به معنی کد زدن محض نیست.نکته دیگه اینکه آی تی ظرفیتهای کمتری داره.توی کامپیوتر با رتبه 100 میشه به چیز خوبی امیدوار بود ولی توی آی تی با 100 تقریبا امیدی به تهران نیست(حالا شاید شما شهر دیگه ای هستی و تهران نخوای ،مثال بود که بدونی آی تی ریسکه) نظر منه.
منم با y_amin موافقم !
اولا اول علاقه!
نرم افزار هم فقط برنامه نویسی نیست!
احتمال قبولی هم اول تو علوم کامپیوتر بعد مهندسی بعد ای تی راحت تره!
برعکس اینکه تو کارشناسی علوم کامپیوتر از همه سخت تره!
و هر سه رشته هم کمابیش ریاضی دارن!
من میگم نرم افزار شرکت کن . موفق باشی
1-از لحاظ امکان قبولی هوش مصنوعی و از لحاظ ادامه تحصیل خب ای تی بهتره
2- یه نوبت ای تی برگزار میشه تو یه نوبتم هوش- ظهر 5شنبه ای تی و صبح جمعه هوش. قبلا هوش دو نوبتی بود که از امسال یه نوبت برگزار میشه.
(29 تير 1391 03:47 ب.ظ)sohrab7 نوشته شده توسط: [ -> ]از لحاظ ادامه تحصیل خب ای تی بهتره
از چه لحاضی ادامه تحصیل آی تی بهتره؟
بنظر من مجموعه مهندسی کامپیوتر سخت تر از مجموعه ای تی، و علوم کامپیوتر راحت تر از هردوی آنهاست.
البته اینی که دارم می گم قبولی نیست، سوالات کنکور و درکل کنکور این مجموعه هاست.
.....
(02 مرداد 1391 11:23 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]بنظر من مجموعه مهندسی کامپیوتر سخت تر از مجموعه ای تی، و علوم کامپیوتر راحت تر از هردوی آنهاست.
.....
لطفا در مورد میزان پذیرش گرایش شبکه اطلاعاتی بهم بدید. اگه خیلی کمه بیخیالش بشم و رو هوش تمرکز کنم.
ممنون
(03 مرداد 1391 12:31 ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط: [ -> ]
(02 مرداد 1391 11:23 ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط: [ -> ]بنظر من مجموعه مهندسی کامپیوتر سخت تر از مجموعه ای تی، و علوم کامپیوتر راحت تر از هردوی آنهاست.
.....
لطفا در مورد میزان پذیرش گرایش شبکه اطلاعاتی بهم بدید. اگه خیلی کمه بیخیالش بشم و رو هوش تمرکز کنم.
ممنون

سلام دوست عزیز!

ظرفیت گرایشهای آی تی خیلی کمتر از مهندسی کامپیوتر هست .هوش ظرفیت به مراتب بیشتری نسبت به شبکه داره.همونطور که دوستمون گفت با 500 هوش امید به روزانه هست ولی توی آی تی نه.
با تلاش برابر نتیجه قابل قبول تری توی هوش میگیری.
این نظر منه !Smile
(02 تير 1391 11:36 ب.ظ)professional نوشته شده توسط: [ -> ]موردی که میخواستم مطرح کنم این است که متقاضی برای کدام گرایش بیشتر است؟

گاهی به مبهم بودن آینده فکر میکنم و اینکه ما چرا درس میخوانیم؟ به خصوص که رشته ی ما انصافا رشته ی آسانی نیست.

من پارسال هوش شرکت کردم. حس میکنم متقاضیان این گرایش بسیار زیاد هستند. آیا این طور است؟
نمیدانم باز هم برای هوش بخوانم یا گرایشم را تغییر دهم.
خوشحال میشوم نظرات شما را بدانم.
الان بهترین موقع است که دیگه گرایشتون را مشخص کنید و بچسبید به کتابهاش و بخونید
به نظر من متقاضی برای نرم از همه بیشتره،ولی زیاد این چیزها تعیین کننده نیست ، ببینید به چی علاقه دارید

میتونیدالان که تابستان هست فعلا دروس ریاضی و مشترکتون را هم خوب بخونید و اونها را بالا بزنیدکه رتبه تون برای هر سه گرایش خوب بشه .
به نظر من که کارنامه ها را دیدم زیاد فرقی بین داوطلبین نبود
اگر هم از الان ذهنتون را زیاد درگیر این نگرانیهای آینده و رشته و مبهم بودن و... کنید استرس و فشارش روی درس خوندنتون تاثیر داره .
سلام دوستان
امیدوارم همه خوب باشین
یه سوال داشتم
من به هوش علاقه دارم اما به شبکه هم علاقه مندم
حالا به نظر شما خوندن برای هم هوش و هم شبکه خوبه یا نه؟
یا بهتره فقط برای هوش بخونم؟
ممنون.
به نظر من چون تعداد دروس زیاد هست اگه یک رشته رو انتخاب کنید موفق تر خواهید بود.
(08 مرداد 1391 06:37 ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر من چون تعداد دروس زیاد هست اگه یک رشته رو انتخاب کنید موفق تر خواهید بود.
ممنون.
خودم هم همینطور فکر میکنم اما نمیدونم راسته یا نه یکی از دوستام میگفت قبولی تو شبکه راحت تره !!!
به هیچ وجه قبولی تو شبکه راحتتر از هوش نیست.
واسه قبول شدن تو شبکه (تهران -شریف - امیرکبیر) باید رتبه کمتر از ۳۰ داشته باشی
اما واسه هوش تا ۱۰۰ هم فکر کنم قبولی تو این دانشگاهها

از اونور پارسال تا نزدیک های ۶۰۰ تو هوش قبول شدن اما تو شبکه حدود ۱۰۰ -۱۲۰ نفر قبول شدن

///------------
همنوطور که درس های که واسه هوش می خونی سخته از اونطرف قبول شدنش راحتتره
اما آی تی یکسری درس هاش هست که اصول خاصی نداره واسه سئوال هاش و یک سری درس هاش هم راحتتره نسبت به هوش اما قبولیش به مراتب سخت تر از هوش هست.

////---------
تکلیف خودتو مشخص کن که می خوای قبول بشی یا می خوای که تو زمینه مورد علاقت قبول بشی.
به نظر من رو یه موضوعی تمرکز کنین که علاقه ی بیشتری بهش دارین مطمئنا نتیجه ی بهتری میگیرید البته همه چی بستگی به خودتون داره ، خودتون بهتر از هر کسی میتونین تشخیص بدین که وضعیت درسیتون تو هر گرایش چه جوریه ...
اگه ملاکت احتمال قبولی بیشتر هست روی هوش سرمایه گذاری کن...

در غیر اینصورت روی شبکه
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع